Dotați aparatele de antrenament cu generatoare

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 19/01/09, 09:25

citro a scris:Acestea fiind spuse, recuperarea unui pic de energie în timpul exercițiilor fizice, chiar dacă este anecdotică, este întotdeauna un pas în direcția corectă, aceea de a deveni conștient de problemele energetice ...

...


Ca să nu mai vorbim de faptul că, atunci când nu ne recuperăm, CO², îl eliberăm și că statistic, este dovedit, este mai bine să faci sport pentru inima lui mică.

Deci, mașina umană poate avea o performanță teribilă (deși consider că faceți multe lucruri într-o zi, cu aproximativ 2 kcal!), Cred că recuperarea energiei ar fi un lucru bun.

Voi doar să depun mărturie:

- Fac de două sau trei ori pe săptămână o sesiune de aproximativ 30/35 de minute pe bicicleta apartamentului (după un atac de cord); putere maximă: 100 W, putere medie: 80 până la 90 W

- ca să mă motivez, mă uit deseori la televizor ...

- motocicleta pe care o am are o reglare electronică destul de sofisticată a puterii, prin intermediul ... electro-magneților care „frânează” fără frecare o roată internă; deci nu numai că nu recuperează energie, dar pentru a-mi controla puterea, consumă ceva !!!

Așa că folosesc pentru televizor, folosesc pentru bicicletă și pedalez transpirat! Căutați eroarea ... NB: pentru o dată, nemții nu sunt foarte verzi (el este german, bicicleta mea - apropo, este vârful, regulamentul Siemens etc ... !!!).
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 19/01/09, 13:49

Did67 a scris:
citro a scris:Acestea fiind spuse, recuperarea unui pic de energie în timpul exercițiilor fizice, chiar dacă este anecdotică, este întotdeauna un pas în direcția corectă, aceea de a deveni conștient de problemele energetice ...

...

Ca să nu mai vorbim de faptul că, atunci când nu ne recuperăm, CO², îl eliberăm și că statistic, este dovedit, este mai bine să faci sport pentru inima lui mică.

Deci, mașina umană poate avea o performanță deplorabilă (deși, constat că facem o mulțime de lucruri într-o zi, cu aproximativ 2 kcal!), Cred că recuperarea energiei ar fi un lucru bun ...

Când vorbesc despre randament, este o judecată pur matematică și tehnică ... :?

În rest (menținerea inimii noastre mici), intenționez să trec la VAE și sper chiar să trec la velomobil pentru a-mi completa zilnic 34 de km înainte să am aceeași problemă ca tine. .
Așa că voi călători util pentru planetă, pentru sănătatea mea și poate și pentru portofelul meu ... Deși un velomobil este o investiție foarte importantă ... :strigăt:
0 x

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 213