Escrocherii, escrocherii și fraude pe internet

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Escrocherii, escrocherii și fraude pe internet




de Christophe » 06/01/09, 20:51

Guvernul tocmai a înființat un serviciu pentru a denunța escrocherii de tot felul pe net: https://www.econologie.com/escroquerie-o ... -4015.html
Dernière édition alin Christophe 08 / 01 / 09, 19: 08, editate 1 ori.
0 x
Corpse Grinder 666
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 148
Înregistrare: 17/11/08, 11:54




de Corpse Grinder 666 » 07/01/09, 10:22

Având în vedere raportul, am pus citate, deoarece cifrele i-au făcut să spună ce vrem (să nu se schimbe):

la prezentare prezentatorul ne informează că sunt mai mulți oameni de cumpărat de pe net (citez „francezii cumpără mai mult de pe internet) și că escrocheriile sunt în creștere (citez” este că, în același timp cu escrocheriile, sunt în creștere (s-au dublat în 1 an).
Dar, ca procent (înșelătorie / număr de vânzări online), ce reprezintă acest lucru? Există cu adevărat o creștere?

Prezentatoarea ne spune că există o creștere a vânzărilor, dar fără a indica creșterea, pe de altă parte, nu ezită să spună că s-a dublat în ceea ce privește înșelăciunea ... Nu mă îndoiesc că există înșelătorii ( pentru o vreme deja pe net), dar ca de obicei raportul și prezentarea acestuia din urmă nu informează, pentru a lăsa privitorul să se gândească singur (am oprit televizorul acolo sunt 5 ani pentru că ruinați castronul!).

Suntem înfricoșători, să creăm în liniște o platformă de „delegație pe internet”, poate văd răul peste tot, dar nu uit nimic din miliardele cheltuite pentru capitalism sau pentru a recruta oameni în poliție, nu uit oamenii care au murit afară de ani de zile, nu uit vina că ni se spune dacă suntem șomeri, șomeri, vârstnici sau bolnavi pentru că nu există bani, dar pe de altă parte consumul este atent, în aceste vremuri de criză consumatorul nu ar trebui să se teamă sa cumpere, asa ca il facem cat mai sigur !!!

Pentru mine, acest raport este doar o modalitate bună de a transmite ceva în liniște, cu acordul populației.
Pentru că așa cum spune victima acestei înșelăciuni "internet ca elimină", ​​va elimina și pentru a denunța cu orice preț, cea mai mică ordine care a fost pusă într-un colț uitând ...

Ultimul meu cuvânt: oprirea televizorului se simte bine;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 08/01/09, 17:08

Da, este un punct de vedere ... Cred că cifrele sunt în absolut și nu în relativă.

Însă înființarea acestei platforme, dimpotrivă, ar trebui să-i liniștească pe consumatori, nu-i așa?

Dezavantaje, am îndoieli cu privire la aspectul delicios așa cum spui și „curvele” pe care le poate face concurența cu acest instrument. În sfârșit, din moment ce poliția este cea care o gestionează, nu ar trebui să „deraieze” prea mult ...

Sper pentru că o reputație este împușcată rapid mai ales pe net ... nu uitați că avem un magazin de internet care ne face să trăim ...
0 x
Corpse Grinder 666
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 148
Înregistrare: 17/11/08, 11:54




de Corpse Grinder 666 » 08/01/09, 20:30

dacă poliția este cea care se ocupă, atunci vă aflați în siguranță Imagine
0 x
Corpse Grinder 666
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 148
Înregistrare: 17/11/08, 11:54




de Corpse Grinder 666 » 09/01/09, 14:10

Dacă faceți o treabă bună, nu există niciun motiv pentru care un magazin să fie împușcat, aceasta este o înșelătorie despre care vorbim;)

În orice caz, acest lucru nu împiedică aceste informații să nu fie una, deoarece sunt prea des la televizor. ;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 09/01/09, 18:38

Subestimezi a priori ceea ce poate face competiția pentru a te enerva ... chiar și la nivelul nostru foarte, foarte mic ...

Dimpotrivă, mi se pare o informație interesantă ... Dar se pare că nu vom fi niciodată de acord asupra acestui subiect ...
0 x
Corpse Grinder 666
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 148
Înregistrare: 17/11/08, 11:54




de Corpse Grinder 666 » 10/01/09, 09:20

într-adevăr nu suntem de acord având în vedere că este încă o dată, o pseudo-informație, care nu lasă suficiente date pentru ca privitorul (ceea ce nu am fost de câțiva ani) să gândească singur.
Singurul lucru este că au pus o platformă, dar în cele din urmă nu știm nimic despre acest număr sau această platformă: cum funcționează, vor exista noi posturi de ocupat, costul ... (bine! Știu ! Mă repet pentru că este același lucru pe care tocmai l-am spus înainte, dar diferit : Mrgreen: )

De asemenea, nu trebuie să uitați că vă aflați într-o nișă, nu vizați aceiași oameni ca magazinul care vinde LED-uri domnului Lambda fără niciun gând ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 04/02/09, 15:24

Iată site-ul de contactat în caz de înșelătorie:

http://www.interieur.gouv.fr/sections/c ... riminalite
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 05/06/12, 16:00

Pe măsură ce escrocheriile continuă, protecția este ineficientă și vă sugerez să faceți o listă cu escrocheriile consacrate, în special cele evidențiate pe economie, precum turbinele eoliene, chestia Suprawind, economizatoarele, motoarele perpetue, încălzitoarele foarte scumpe etc.


unește lista a 3370 de mesaje despre econologie de citit înainte de cumpărare:

search.php
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 05/06/12, 18:51

În mod ciudat, am desfășurat 4210 făcând clic pe link-ul tău ...! : Lol:

Aproximativ 4 rezultate (210 secunde)


Rețineți „Environ“... : Mrgreen: ar trebui să taie aceste computere în o mie de bucăți (despre)
0 x

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 106