Gulf Stream, calea lui Ahile a climei

Încălzirea și schimbările climatice: cauze, consecințe, analiza ... Dezbatere privind CO2 și alte gaze cu efect de seră.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16302
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5293

Re: Gulf Stream, călcâiul lui Ahile al climei




de Remundo » 09/08/21, 12:53

ABC2019 a scris:întrebare foc, ești foarte tolerant cu postările care sunt doar ofensatoare și fără niciun argument, cum vrei ca discuțiile să fie pașnice în aceste condiții? personal răspund uneori când mă înțelege cineva, dar nu este modul meu normal de a discuta, aduc argumente cât pot și am doar insulte în față. Dar, în cele din urmă, avem forum că încercăm să avem ...

Deplâng jignirile care se revarsă asupra ta.

veți observa totuși că mulți forumAlții, copleșiți de dialectica voastră obsesivă și uneori cu rea-credință, ajung să se destrame.

trebuie doar să rămâi pe Oleocen dacă asta nu ți se potrivește aici. aproape 9000 de mesaje dureroase în mai puțin de 2 ani, ești masochist sau ce? iti petreci viata batand ...

9000/30 zile / 20 luni = 15 mesaje pe zi!

și aproape la fel de mult pe de altă parte forum.

du-te ia aerul!
1 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 15108
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4423

Re: Gulf Stream, călcâiul lui Ahile al climei




de GuyGadeboisTheBack » 09/08/21, 13:21

Remundo a scris:Deplâng jignirile care se revarsă asupra ta.

Imagine
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Gulf Stream, călcâiul lui Ahile al climei




de ABC2019 » 09/08/21, 18:07

Remundo a scris:
ABC2019 a scris:întrebare foc, ești foarte tolerant cu postările care sunt doar ofensatoare și fără niciun argument, cum vrei ca discuțiile să fie pașnice în aceste condiții? personal răspund uneori când mă înțelege cineva, dar nu este modul meu normal de a discuta, aduc argumente cât pot și am doar insulte în față. Dar, în cele din urmă, avem forum că încercăm să avem ...

Deplâng jignirile care se revarsă asupra ta.

veți observa totuși că mulți forumAlții, copleșiți de dialectica voastră obsesivă și uneori cu rea-credință, ajung să se destrame.

cei mulți sunt cei pe care i-am numit JOGER (Janic, Obamot, Guygadebois, Eclectron (nu-l mai putem auzi, sper că nu a prins un virus rău) și Reinoso că nici noi nu mai auzim prea mult)

Este întotdeauna la fel și fac același lucru cu toată lumea, insultând în loc să se certe. Nu doar cu mine, cu toți cei care nu își împărtășesc părerea. Aceasta este metoda lor normală de operare. Doar că probabil eu sunt cel care este cel mai puțin obosit să le răspund, atât.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Gulf Stream, călcâiul lui Ahile al climei




de ABC2019 » 09/08/21, 18:09

humus a scris:
ABC2019 a scris: Și eu sunt cel necinstit?

Absolut.
În știință / cercetare, avem tot dreptul (și datoria!) Să ne rafinăm analiza.
Încălzirea globală există și poate provoca răcirea locală, nevăzută inițial.

este destul de posibil, nu am spus contrariul. Am spus că climatologii au ținut 2 discursuri opuse despre clima Europei de Vest în 20 de ani, nu este „rafinament”, ci o întoarcere la 180 * și am spus-o pentru că este adevărat.

Ești liber să crezi că ultimul discurs este întotdeauna cel potrivit, dar eu nu sunt.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16302
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5293

Re: Gulf Stream, călcâiul lui Ahile al climei




de Remundo » 09/08/21, 19:20

ABC2019 a scris:Este întotdeauna la fel și fac același lucru cu toată lumea, insultând în loc să se certe. Nu doar cu mine, cu toți cei care nu își împărtășesc părerea. Aceasta este metoda lor normală de operare. Doar că eu sunt probabil cel care este cel mai puțin obosit să le răspund, atât.

Slavă ție! Bunul Dumnezeu ți-l va restitui de o sută de ori. : Lol:
0 x
Imagine
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Gulf Stream, călcâiul lui Ahile al climei




de ABC2019 » 09/08/21, 23:45

Remundo a scris:
ABC2019 a scris:Este întotdeauna la fel și fac același lucru cu toată lumea, insultând în loc să se certe. Nu doar cu mine, cu toți cei care nu își împărtășesc părerea. Aceasta este metoda lor normală de operare. Doar că eu sunt probabil cel care este cel mai puțin obosit să le răspund, atât.

Slavă ție! Bunul Dumnezeu ți-l va restitui de o sută de ori. : Lol:

Înregistrez la fel că tu nu mă contrazici pe acest punct (și nici ei nu protestează) : Mrgreen:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 15108
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4423

Re: Gulf Stream, călcâiul lui Ahile al climei




de GuyGadeboisTheBack » 10/08/21, 00:09

(„El înregistrează”! Ce perversă de elită, acest Bozo !!! Chiar sunt lecții de luat cu el, dar nu sunt științifice, ci mai degrabă fientifice ...)
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Gulf Stream, călcâiul lui Ahile al climei




de ABC2019 » 10/08/21, 07:53

ABC2019 a scris:
Este întotdeauna la fel și fac același lucru cu toată lumea, insultând în loc să se certe. Nu doar cu mine, cu toți cei care nu își împărtășesc părerea. Aceasta este metoda lor normală de operare.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Schimbările climatice: CO2, încălzire, efect de seră ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 103