Pantone și Ecole des Mines de Douai

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11067

de Christophe » 29/05/07, 10:33

lejustemilieu a scris:**************************************************
Uneori mă întreb, dacă scopul lor nu era să discrediteze munca economică, care este „deranjantă” pentru unele companii multinaționale .....
Pentru că încăpățânarea lor nu este normală ...


Nu, nu cred (econologie.com este citat în raport), au jucat transparența venind public să se prezinte aici și contactându-mă prin e-mail și, în cele din urmă, rămân deschise în comentariile lor și nu generalizează! Ceea ce este foarte bine! Încăpățânarea lor este ceea ce consider normal din partea unui student, nu-i așa?

Singurul lucru foarte dăunător este că se pare că nu mi-au citit studiul din 2001 și nu au respectat liniile directoare pe care le-am sfătuit în ultima parte a raportului ...

Imaginați-vă, cu mijloacele de care dispune, ce ar fi putut face dacă ar fi făcut parte din baza acestei diagrame:

Imagine

Pe de altă parte, un lucru este cert: este mult mai confortabil să concluzionăm că acest proces nu este performant și apoi să facem o anumită corectitudine tehnico-politică decât să luptăm, așa cum facem noi, împotriva morilor de vânt ... :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11067

de Christophe » 06/11/07, 20:56

Restul proiectului se referă la dopajul cu apă: Echo Motor 2
https://www.econologie.com/forums/nouveau-pr ... t4255.html

Blochez acest subiect și dau linkul către proiectul echo engine 1:
https://www.econologie.com/forums/etude-sur- ... t3415.html
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 88