Electroliza și scuterul pe benzină

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27




de bpval » 20/04/08, 17:50

EL ... cel al cărui NUME nu-l spunem
MEDIU !!!!!!!!

Dar să o citez

„Pentru informațiile dvs., sunt mecanic de motociclete și mașini de mai bine de 30 de ani și am avut, de asemenea, recent cunoștințe electronice, mecanice și de computer.
Și unele cunoștințe de alchimie, fizică și chimie.
Problema nu este de a explica o teorie!
Dar punerea în practică este dificultatea!
Altfel toată lumea ar fi făcut-o deja !!!

Mecanica și alchimia merg mână în mână
La fel ca Practica și teoria
Sau „IMPARABLE” ... „Tous lumea ar fi făcut-o deja !!! "

Te-ai dus la sfârșitul raționamentului tău, l-ai pus în practică, ne-ai spus despre asta (epopee superbă ... Mulțumesc)
și ai fost de acord cu Faraday ...

Fără chimie
Beton

RamEx are cuvântul

Alo
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 20/04/08, 18:17

epic .... oricum nu ar trebui sa exagerezi !! : Lol:
0 x
tom
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 56
Înregistrare: 14/09/05, 23:47
Locul de amplasare: Oise




de tom » 20/04/08, 20:10

bpval a scris:Salut tuturor

Bună NLC

Duhuri, sunteți în fața unei clone, a unei reînvieri, a unui chauchemar, a unei specii serioase și reproductibile și indestructibil psihologic

în acest cazÎn mod năucitor"

Și alchimia sa teoretică

Da, va fi grozav

Alo


S-a răspândit virusul Alfwilly în toată Elveția? : Cheesy:
0 x
jonule
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2404
Înregistrare: 15/03/05, 12:11




de jonule » 21/04/08, 10:50

și atenție, iată echipa franceză care intervine! : Cheesy:

ce mare spirit de echipă! și ce punct de vedere interesant! ah copilărie putem vedea că avem idei! : Lol:


Ei bine .... pentru a stabili recordul, nlc a efectuat experimente privind electroliza convențională, deci fără interes, și pe vehiculele pe benzină.

deci nu văd de ce să o aduc înapoi ... nu?

la subiectul „electrlyse îmbunătățit” este menționat progresele majore pentru invențiile electrice bazate pe brevete de tesla (cum ar fi bobina de tesla pe generatorul muller: a rămas fără consecințe pe acest site, dar permitem să judecăm) comutator tesla (componentă meyer care folosește o conexiune specială a bateriilor ca pompare a încărcării), dar care a rămas fără urmărire: nimeni nu vorbește, pe de altă parte, de îndată ce există unul curajos care vrea să lanseze unul către el apăsați pe ea?

Haideți, domnilor echipei franceze, suntem cei mai buni, deci puțină smerenie.

referitor la electroliza unui scuter, vă aduc contribuția:
Un comentariu al unui entuziast anonim care, potrivit lui, ar reuși să economisească 75% pe un scuter, să se gândească la:
"
pe scuterul meu am pus o baterie auto suplimentară, separat, pentru a trimite suficient curent către celule; Economisesc aproximativ 75% din combustibil.
3 celule în stil albastru Archie în serie, țeavă de eșapament de 18 mm, puțină sodă caustică pudră și bobine limitatoare de 15 amperi.
apoi: celulele mele funcționează ca bateriile legate între ele, decalajul dintre fiecare placă este de 2 mm, există 7 plăci pe celulă, 3 (+) și 4 (-).
amperajul este de aproximativ 15 amperi și turn 5% sodă în fiecare celulă (sunt 3 celule și capacitatea este de aproximativ 1L pe celulă).
alimentat de o baterie auto pe care o reîncarc destul de des, + un comutator pe ghidon.

dar cel mai important, dacă ați urmărit munca lui Meyer, el face o spargere din oțel inoxidabil ceea ce am făcut cu plăcile mele:
1 săptămână conectat permanent la un încărcător de baterii, fără electrolit, fixat pe tije filetate din oțel inoxidabil: un catod și un anod.
după ce pe plăci se formează o peliculă albicioasă: nu ștergeți, pur și simplu curățați-le cu apă deminiralizată.
apa folosită în celule fierbe apa de ploaie.
Folosesc oțel inoxidabil 904L.
"
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 21/04/08, 11:13

Este într-adevăr incredibil acest tip de reacție :şoc:

Nu o lovim, vedem doar că vorbește foarte mult, dar nu vrea să împărtășească, atât :!:
Haide un forum să vorbim despre ceva despre care pur și simplu nu vrem să vorbim, ce rost are?

Smerenia este exact ceea ce avem: încercăm să mergem înainte împărtășind cât mai mult posibil, ceea ce nu este cazul tuturor, doar pentru asta uneori „ne enervăm”.

Vorbești despre spiritul de echipă și, într-adevăr, spiritul de echipă avansează ca echipă, nu?

Ar trebui să meditați puțin înainte să mă criticați pe Jonule :?

Fara resentimente
0 x
jonule
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2404
Înregistrare: 15/03/05, 12:11




de jonule » 21/04/08, 11:24

nu, dar nu te tastam nlc, doar la echipa franceză!
care se va recunoaște pe sine :D

doar să spun că nu este de mirare că nu vrea să împărtășească dacă i se spune că face ceva este ceva!
brusc, el nu vrea să se „dezvolte” pentru a greși, ci pentru a corecta, cu această atitudine mi se pare normal din partea lui și generat brusc de remarci disprețuitoare.

e cam prostuț, nu-i așa?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 21/04/08, 12:49

Scuză-mă, Jonule, dar tu ești cel care spune ceva. Reveniți la subiect de la început și spuneți-mi unde i se spune că face ceva?

A spus că motorul cu apă a funcționat, am întrebat doar dacă a văzut unul. El spune că lucrează la acest subiect, doar îi cerem să ne spună mai multe, atât!

El nu vrea, este alegerea lui, dar în acest caz nu are rost să spună că motorul cu apă funcționează, nu crezi?

Și iată-mă din nou într-o buclă nesfârșită de discuții inutile care describilizează complet cercetarea.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12




de abyssin3 » 21/04/08, 14:16

nlc a scris:A spus că motorul cu apă a funcționat, am întrebat doar dacă a văzut unul. El spune că lucrează la acest subiect, doar îi cerem să ne spună mai multe, atât!

Ia subiectul de la început, ți-a spus că: da, văzuse o plimbare ...

În caz contrar, în ceea ce privește Alfwilly, orice ar fi spus sau scris, este dificil să spui ce a făcut sau nu concret. . . fără a verifica. La rândul meu, am verificat și dacă ceea ce a făcut el nu a revoluționat lumea, cu siguranță, este încă comercializat și instalat pe mai multe vehicule (și funcțional în plus).
Nu toată lumea se poate lăuda cu asta.

PS: În acest caz, nu cred că este el pe acest subiect în altă parte.
0 x
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27




de bpval » 21/04/08, 14:21

Bună Jonule

Ce este echipa franceză !!!!
Și cine este tipul pe care vrea să-l amâneze?

Siera, RamEx sau cine altcineva?

Pentru fotografii, tu nu faci ceva concret.
Merită câteva clarificări, nu!

========

Citat RamEx

"Functioneaza !!!
L-am văzut cu ochii mei văzuți la 18 ani!
Mai mult decât atât, acest domn pentru care am mult respect îmi arată și explică principiul pe vremea când era deja în 83 de ani !!!
Odihnească-se în pace .
Tot satul l-a luat ca nebun!
Dar când a început-o! Nu-mi venea să cred ochilor și urechilor mele!
Am crezut doar că mă distrez că este normal la 18 ani!
Dar mi-a venit în minte acum câțiva ani!
și, de asemenea, tot ce mi-a explicat el pe această temă!
Acest domn se numește domnul Valère din micul sat care se numește și care se numește în continuare Burette în Aquitaine
Despre asta nu mai am nimic de spus.
Noapte bună ..."

Buretă în Aquitania : aici, îmi voi petrece vacanțele acolo 8)

Zona ar trebui să fie frumoasă, dar până acum nu am reușit să o localizez pe o hartă a Franței ... ei bine, nu în Aquitaine.

Poate mă poți ajuta, Jonule!?

Alo
0 x
PIF PAF POUM
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27




de bpval » 21/04/08, 14:30

bonjour

Citat din abisin3

"PS: În acest caz, nu cred că este el pe acest subiect în altă parte"

Nu, desigur, din moment ce evoc un fel de forumeur, ca și trollul de exemplu

Citat din abisin3
„La rândul meu, am verificat și dacă ceea ce a făcut el nu a revoluționat lumea, desigur, este încă comercializat și instalat pe mai multe vehicule (și mai mult funcțional).

Pentru a fi funcțional, va fi întotdeauna, dar este eficient, o analiză și cifre care să o susțină.

Alo
0 x
PIF PAF POUM

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 161