Cum să ascunzi creșterea prețurilor?

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124




de Maximus Leo » 25/09/08, 17:51

În această dimineață am vrut să cumpăr o matriță de la domnul Bricolage, am vrut să termin ceva și îmi lipsea un metru.

Am adus o piesă de matriță ca model cu eticheta codului de bare și am observat că acest tip de matriță, aceeași formă, același cod de bare, s-a ... micșorat : Lol: : Lol: : Lol: Lățimea a trecut de la 20 mm la 18 mm, grosimea de la 11 mm la 9 mm brusc este inutilizabilă.

Există, de asemenea, un produs care a crescut destul de puțin în ultimii ani și care este cimentul în sac. A avut loc trecerea la euro și apoi schimbarea obligatorie de la 50 kg la 35 kg, de fiecare dată când prețul pe kg a crescut semnificativ.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 25/09/08, 17:54

Leo teroarea șefilor de departamente !!! Imagine Dar ai dreptate !!
Dacă am fi mai vigilenți ...

Acum zon poate fi schimbat pur și simplu furnizor ... poate că nu este voluntar ...
0 x
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124




de Maximus Leo » 25/09/08, 18:26

Christophe a scris:Leo teroarea șefilor de departamente !!! Imagine Dar ai dreptate !!
Dacă am fi mai vigilenți ...

Acum zon poate fi schimbat pur și simplu furnizor ... poate că nu este voluntar ...

Asta trebuie să fie. De asemenea, m-am gândit că trebuie să fi fost o contracție a sculei, carbura de tungsten este sensibilă la umiditate și vara a fost foarte ploioasă :D . Și prețul a crescut, probabil este și o greșeală, IT-ul este plin de bug-uri. : Lol: . Tăierile de 25 mm erau de fapt de 24 mm, acolo au ajuns la 22 mm se datorează introducerii sistemului metric progresiv : Lol: .

Între timp, domnul Bricolage, o afacere de familie, realizează profituri record și investește puternic în străinătate. (ecourile)
Dernière édition alin Maximus Leo 25 / 09 / 08, 18: 29, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 25/09/08, 18:29

Maximus Leo a scris:Între timp, domnul Bricolage, o afacere de familie, realizează profituri record și investește puternic în străinătate. (ecourile)


Și nu „ceilalți”?
0 x
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124




de Maximus Leo » 25/09/08, 18:41

Christophe a scris:
Maximus Leo a scris:Între timp, domnul Bricolage, o afacere de familie, realizează profituri record și investește puternic în străinătate. (ecourile)


Și nu „ceilalți”?

Existau Bricomarché, prețuri competitive, vânzători calificați, e rar, rezultatul: au dat faliment. : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 25/09/08, 19:20

Nu împingeți băieții ... Realitatea pieței este acolo pentru toată lumea!
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Jime
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 215
Înregistrare: 25/01/08, 18:53
Locul de amplasare: Var - Ardeche




de Jime » 25/09/08, 20:08

Punga de ciment de 35 kg nu sunt masonii care se vor plânge de asta. Când mizezi sau muti saci de ciment toată ziua, te bucuri că cântăresc doar 35 kg, chiar dacă faci mai multe călătorii .. Mai ales că au trecut zece ani de la pungi au schimbat greutatea. Mă întreb dacă nu este mai mult din motive de sănătate decât creșterea prețurilor.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 25/09/08, 20:20

Maximus Leo a scris:Existau Bricomarché, prețuri competitive, vânzători calificați, e rar, rezultatul: au dat faliment. : Lol:


Huh? Faliment? Este Bricomarché magazinul de bricolaj al grupului InterMarché?

Ben zon nu da faliment cred ... există unul în sedan pe de altă parte, vânzătorii sunt adevărate marmură !!
0 x
caribu
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 29
Înregistrare: 05/07/08, 13:31




de caribu » 25/09/08, 20:20

jime a scris: Mă întreb dacă nu este mai mult din motive de sănătate decât creșterea prețurilor.

Da, acum este interzis să transporti 50 kg pe om. în contextul profesional desigur.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 25/09/08, 20:22

caribou a scris:
jime a scris: Mă întreb dacă nu este mai mult din motive de sănătate decât creșterea prețurilor.

Da, acum este interzis să transporti 50 kg pe om. în contextul profesional desigur.


Doar august
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 158