TF1: Dreptul de a ști (conducerea la HBV)

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

TF1: Dreptul de a ști (conducerea la HBV)




de jean63 » 10/03/07, 00:47

Văzut în acest program => 3 rapoarte despre consumatorii de petrol (unul în Ardèche care recuperează uleiuri din restaurante, unul care produce și vinde HBV în sud-vest, unul în Normandia) ... am văzut acest program deja difuzat în săptămână ==>

http://lachaine.tf1.fr/lachaine/magazin ... voir-.html
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 11/03/07, 00:38

Unde putem vedea rapoartele?
Dacă zeii noștri ai încărcării de videoclipuri ar putea ... compatibil Linux ... (cum ar fi dailymotion, de exemplu). 8)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 11/03/07, 11:29

citro a scris:Unde putem vedea rapoartele?
Dacă zeii noștri ai încărcării de videoclipuri ar putea ... compatibil Linux ... (cum ar fi dailymotion, de exemplu). 8)


încercați asta Nu am văzut raportul TF1, dar pare să se potrivească. Imagine
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6930
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 11/03/07, 12:15

:şoc:
Poveste plăcută, personaje drăguțe Ardèche, dar la grătar ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 11/03/07, 12:30

Așa este, dar există alte 2 rapoarte. Ardéchois a mărturisit cu fața neacoperită : Mrgreen: ; dacă polițiștii locali se uită la „dreptul de a ști” la 23:1 -> XNUMX am ..... este rău), dar la acel moment? deși cei care sunt de gardă !!!

Videoclipul, trebuie să-l căutați ....

Celălalt este Alain Juste, dar a fost deja condamnat să fabrice și să vândă HBV realizat în presa sa, a făcut apel la Curtea Europeană (este în www.oliomobile.fr ). : Mrgreen:

Al treilea este un fermier normand care cultivă rapița, are o presă mare care livrează 3 de litri de ulei pe oră și 30 kg de tort pentru a-și hrăni animalele (multe proteine). El folosește uleiul pentru vehiculele sale personale și pentru mașinile agricole. : Mrgreen:

Nu știu de unde putem obține aceste videoclipuri :?:
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 11/03/07, 14:01

jean63 a scris:
Al treilea este un fermier normand care cultivă rapița, are o presă mare care livrează 3 de litri de ulei pe oră și 30 kg de tort pentru a-și hrăni animalele (multe proteine). El folosește uleiul pentru vehiculele sale personale și pentru mașinile agricole. : Mrgreen:

Nu știu de unde putem obține aceste videoclipuri :?:


acolo din nou + în îndoială , dar totuși interesant. :D
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"

"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 11/03/07, 18:10

delnoram a scris:
jean63 a scris:
Al treilea este un fermier normand care cultivă rapița, are o presă mare care livrează 3 de litri de ulei pe oră și 30 kg de tort pentru a-și hrăni animalele (multe proteine). El folosește uleiul pentru vehiculele sale personale și pentru mașinile agricole. : Mrgreen:

Nu știu de unde putem obține aceste videoclipuri :?:


acolo din nou + în îndoială , dar totuși interesant. :D

Nu este acest raport, dar acesta este foarte bun.

Cu cât există mai mult, cu atât este mai bine pentru HBV. Deci, dacă vrem să conducem pe HVB, trebuie să ne gândim la Corinne Lepage care este pentru; Deocamdată nu am văzut niciun alt candidat care să fi decis un astfel de subiect, nici măcar N. Hulot în pactul său !! Și totuși nu rulez pe motorină : Lol: .
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 259