Construiți propriul kit pentru a rula etanolul E85

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 15/05/09, 10:19

latorsche a scris:manipularea ta pe piață : Cheesy:
pe de altă parte, când lansez scriptul run.sh, acesta a fost blocat așa cum ați planificat pe Java.
pentru a căuta actualizarea Java sau pentru a scrie scriptul este încă necesar să folosiți consola?


Uită-te în managerul de pachete dacă ai instalată o mașină virtuală java. Dacă acesta este cazul, trebuie să găsiți calea de instalare. În managerul de pachete, este posibil să aveți suficiente pentru a afișa detalii pe pachet pentru a găsi calea către folderul unde instalează fișierele.

latorsche a scris:Înțeleg mai bine de ce computerele pentru publicul larg se află sub windaube :şoc: :şoc:


Nu, este o impresie falsă, sub windaube când trebuie să faceți lucruri specifice, uneori este mult mai complicat ...
De altfel, când mă aflu în fața unui PC de vedere, chiar mă întreb cum se găsesc oamenii cu milioanele de trucuri inutile care se deschid peste tot.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 15/05/09, 17:07

Am găsit un PC sub ubuntu, a priori instalarea Java este în / usr / lib / jvm / java-6-sun

Deci, trebuie să editați fișierul /usr/local/hitech/htsoft.xml (ca root!) Și trebuie să înlocuiți

javainstdir = "/ usr / lib / jvm / jre"

de

/ Usr / lib / JVM / java-6-soare
0 x
latorsche
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 48
Înregistrare: 25/11/08, 09:43




de latorsche » 16/05/09, 12:32

nlc a scris:Am găsit un PC sub ubuntu, a priori instalarea Java este în / usr / lib / jvm / java-6-sun

Deci, trebuie să editați fișierul /usr/local/hitech/htsoft.xml (ca root!) Și trebuie să înlocuiți

javainstdir = "/ usr / lib / jvm / jre"

de

/ Usr / lib / JVM / java-6-soare


nu a funcționat fișierele încă lipsesc
Dar nu contează că am descărcat un nou Java și l-am instalat.
Apoi am redirecționat la noul fișier și funcționează : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

Vă mulțumim NLC pentru ajutorImagine

Bine, acum voi face o pauză pentru că linux este Imagine la început.
Încă trebuie să aflu cum să montez fișierul sursă în software și să îl înțeleg :|
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 16/05/09, 15:06

latorsche a scris:Bine, acum voi face o pauză pentru că linux este Imagine la început.

Uh eu aș spune că este mai degrabă ferestre Imagine, și nu numai la început !!! :D


latorsche a scris:Încă trebuie să aflu cum să montez fișierul sursă în software și să îl înțeleg :|


Fișier / import / Proiect existent în spațiul de lucru / selectați fișierul de arhivă

Și selectați zip sau tar.gz pe care îl furnizez pe site-ul meu :)
0 x
latorsche
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 48
Înregistrare: 25/11/08, 09:43




de latorsche » 17/05/09, 11:12

nlc a scris:Fișier / import / Proiect existent în spațiul de lucru / selectați fișierul de arhivă

Și selectați zip sau tar.gz pe care îl furnizez pe site-ul meu :)


E bine că funcționează : Cheesy:

Voi înregistra limbajul de programare când voi avea un moment liber :| (Am impresia că sunt pe ea de ceva vreme :şoc: )
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 17/05/09, 14:56

Heuuu, ai grijă oricum, nu îți va rupe motorul !!
0 x
latorsche
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 48
Înregistrare: 25/11/08, 09:43




de latorsche » 17/05/09, 17:31

Nu vă faceți griji, nu voi face nimic, vreau doar să înțeleg cum funcționează mai întâi.
După ce vom vedea aici, există posibilitatea de a îmbunătăți demarorul pentru mașina mea.
Dar hei am timp, încă nu este iarnă : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 17/05/09, 17:52

Nu văd ce puteți face pentru starter :?
Pe de altă parte, ceea ce făceam era că alergam demarorul timp de 5 secunde, chiar dacă motorul a tins. În felul acesta nu tușește apoi se oprește, dar îl obligăm să întoarcă 5 secunde și apoi nu se oprește.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
orizont
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 36
Înregistrare: 27/08/05, 00:24




de orizont » 18/06/09, 10:10

Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
orizont
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 36
Înregistrare: 27/08/05, 00:24




de orizont » 18/06/09, 10:10

...
0 x

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 179