Hidrogen-Metal în Ingot și Fuziune la rece

Petrol, gaz, cărbune, nucleare (PWR, EPR, fuziune la cald, ITER), centrale termice pe gaz și cărbune, cogenerare, tri-generare. Peakoil, epuizare, economie, tehnologii și strategii geopolitice. Prețuri, poluare, costuri economice și sociale ...
Dr. Karl VI von Thule
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 27
Înregistrare: 26/07/08, 00:25
Locul de amplasare: Aquitania

Hidrogen-Metal în Ingot și Fuziune la rece

de Dr. Karl VI von Thule » 11/06/09, 07:38

Invitat la ICENES 2009 ca vorbitor, voi explica în detaliu condițiile de producție ale unui nou metal stabil la temperatura camerei, compus doar dintr-un nou izotop de hidrogen. Voi dezvolta, de asemenea, condițiile pentru producerea cu succes a Energiei de către modulul meu Cold Fusion, un modul prototip existent într-o țară care se învecinează cu Comunitatea Europeană din iunie 2007 și care produce fără discontinuitate 600 Megawati / oră și în „deșeuri” unice apă pură cu o rată de 300 de metri cubi / zi.
Modulul măsoară 300 x 40 cm.

Aceste două BS fac obiectul unui nou Monopol Mondial: Energe produs pentru H-Metal va fi vândut 0,10 EUR pe baril EP, deoarece un Monopol, pentru a exista, trebuie să producă la un cost aproape zero. Pentru modulul meu FF, acestea vor fi puse la dispoziția cumpărătorilor în diferite condiții și, în special, în beneficiul micilor fermieri prin intermediul partidului politic APPFAI, al cărui secretar general este Comitetul central al partidului.

J'estime en effet, qu'à l'heure de notre actuelle crise mondile de l' Economie, et compte tenu de certains faits politiques , la survie à venir n'est pas la "communauté" , mais l' Individualisme qui seul suvegarde les intérêts privés actuels au niveau individuel.

Pentru a perfecționa protecția individuală, APPFAI le permite fermierilor să salveze produsele muncii lor în cadrul mini-fundațiilor off-shore, ceea ce îi scutește de toate impozitele de orice natură, și să-și garanteze fondurile proprii, să-și construiască pensii decente, să promovează studiile copiilor lor și să-și transmită proprietatea oricui doresc.

Dans les mois à venir , quand seront rendus évidents les dommages procédant de divers intervenants , la protection de leur Libertés Individuelle les garantira contre toute atteintes que les Etats dit de Droit leur font "bénéficier", et leur première liberté sera de se passer des services honteusement tarifés d' EDF et de la Saur.

Il y a un autre domaine qui est une tromperie majeure: l' "Ecologie politique": si les huamins dégradent tout ce qui les entourent , le "réchauffement" de la Terre est loin d'être la "faute" de l' Homme, et nombre de scientifiques pensent que c'est un faux problème. Cette "tendance" est simplement un nouveau moteur de l' Economie.

En fait un pays qui veut "redémarrer" doit se focaliser sur les nouvelles sources d' Energie, mais surtout ne pas commettre d'autres "erreurs" d'approvisionnement ...
0 x
Nunc și semper
Tagor
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 06/04/07, 12:31

Re: Lingou hidrogen-metal și fuziune rece

de Tagor » 11/06/09, 08:52

Dr. Karl VI von Thulé a scris: J'y développerai aussi les conditions réussies de production d' Energie par mon module de Fusion Froide, un module prototype existant dans un pays limitrophe de la Communauté Européenne depuis Juin 2007, et produisant sans discontinuité 600 Megawats / heure et en unique "déchet" de l'eau pure à raison de 300 mètres cubes / Jour.
Modulul măsoară 300 x 40 cm>.


acest prototip este încă în funcțiune?

dacă da, câți megaW a produs?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
renaud67
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 638
Înregistrare: 26/12/05, 11:44
Locul de amplasare: marseille
x 8

de renaud67 » 11/06/09, 10:55

În ansamblu, este bine planificat la ICENE 2009 vezi pdf-ul din PJ:
https://www.econologie.com/fichiers/partager/12447108304FUvlu.pdf
vezi pagina 6: P22
0 x
Absurditățile de ieri sunt adevărurile de astăzi și banalitățile de mâine.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79287
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11024

de Christophe » 11/06/09, 10:57

:şoc: :şoc: :şoc:

Dr. Karl VI von Thule am putea afla mai multe despre tehnologie?

600 MWh peste 1,2 m² ... ceva de care să fii sceptic!
Care este volumul dispozitivului?

Hidrogen metalic? Îmi amintește de motorul cu hidrură H2 ...
0 x
Dr. Karl VI von Thule
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 27
Înregistrare: 26/07/08, 00:25
Locul de amplasare: Aquitania

de Dr. Karl VI von Thule » 11/06/09, 11:49

Et oui.... c'est bien plus que prévu .... Déjà à ICENES 2007, nous avions mis en route le Module, et pour cela il ne nous avait fallu que 38 volt de mise en route, quatre heure plus tard, était produit 200.000 volts / µs .

A IDEX , conférence Militaire cela a été expliqué en généralités, ce le sera aussi à Bridex , en août prochain ce sera aussi explicité sans nuire à l protection intellectuelle.


Tehnologia pentru asta?
La dévoiler serait néfaste tant au Monopole qu'au secret de l'appareil, quand on prend un BS ce n'est pas pour le dévoiler.

Dar pot pune textul rezumatului aici, dacă doriți ...

Bien à vous.
0 x
Nunc și semper
Dr. Karl VI von Thule
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 27
Înregistrare: 26/07/08, 00:25
Locul de amplasare: Aquitania

de Dr. Karl VI von Thule » 11/06/09, 11:51

Tagor , il est toujours en fonctionnement et devrait le rester pour les 50 prochaines nnées sans interruption .
0 x
Nunc și semper
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79287
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11024

de Christophe » 11/06/09, 11:51

Da, vrem rezumatul (rezumat în franceză), mulțumesc.

Puteți să-l copiați / lipiți sau să utilizați gazda noastră de fișiere.
0 x
Dr. Karl VI von Thule
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 27
Înregistrare: 26/07/08, 00:25
Locul de amplasare: Aquitania

de Dr. Karl VI von Thule » 11/06/09, 11:57

Christophe

Hidrogenul-metal produs este în lingouri de câte 1 kilogram fiecare.

https://www.econologie.info/share/partag ... hkHnNb.pdf
0 x
Nunc și semper
Avatar de l'Utilisateur
renaud67
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 638
Înregistrare: 26/12/05, 11:44
Locul de amplasare: marseille
x 8

de renaud67 » 11/06/09, 12:12

Bună ziua Dr. Karl VI von Thulé
Fără a putea dezvălui tehnica, putem vorbi despre cost și funcționare:
vorbim despre instalare individuală și / sau colectivă,
care va fi prețul unei instalații (în funcție de puterea acesteia)
există vreo întreținere ...
Vă mulțumesc pentru răspunsurile dumneavoastră

PS: putem vizita instalația care funcționează?
0 x
Absurditățile de ieri sunt adevărurile de astăzi și banalitățile de mâine.

(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79287
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11024

de Christophe » 11/06/09, 12:16

Je regardes l'abstract et j'essaye de comprendre...pas sur que j'y arrive !
0 x

Reveniți la „Energiile fosile: petrol, gaz, cărbune și electricitate nucleară (fisiune și fuziune)”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 171