Bush vrea să scadă prețul petrolului

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16131
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5244




de Remundo » 16/01/08, 11:04

Bună ziua André,
Andre a scris:Nu trebuie să judecăm un popor, am putea spune același lucru despre ceea ce face Putin în prezent în Rusia


Sunt perfect de acord cu punctul dvs. de vedere, veți putea vedea în restul postării mele (pe care le-ați trunchiat ...) că prima mea propoziție se referă la elitele lor conducătoare,

în ceea ce eu numesc un complex militar-industrial, expresia fiind mai mult a lui Eisenhower care simțise vântul venind cu mai bine de 40 de ani în urmă.

Aș spune acum că SUA este doar un vast complex politic-militar-industrial bazat în întregime pe petrol.

Este un pic cam desen animat, dar uneori desenul nu este departe de adevăr.

Putin face același lucru și în Rusia, cu excepția faptului că îi concedieză pe toți cei care sunt la locul său pentru a-și pune prietenii din partidul Rusia Unită sau prietenii săi din „KGB”, astfel, companiile devin marionete în slujba puterii. . În SUA, cultura este încă puțin mai libertară.

Dar oricine dorește să aibă un succes deplin (adică să aibă piețe) va trebui să lingă cizmele armatei și să se plece în fața Casei Albe.

@+
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 16/01/08, 11:08

Remundo a scris:
jean63 a scris:Aici, Auvergnat, uită-te la ce vând în Issoire (Puy-de-Dôme ... știi?):

https://www.econologie.com/forums/un-transpo ... t4645.html


Ah da ca stiu !! Sunt fiii transporturilor Gaillard, care rulează deja cu camioane americane monstruoase și strălucitoare. Nu spun nimic pentru camionul lor, aveți nevoie de energie pentru a trage 35 de tone, dar pentru mașinile de 2,5T, luați cei 60 kg din Miss Euro local cu geanta mică YSL : Lol:

S-au diversificat prin revânzarea Hummers. Nu sunt gata să mă vadă venind :!:

În parcarea lor, există cel puțin 10 hummers și tot atâtea Kenworths.
Hummers sunt destul de noi (aș spune că poate 2 ani).
Primul Kenworth pe care l-au avut în 1 (probabil că l-am avut într-un film Super 1982 cu fiul meu cel mare care era mic) a avut un trailer grozav cu bizoni, indieni americani, cowboy; a fost atracția acestui camion, după ce au îndepărtat toată decorația, nu știu de ce.

Transportul animalelor vii în Europa și chiar și dincolo, se merită, se pare.
Un caz care aparent funcționează.

demonstrează că nu ne antrenăm cu toții în aceeași direcție !!!
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16131
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5244




de Remundo » 16/01/08, 11:56

jean63 a scris:demonstrează că nu ne antrenăm cu toții în aceeași direcție !!!


Există unii care vâslesc mai repede decât alții în aceeași direcție sau alții care iau benzi mai rapide și mai periculoase decât celelalte. : Idee:

Nu voi spune mai multe. :D

@+
0 x
Imagine

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 370