Obezitatea câștigă teren

Consumul si dieta durabile și responsabile sfaturi de zi cu zi, pentru a reduce consumul de energie și apă, deșeuri ... Mananca: preparate și rețete, găsi hrană, informații sănătoase de conservare locale și de sezon produse alimentare ...
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 20/01/09, 22:33

Pentru CoKa sau Water MaKs, marca și modul sunt importate.
Producția este locală.

erratum: pentru Coka, este importat doar extractul concentrat și top secret.
**********

José Bové ar face bine să facă Roquefort în State, dar de fiecare dată era întors la graniță.
Vedeți, sunt și ei duri cu crescătorii de Roquefort.
Sau dosarul de informații al SUA a fost rupt, dorind să-l colțească pe Bové, au atacat brânza care miroase.

: Mrgreen:

Ultimul act politic puternic al președintelui Bubuche II Goat!
(Ewe nu era potrivită, pentru a o califica ...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
benring
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 29
Înregistrare: 06/01/09, 19:39




de benring » 23/01/09, 22:15

A existat un raport recent despre C + despre „junk food”.
Deși impactul mâncării rapide nu poate fi subestimat, acesta a arătat că cei mai afectați de obezitate, diabetul de tip 2 (legat de dietă) și bolile cardiovasculare sunt persoane. venit mic.
Cauza tuturor acestora: excesul de sare și zahăr din alimentele ieftine și mesele gata.
UFC Que Choisir a încercat să reacționeze la doamna ministrului sănătății și sportului Bachelot pentru a face obligatorie afișarea cantității de sare și zahăr din fiecare fel de mâncare. Ministrul părea convins, dar nu a reușit.
În același timp, ministrul agriculturii și pescuitului, domnul Barnier, a fost invitat la congresul ANIA (Agenția Națională a Industriilor Alimentare). Președintele ANIA nu a ezitat să-i reamintească ministrului câte miliarde de cifre de afaceri au cântărit industriile sale. Apoi a amenințat că se va muta în străinătate dacă nu îi lăsăm pe industriași să continue să-și facă micul „gătit” în liniște.
În fața presiunilor și a amenințărilor asupra angajării președintelui ANIA, domnul Barnier s-a grăbit să declare: „Aș fi ministrul TĂU ...”
Morala poveștii:
- Mai bine să ai mijloacele pentru a-ți permite mâncarea de bună calitate și să ai timp să o gătești singur.
- Putem avea încredere în industriașii noștri ... atunci când vine vorba de prepararea a miliarde în detrimentul sănătății oamenilor.
- Unii miniștri nici nu-și mai ascund lipsa de interes față de oamenii pe care ar trebui să îi reprezinte în beneficiul tuturor tipurilor de lobby-uri, chiar dacă aceasta înseamnă să-și coboare pantalonii din când în când.

Pe scurt, la sfârșitul raportului eram încă puțin mai bolnav să trăiesc în această lume : Evil:
Uneori regret că nu putem da în judecată aceste persoane sau organizații pentru „crime împotriva umanității”.
0 x
phil53
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1376
Înregistrare: 25/04/08, 10:26
x 202




de phil53 » 24/01/09, 09:11

elefantul a scris:Mă uitam la televizor ieri ( :strigăt: îmi pare rău, da, mi se întâmplă mie) un raport despre Amish. Nu voi intra în dezbateri socio-teologice.

Toți copiii și tinerii văzuți în raport (sub 50 de ani) :D ) erau subțiri și capacitatea copiilor de a învăța peste medie.

Ce contrast cu MacDon America! : Evil:

O lecție frumoasă


Sincer, aș prefera să fiu obez, măcar ai șansa să ieși din el dacă îți dai seama.
Este încă un mediu foarte închis și când ești membru pentru a ieși este o luptă. Ca și Iehova înapoi acasă.
Și eu critic sistemul american de viață, dar cred că nu ar trebui să-i punem pe toți americanii în același coș. Există, de asemenea, niște oameni buni.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79127
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 24/01/09, 12:36

elefantul a scris:Toți copiii și tinerii văzuți în raport (sub 50 de ani) :D ) erau capacitatea de învățare a copiilor subțire și peste medie.


Cred că abilitatea de învățare nu are nimic de-a face cu fiziologia, ci cu faptul că probabil au petrecut mult mai puțin timp în activități care nu necesită multă gândire în stil consolă, star academy (Versiunea SUA pe care o specific) ...

Cu alte cuvinte: încă din copilărie, au activități de „timp liber” (pentru puținul pe care îl au) mai atent decât media ...

În plus, viața lor de zi cu zi este mult mai puțin ușoară decât „a noastră”, deci necesită mai multă reflecție în fiecare zi ...

Pun pariu că dacă facem același test între africani cu o sănătate bună (fără consecințe fizice) și americani obișnuiți, avantajul este Africa!

ps: uită-te la Michael Moore, arată ca un american peste dimensiunea medie a corpului și totuși nu este un măgar ... chiar dacă este clasificat ca „comic” în SUA ... : Mrgreen:
0 x
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27




de bpval » 24/01/09, 17:25

Ole, ce mai faci ??

Ei bine, când vorbim despre junk food, cred că Roquefort.
În urmă cu câțiva ani, cei doi băieți ai mei (înalți și zvelți) au mers la WASHINGTON (America de Nord Guineea de Sud-Est) timp de două săptămâni, în urma unui schimb școlar. ...
Iată gândurile lor despre călătoria de acasă de la aeroport.

„CE SUNT AICI FETELE CHEIE”

Întoarcerea lor la Nisa a fost DisneyWorld à la française, renașterea sexuală, întoarcerea la artă, marea evadare, viziunea unei perechi evocatoare de fese, dorința de a mușca ...

Călătoria îi modelează pe tineri

junk food este o chestiune de sărăcie ... și ușurință
Deschide pachetul ... și mănâncă

Alo
0 x
PIF PAF POUM
fallaiypenser54
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 30/01/09, 06:14




de fallaiypenser54 » 04/02/09, 07:28

Bună dimineața.

Ceea ce este cel mai revoltător în legătură cu problema obezității este că există oameni care mor de foame, în timp ce alții se înghesuie până la îmbolnăvirea lor. Mă îmbolnăvește să văd poze cu copii mici care cerșesc mâncare. Revoltător.

La revedere.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
iepure
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 823
Înregistrare: 22/07/05, 23:50
x 2




de iepure » 29/04/09, 14:42

fallaiypenser54 a scris:
Ce este cel mai revoltător în problema obezității ....


Mi se pare că judecați foarte repede.
au o moștenire care îi face să stocheze cu mult mai mult
mai eficient alimentele pe care le consumă decât altele.
Am în față fotografiile a 3 generații de femei care
sunt străbunica, bunica și mama soției mele.
Toți au o siluetă mai mult decât generoasă, soție
se potrivește cu acești strămoși, chiar dacă se lipsește de ea
canoane actuale ale frumuseții, fără succes.
Vă va părea obeză când va fi destul de normală
dacă ne referim la originile sale.
Nu judecați prea repede și nu amestecați totul.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Jaydi
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 17
Înregistrare: 07/01/08, 16:11
Locul de amplasare: Alsacia / Var




de Jaydi » 21/05/09, 16:51

Ei bine, da, nu suntem aici pentru a judeca.
Pur și simplu faptul că există tot mai mulți oameni obezi nu este o fabulație, așa că putem spune că, în general, această creștere trebuie atribuită parțial dietei noastre și, mai general, încă unui mod de viață nu foarte sănătoasă.
Nu este nimic de ieșit de acolo și nu îi acuzăm pe cei obezi.

Pe de altă parte, dacă vor să fie obezi, care este problema?

(Îmi pare rău pentru necropostage, dar am omis acest subiect care apare foarte des, așa că am avut dorința de a reacționa cu orice preț.)
0 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79127
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Obezitatea este în creștere




de Christophe » 19/11/22, 15:43

am pus asta aici:

Cel mai gras bărbat din lume în 1890 (oamenii plăteau bani pentru a-l vedea)

Astăzi ar fi al treilea cel mai gras tip de la Walmart local


traducere:

Cel mai gras om din lume în 1890 (oamenii plăteau să-l vadă)

Astăzi, el ar fi al treilea ca mărime din magazinul Walmart de după colț.


Fh5quoxXoAAphoi.jpg
Fh5quoxXoAAphoi.jpg (163.82 KiB) Vizualizat de 1154 ori


1 x

Înapoi la "Consumul sustenabil: consum responsabil, alimente, sfaturi și trucuri"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 100