Aveți nevoie de sfaturi mici pentru funcționarea unui motor

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
gaetoun
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 28/06/09, 15:02

Aveți nevoie de sfaturi mici pentru funcționarea unui motor




de gaetoun » 28/06/09, 15:24

bonjour

În prezent, student la inginerie termică și energetică, m-am angajat în realizarea unui motor pantone. Am făcut-o pe o mașină de tuns iarba „bernard” și au apărut mici probleme.
- în bule cu o singură intrare de aer, nu există suficientă depresie. Așa că trebuie să mă joc cu starterul și apoi se formează o mică depresie. Se creează bule, dar fără rezultate directe pe cositoare.
Aș dori să subliniez că, în biberon, am făcut un amestec 50/50 benzină-apă și cu conducta de admisie a aerului care se aruncă în apă.

În opinia mea, problema este legată de admitere. Bucla mea se termină după carburator și înainte de supapa de accelerație. Din motive practice, nu am putut face o gaură mare (diametru intern de 6 mm știind că tot circuitul meu este înăuntru
Diametru interior de 12 mm)

După ce am găsit un cub metalic gros de 25 mm, mă gândesc să-l prelucrez pentru a ajunge la un diametru interior de 12 mm.

Crezi că greșeala mea ar veni de aici? De unde ar putea veni această mică problemă?

Cordialement
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 28/06/09, 15:28

Nu ai avea niste poze ???

Ar fi mai clar!

miau
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
gaetoun
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 28/06/09, 15:02




de gaetoun » 30/06/09, 08:56

scuze, dar nu pot insera poze. SA mi-a spus, „eroare fatală” ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79292
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 30/06/09, 10:55

gaetoun a scris:SA mi-a spus, „eroare fatală” ...


Ce e aia ? :şoc: : Cheesy:

Urmați instrucțiunile de descărcare și va funcționa ...
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 171