Căutare de parteneri pentru crearea unei asociații de mediu

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
surfou
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 13/12/06, 00:56
Locul de amplasare: Paris

Căutare de parteneri pentru crearea unei asociații de mediu




de surfou » 11/03/07, 19:34

bonjour,

Aș dori să creez o nouă asociație de mediu axată în principal pe monitorizarea inovațiilor ecologice.

Dacă sunteți interesat de acest proiect, contactați-mă și vă voi explica exact ce este.

Prin urmare, caut un partener, apoi un trezorier, secretar ... (reducând cât mai mult posibil negocierile administrative ...)

vă mulțumesc,
Guillaume
http://www.linventairedurable.com
0 x
surfou
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 13/12/06, 00:56
Locul de amplasare: Paris

Oamenii motivați și-au dorit!




de surfou » 21/03/07, 09:27

Reiterez cererea mea:

: Arrow: Caut pe cineva motivat să monitorizeze periodic inovațiile ecologice cu mine.

Am abandonat întrebările administrative, acestea nu sunt obligatorii, încetinește acțiunea : Arrow: de aceea nu mai doresc să creez o asociație.

Pur și simplu caut pe cineva pasionat de eco-inovații în general pentru a înființa un proiect mai ambițios decât proiectul meu personal actual (obiectivul nu este, desigur, de a concura cu Econology, ci de a completa informațiile din din diferite surse)

Mulțumesc unuia dintre voi! Da-mi un semn !
Guillaume
bessetg@gmail.com
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 21/03/07, 10:46

Aș dori, dar, la rândul meu, slujba mea, copiii mei, economia, renovarea casei mele, cea a soacrei mele, plus, recent, un birou de consilier municipal deja îmi satură în mare măsură programul.

Cu toate acestea, vă doresc mult succes în proiectul dvs. și vă urez bun venit la forums Econologie : Mrgreen:
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6992
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 21/03/07, 14:27

Targol a scris:renovarea casei soacrei mele, ...... deja saturându-mi în mare măsură programul.

Ai dreptate!
Există muncă ...
(Dar este o investiție pentru viitor)
: Cheesy:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 119