Mașina de spălat vase alimentată de apa de ploaie de recuperare?

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
jonule
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2404
Înregistrare: 15/03/05, 12:11




de jonule » 12/08/08, 13:39

nimic!
în caz contrar, există un loc în mașina de spălat vase pentru agentul de clătire ;-)

Există, de asemenea, ceva ce mi-am spus: înainte de a intra în rezervor, treceți printr-un recuperator de 100, 200 sau 300 L, care servește ca rezervor de retenție / decantare, cu un prefiltru la intrare (plasă fină, nisip , etc ...).

aproximativ recuperarea jgheabului cade în ea prin gravitație, deci filtrarea gravitațională, apoi trebuie să treacă printr-un rezervor pentru a merge până la orificiul de conectare la intrarea rezervorului!
cam ca o capcană pentru grăsimi, o poți face singur, cred ... și folosește această apă pentru grădină, de exemplu, rămâne accesibilă?!
0 x
Tonioo
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 09/08/08, 13:23
Locul de amplasare: Rouen




de Tonioo » 12/08/08, 16:42

da, este destul de realizabil cu puțină inventivitate. Diagrama oferită de Eautarcie este, de asemenea, foarte bine realizată.
Dar instalarea mea este deja completă, nu am studiat suficient subiectul în acel moment :se încrunta:

Revenind la mașina de spălat vase, nimeni nu mai folosește agent de clătire ?? :?: : Mrgreen:
0 x
jonule
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2404
Înregistrare: 15/03/05, 12:11




de jonule » 13/08/08, 11:15

bine eu, dacă: cu comprimatele ECOVER a lăsat urme, brusc oțetul de alcool în lichidul de clătire și sărit mai multe urme de var sau altele pe pahare etc ...
oțetul de alcool trebuie să omoare ultimele bacterii care ar fi rezistat detergentului ;-)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 182