Băiatul parizian caută ajutor

Editări și modificări ale motoarelor, experiențe diferite, descoperiri si idei.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16178
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263




de Remundo » 20/05/09, 00:00

Bună Tigrouille,

Păstrează-ți banii ... motorul cu apă pur de la Pantone este o mare glumă.

Doar injecțiile cu apă îmbunătățesc (puțin ... foarte puțin) eficiența de ardere a hidrocarburilor.

Pe de altă parte, și acest lucru este bine cunoscut, injecțiile modérées de apă decontaminează puternic gazele de eșapament (în NOx, CO și ne-ars)

În orice caz, nu există cu adevărat nimic de făcut avere. Cel mult, cheltuiți și poluați puțin mai puțin.

@+
0 x
Imagine
tigrol
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 12/05/09, 19:35




de tigrol » 20/05/09, 19:49

Așa că tuturor nu le pasă și veți continua să jucați cu acest ansamblu, în timp ce Pantone însuși spune că acest plan gratuit este cel mai rău lucru pe care l-a făcut în toate aceste cercetări.
totuși, aici sunt mai mulți care sunt dispuși să cumpere kit de prostii, dar ceva ce vine de la pantone în sine, credeți că este o înșelătorie?
0 x
tigrol
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 12/05/09, 19:35




de tigrol » 20/05/09, 22:16

OK mea culpa ... Îmi pare rău băieți, nu văzusem că subiectul fusese tratat cel puțin de două ori și că Christophe a oferit un răspuns la acest subiect. Îmi pare rău că am internet doar la serviciu, așa că nu am prea mult timp să obțin informațiile.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16178
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263




de Remundo » 20/05/09, 22:56

Dacă sunteți în căutarea informațiilor testate despre motoarele pantonizate și arderile „hidratate”, aceasta este una dintre cele mai bune forums.

La rândul meu, recunosc că nu am încercat-o, dar există testeri speciali aici: André și Mercedes-ul său, și într-un alt gen, căpitanul Maloche cu arzătorul său de cazan „flacără albastră”. Cu siguranță uit de mulți alții ...

Și nimeni nu pretinde prostii în privința magnetismului sau a combustibilului de apă pură.

Voili voilou, cercetare bună Tigrouille! :D
0 x
Imagine
tigrol
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 12/05/09, 19:35




de tigrol » 20/05/09, 23:59

Mulțumesc prietene, data viitoare voi întoarce tastatura de șapte ori înainte să lovesc ceva :!:
0 x

Reveniți la "Injecția apei în motoare: ansambluri și experimente"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 169