Pact ecologic: analize după 6 luni

Încălzirea și schimbările climatice: cauze, consecințe, analiza ... Dezbatere privind CO2 și alte gaze cu efect de seră.
bobono
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 355
Înregistrare: 08/09/07, 16:58
Locul de amplasare: Bretagne
x 1

Pact ecologic: analize după 6 luni




de bobono » 05/10/07, 09:38

Atât de multă ură în cuvintele tale cât a mai rămas 6 luni mai târziu.

Sarko cu siguranță nu este perfect, dar cu siguranță nu a fost mai bun decât atât. Nu putem să-l tragem la răspundere pentru erorile predecesorilor săi.

Nu mă aștept la mare lucru de la pactul ecologic, avem nevoie de mai multă voință de la o mare majoritate a cetățenilor și nu așteptăm totul de la politicieni.

Exemplu = transportul feroviar de mărfuri și în special de marfă se va reamenaja doar dacă va deveni din nou fiabil 100% și nu este ținut ostatic de angajații săi așa cum este cazul în prezent „amenințarea cu grevă pentru a obține tot mai mult pe spatele restului populației generale.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79456
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11096




de Christophe » 05/10/07, 12:04

Nu știu la ce mesaj răspundeți mai sus și dacă doriți să vorbiți despre politica ecologică a lui Sarko sau despre pactul în sine...

Nu vă așteptați la mare lucru de la politicieni, ați rezumat situația și punctul de vedere al majorității ecologiștilor (cred) bine...în orice caz pactul nu a dat niciun termen... în afară de cel din 2012...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Schimbările climatice: CO2, încălzire, efect de seră ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 60