Grădină pentru renovare, izolare, încălzire ...

Ajutor și consiliere pentru munca ta reală în noi sau renovare, interior sau exterior.
stephen84
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 02/09/09, 11:37

Grădină pentru renovare, izolare, încălzire ...




de stephen84 » 02/09/09, 12:48

Bonjour à tous,
Sunt nou la forum este caut un sfat (plin de sfaturi).
Permiteți-mi să vă arăt proiectul nostru: urmează să renovăm un hambar de 17mX10m în sud-est (vaucluse). Există totul de făcut de la sol (argilă) până la acoperiș pentru a fi refăcut complet.
Pereții au 40 cm lățime, este un fel de beton cu pietricele în interior și aș vrea să-i izolez. Din exterior arată bine ce fel de materiale ar trebui să folosesc și care ar fi prețul (știind că dimensiunile sunt 17X10 și aproximativ 5m înălțime).
Pentru pereții despărțitori mă gândesc la cânepă pe pereții despărțitori din gips-carton.
pentru acoperiș celuloza arată bine, dar intenționez să fac un acoperiș în fermele mici (este cel mai ieftin) cu tavan suspendat din gips-carton: aș putea să urc în acest caz la mansardă pentru a pune lana de celuloză (de în altă parte în raport cu climatul refionului meu cât de gros ar trebui să pun?)
În cele din urmă încălzirea, marea problemă având în vedere prețul, intenționez să pun pardoseală încălzită, dar ce rămâne cu pompa de căldură aer-apă sau apă-apă sau apoi cu panouri solare ... mă puteți sfătui cu privire la alegerea încălzirii?
Iată-mă în ceață plină, vă mulțumesc pentru ajutor și să aveți o zi bună tuturor
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 02/09/09, 12:54

hi,

Unele fotografii ne vor permite să ne ghidăm mai bine!

Pare un proiect mare / frumos!
0 x
stephen84
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 02/09/09, 11:37




de stephen84 » 02/09/09, 13:00

Imagine

Imagine

și iată 2 fotografii
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 02/09/09, 13:09

Ei bine, nu este „atât de rău”!
Este departe de a fi o ruină!

Vrei să începi cu „ce” exact?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6516
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1638




de Macro » 02/09/09, 13:26

Ba trebuie deja demolat .. Începând de sus ...

Pentru cadrul de fermă :|
Sunteți sigur că nu s-a putut reinstala o acoperire din materiale ușoare pe cadrul mare existent, care nu pare să fi suferit și să aibă un design bun ... Nu sunt sigur că o simplă schimbare a lathingului și a căpriorului este mai scump decât un cadru de fermă care te va îndepărta de volumul minunat ...
0 x
stephen84
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 02/09/09, 11:37




de stephen84 » 02/09/09, 14:05

Voi începe de sus, ai dreptate Macro.
Rama este cu adevărat moartă, grinzile sunt putrede și se țin de recuzită (nu le vedem în fotografii)
0 x
stephen84
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 02/09/09, 11:37




de stephen84 » 03/09/09, 14:04

bonjour,
Nu mă uita, chiar am nevoie de câteva sfaturi
Va multumesc tuturor
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Renovarea, construcția și lucrările de construcție: ajutor, sfaturi și metode ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 31