Cum se poate rula pe E85 cu un sistem de injecție vechi?

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
Chatham
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 536
Înregistrare: 03/12/07, 13:40




de Chatham » 21/07/08, 22:54

Există kituri care includ o sondă lambda care trebuie instalată pe colector la o distanță precisă pe colectorul de evacuare și un indicator de bogăție (care funcționează în timpul conducerii) și care face posibilă optimizarea acestuia ... este frecvent utilizat de către cei care își „reglează” motorul, în special mașinile cu carbură modernizate cu un kit de injecție programabil simplu.
Regulatoarele de presiune reglabile sunt disponibile de la toți furnizorii pentru mașinile de curse și, de asemenea, pentru unele mașini de producție mai vechi ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 21/07/08, 23:11

chatam a scris:Există kituri care includ o sondă lambda care trebuie instalată pe colector la o distanță precisă pe colectorul de evacuare și un indicator de bogăție (care funcționează în timpul conducerii) și care face posibilă optimizarea acestuia ... este frecvent utilizat de către cei care își „reglează” motorul, în special mașinile cu carbură modernizate cu un kit de injecție programabil simplu.

Dacă aveți link-uri și informații despre aceste produse ... este în regulă. : Cheesy:

chatam a scris:Regulatoarele de presiune reglabile sunt disponibile de la toți furnizorii pentru mașinile de curse și, de asemenea, pentru unele mașini de producție mai vechi ...

Modele / recolte / motoare ... vă rog
:D
0 x
106E85
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 19/07/08, 17:09
Locul de amplasare: 77




de 106E85 » 22/07/08, 22:18

Cred că de exemplu cu Cesam sau GT2I trebuie „găsit” ..
Pe de altă parte, din punct de vedere tehnic, nimeni nu are o părere despre această manipulare și despre „teoria” mea anterioară ??
0 x
În curând sfârșitul petrolului .... să ne gândim la viitor.
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 22/07/08, 23:07

: Arrow: găsim într-adevăr
Mai cunoscut în cercurile mașinilor de epocă sau VW
precum și „kituri E85”.
0 x
Chatham
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 536
Înregistrare: 03/12/07, 13:40




de Chatham » 23/07/08, 09:36

citro a scris:Dacă aveți link-uri și informații despre aceste produse ... este în regulă. : Cheesy:


Modele / recolte / motoare ... vă rog
:D


Producători: Megaskirt, Haltech, SDS, Sybèle pentru cei mai renumiți, pentru restul: cercetare (trebuie văzută în resturi, motoare de putere similară ...)
Pentru amatori există o mulțime de truse de injecție apă sau apă + metanol, toate fabricate în SUA ... dar scopul nu este să mănânci mai puțin, ci să eviți explozia unui motor supraalimentat. ... : Lol:
0 x
106E85
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 19/07/08, 17:09
Locul de amplasare: 77




de 106E85 » 23/07/08, 12:42

Există într-adevăr site-ul de la GT2i, dar aceste regulatoare reglabile nu indică presiunea cu precizie ...

http://www.gt2i-competition.com/PB_106_ ... 5_167.html
0 x
În curând sfârșitul petrolului .... să ne gândim la viitor.
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 23/07/08, 12:42

chatam a scris: Producători: Megaskirt, Haltech, SDS, Sybèle pentru cei mai renumiți, pentru restul: cercetare (trebuie văzută în resturi, motoare de putere similară ...)
Pentru amatori există o mulțime de truse de injecție apă sau apă + metanol, toate fabricate în SUA ... dar scopul nu este să mănânci mai puțin, ci să eviți explozia unui motor supraalimentat. ... : Lol:


Sybele. :?:
Singurul producător francez de kituri GPL! :?:
Cred că nu mai există. Mi se pare că a dat faliment acum 5 sau 6 ani ...
Când s-a lansat în GPL, nu a fost un succes ... regretabil ... :strigăt:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 89