Încărcător universal de telefon mobil de către Europa

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 10/02/11, 18:24

Într-adevăr, auzisem asta pe atunci și mă întrebam dacă a trecut în uitare.

Lipsesc mai mult de un pas în plus: impunerea acestui standard pentru toate dispozitivele mici de balade. (din fericire, mp3-ul meu se încarcă deja cu un miniUSB). Pentru o dată pentru totdeauna nu mai cumpărați transformatoare (trebuie să avem zece! Funcționale sau nu). Și din nou, vânez, astfel încât să nu rămână conectați!

Cine este împotriva UE, până la urmă ????
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 10/02/11, 19:19

Imaginați-vă că acum 15 ani am găsit soluția pentru un sistem de alimentare cu încărcător multi-tensiune. Din păcate, nu am avut un milion de franci belgieni (25000 de euro) pentru a contracta un brevet internațional (pcq, este rentabil doar dacă China, Japonia, SUA nu copiază)

Cred că, după această primă victorie, ar trebui să facem presiuni asupra producătorilor de mașini pentru a accepta un sistem de adresare a autobuzelor pentru accesorii electrice care nu necesită o vizită la o agenție (dacă nu puteți repara ... ) sau cel puțin că piesele care pot fi utilizate o singură dată sunt interzise (mi s-a spus în lecțiile mele de electronică auto că unele unități de control accesorii au fost programate în fabrică și că ulterior, chiar agenție, nici măcar nu le-am putut pune la loc pe o mașină de același model.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
celine13000
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 07/03/11, 16:42




de celine13000 » 11/03/11, 09:42

Într-o zi am cumpărat acest tip de încărcător pentru Samsung cu sfaturi diferite și am înțeles rapid de ce prețul nu a fost foarte excesiv: calitatea este mult mai mică decât standardele făcute special pentru telefoane. După aceea, cred că, dacă este îmbunătățit, poate fi o idee bună, totuși vor reuși să fie de acord marea piață? nimic nu este mai puțin sigur și mă gândesc în special la un telefon ale cărui încărcătoare de telefoane i sunt aceleași i-pod-uri, ceea ce este încă foarte practic atunci când unul dintre cele două se defectează. Pentru a medita...
0 x
Pentru a afla mai multe despre incalzitor electric

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 126