Editarea Pantone la City of Vitry: Presă

Editări și modificări ale motoarelor, experiențe diferite, descoperiri si idei.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Editarea Pantone la City of Vitry: Presă




de Christophe » 11/02/08, 16:32

Pentru a o face mai vizibilă (această revistă de presă este „pierdută” în partea de jos a Wiki), Tocmai am scris un articol cu ​​diverse decupaje de presă în urma asamblării pantonei dopând cu apă în Vitry (vezi https://www.econologie.com/moteur-panton ... -3404.html ).

Citiți revistă de presă gillier pantone la primăria Vitry.

Mai mult de 6 luni mai târziu, nu putem spune că a produs o adevărată pată de ulei (din păcate), mass-media preferând să retransmită, de exemplu, o comercializare ipotetică a aerului auto sau a celulei de combustibil decât a rezultate concrete reale le și mai ales accesibil imediat la un preț moderat!

Pentru cei care nu au văzut sau citit încă această recenzie de presă, recomand în special articolele din L'Ami Hebdo :)

Și atunci cei care nu mi-au văzut încă fața o vor descoperi :D

Imagine
Imagine


Citiți revistă de presă gillier pantone la primăria Vitry.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 11/02/08, 18:33

Din păcate, mă tem că pantonul va cădea în uitare cu toate vehiculele vechi care vor fi eliminate prin controalele tehnice viitoare.

Pentru a vă oferi un exemplu, săptămâna trecută am văzut un superb break 406 cu jante din aluminiu de vânzare într-un centru second hand. Ma opresc sa ma uit: model de top, Hdi 110 ch, an 2003, 150000 kms, aer conditionat ABS ..etc toate optiunile .... pret: 9500 euro.

Caut pe internet vânzări Lion Pigeot și site-uri ocazionale cu comentarii + forums proprietarii de 406 Hdi 110 CP, toți sunt încântați de acest vehicul; au pus 5 stele. Hdi 110 ch este foarte solid și de încredere se pare ...... Eu nu sunt un motorină, dar acolo 5 până la 6 litri / 100 kms adnotați puțin de toți utilizatorii, autonomie de 1100 la 1400 km ...

Din 2004 Pigeot a lansat modelul 407 pentru a înlocui modelul 406 și în curând va fi cu siguranță plin de alte modele.

Vor fi o mulțime de ocazii de genul acesta, din ce în ce mai multe, cu toate vechile deșeuri din cauza controlului mai strâns ..... și pe o mașină atât de grea, care consumă doar 5 până la 6 litri de gaz -ulei, nu există nicio poză; nimeni nu pune problema particulelor emise, nici a pantonei pentru a reduce consumul !!
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Injecția apei în motoare: ansambluri și experimente"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 64