O mișcare inepuizabilă nefiresc și niciodată exploatată

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
depăși
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 190
Înregistrare: 12/12/05, 15:16
Locul de amplasare: Tailanda




de depăși » 06/06/11, 08:02

dirk pitt a scris:

Îmi pare rău să insist, dar nu! va dura o energie suplimentară oferit de vehicul pentru a vă coborî platforma sau orice alt dispozitiv.
în plus, energia recuperată va fi mai mică decât energia suplimentară necesară pentru ca vehiculul să activeze dispozitivul. nu eu o spun, ci fizica;

îmi amintește de discuția (aici sau în altă parte) despre mici turbine eoliene montate în grilă pentru a genera electricitate.


Dar keskidi ... Vorbesc despre „O mișcare inepuizabilă nenaturală și niciodată exploatată”, considerând traficul auto ca fiind perpetuu, pentru că nu văd pe nimeni care să vrea să se oprească cu adevărat. Vorbesc despre energia gratuită luată din fluxul de mașini care trec la o taxă ... acesta este un exemplu! Da, va exista o pierdere între energia produsă de masa vehiculului și energia produsă la ieșire, este normal ... dar astăzi, se vede chiar o pierdere mai mare că această energie gratuită nici măcar nu este exploatată!
Oricum ar putea salva aceste companii sărace de autostrăzi ... : Mrgreen:
0 x
Respect!
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 06/06/11, 08:28

Dar keskidi ... Vorbesc despre „O mișcare inepuizabilă nenaturală și niciodată exploatată”, considerând traficul auto ca fiind perpetuu, pentru că nu văd pe nimeni care să vrea să se oprească cu adevărat. Vorbesc despre energia gratuită luată din fluxul de mașini care trec la o taxă ... acesta este un exemplu! Da, va exista o pierdere între energia produsă de masa vehiculului și energia produsă la ieșire, este normal ... dar astăzi, se vede chiar o pierdere mai mare că această energie gratuită nici măcar nu este exploatată!
Oricum ar putea salva aceste sărace companii de autostrăzi ... Domnule Green

Bună ziua,
Înțeleg 100% despre ce vorbiți, iar această idee merită unele cercetări.
Când mă duc la serviciu, sunt două locuri pe care le urăsc, două gropi care se repară în mod constant și care revin mereu de fiecare dată.
Aceste gropi se nasc chiar înainte de un semn de oprire și de o lumină roșie.
Aceste gropi sunt create de frânarea camioanelor ...
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 103