Generalități și prezentare

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 13/12/07, 20:51

OK idee bună.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 13/12/07, 21:07

Ma vezi incantata !!!
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27




de bpval » 14/12/07, 08:51

Andre a scris:bonjour


Pe mai multe forum de multe ori, mi se face râs și îmi amintesc să comand prin mesaje private, să merg la lecții de franceză și de limbă, că el nu înțelege nimic în ceea ce scriu, răspunsul este întotdeauna același, nu citesc postările mele merg la următoarea ..

Avem multe de învățat de la toată lumea
Uneori sunt mai bine informat despre vreme de indianul Abenaki din rezervația din apropiere decât de specialiștii în media vremii.

André


Bună ziua Maitre André

Deci, progresați în salturi și este adevărat că unele dintre postările dvs. au fost „criptate”, dar având în vedere conținutul lor, este aproape normal : Cheesy:

Bine pentru tine

Alo
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 14/12/07, 22:31

Ei bine, cel puțin, André, el are întotdeauna ceva interesant de spus și noi (în orice caz, eu sunt cazul) învățăm o mulțime de lucruri cu el !!! : Arrowu:
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 15/12/07, 19:47

Același pentru mine. Experiența este construită cu numărul de ani și cu o minte deschisă.
Sunt sigur că aceste câteva semne de prietenie îl vor încălzi pe verișorul nostru de peste Atlantic care trebuie să se confrunte cu -30 ° C (conform unui prieten de lângă Montreal) în acest moment : Mrgreen:
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 15/12/07, 21:29

bonjour

față -30 ° C (conform unui prieten de lângă Montreal) în acest moment


Nu cred că este atât de scăzut, aș spune în jurul valorii de -20, noaptea în jurul orei 5 dimineața, știu asta din modul în care starterul se rotește dimineața (încălzitorul blocului motor este defect) imaginați-vă apă în bumbacul Chevrolet un bloc.

prognoza meteo anunță întotdeauna cifre cu factor de vânt, astfel încât, cu cât vinde mai mult, cu atât crește mai mult, este adevărat că, atunci când este vânt, pălăria este mai bine să acopere urechile, atunci când îngheață și decongelează înțepă și apoi pene de piele ca o arsură solară. (nu dezghețați niciodată un membru picioare, brațe, de extremitate
dar de partea apropiată a corpului)

Mâine, este mai bine să nu ieșiți, furtună de zăpadă, cu vizibilitate redusă pe drumuri, mai mult peltaj ...

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 15/12/07, 23:53

Mult noroc pentru peltajul André !!!

Vântul din Montreal cu -25 ° C, l-am experimentat !!! Prepelițe severe !!!
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 255