Prezentarea forum, cadru „fișiere noi”

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2491
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 364




de Forhorse » 01/06/10, 12:28

Christophe a scris:Marea majoritate a vizitatorilor utilizează rezoluții compatibile cu acest cadru și într-o democrație majoritatea câștigă, nu bătăușii ...

Bara de puncte!


: Evil: : Evil: : Evil:


Îmi pare rău pentru acest subiect în afara subiectului, dar nu sunt de acord cu această afirmație.
Da, teoretic, într-o democrație, majoritatea este pe bună dreptate, doar că aici, în Franța, de exemplu, nu este în democrație.
În Franța, este suficient ca un grup mic să înghită mai tare decât ceilalți sau ca majoritatea să râdă de el pentru ca grupul mic să aibă dreptate.
De exemplu, am noile plăcuțe de înmatriculare în Franța și afișarea numărului departamentului a devenit obligatorie, chiar dacă nu are niciun folos în identificarea vehiculului.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79353
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059




de Christophe » 01/06/10, 13:31

Ei bine, salut am strigat și am modificat și „toată lumea este fericită”.

Nu știam de farfurii.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
coucou789456
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1019
Înregistrare: 22/08/08, 05:15
Locul de amplasare: Narbonne




de coucou789456 » 01/06/10, 20:14

re

Recunosc că am strigat tare, dar surprinzător, sunt surprins că am fost singurul care a făcut-o ... oricum, acolo unde este faimosul cadru este perfect ... dar pentru că există un dar, din nou, există un efect pervers care rezultă din el, cadrul este acolo, dar nu obstrucționează afișajul, ignorăm complet prezența acestuia, aș spune chiar că uneori mă uit în sus pentru a vedea dacă este încă !

pentru plăcile auto, producătorii de plăci trebuie să fi avut o imagine slabă că nu este nevoie să schimbați plăcile atunci când schimbați departamentele. acest lucru compensează parțial pierderea cauzată de această nouă reglementare.

jeff
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 01/06/10, 20:36

noua pozitie a cadrului este mai putin proasta

acum pot vedea ultimul subiect și accesez butonul pentru a crea un subiect

dar acum funcția de căutare este ascunsă sub acest cadru ....

800x600 este cel mai confortabil de pe computerul meu pentru ceea ce trebuie să fac

Eu merg la rezoluție mai mare doar pentru site-urile proaste care necesită asta

Nu vreau ca econologie să devină un site prost!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
coucou789456
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1019
Înregistrare: 22/08/08, 05:15
Locul de amplasare: Narbonne




de coucou789456 » 01/06/10, 20:59

re

În continuare trebuie să utilizați funcția de căutare care se află în partea de jos și care are totuși avantajul de a fi goală în mod implicit, spre deosebire de caseta de sus.

jeff
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 01/06/10, 21:09

chatelot16 a scris:noua pozitie a cadrului este mai putin proasta

acum pot vedea ultimul subiect și accesez butonul pentru a crea un subiect

dar acum funcția de căutare este ascunsă sub acest cadru ....

800x600 este cel mai confortabil de pe computerul meu pentru ceea ce trebuie să fac

Eu merg la rezoluție mai mare doar pentru site-urile proaste care necesită asta

Nu vreau ca econologie să devină un site prost!


Aceasta este eroare : Lol:

chatelot16 a scris:
Obamot a scris:Uh! Nu înseamnă că aici subiectul este în derivă...
Se pare că plecăm de la o problemă de încadrare care pare să reacționeze diferit în funcție de configurația IT către o punere în discuție a acestui gunoi IT. Ar fi necesar să punem o mică ordine în idei și să facem câteva distincții ...


pentru a aduce ordine vâsletorii vor trebui să merite numele de calculator

desigur, există probleme mai grave decât prezentarea econologiei: dar cred că voi trebuie să dea un exemplu bun

Ah! Nu știam că fac parte din "personal". Christophe, nu m-ai avertizat :D
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 03/06/10, 22:39

noua poziție a cadrului blestemat este mai puțin mai proastă când ești conectat: dar când nu ești conectat și există anunțul în stânga cadrul blestemat ascunde sfârșitul noilor mesaje

nu există nici o mișcare în fundul tău ca să te caci drept! nu suprapuneți scrierile: puneți acest cadru unde doriți, dar că împinge în altă parte ceea ce este scris mai jos
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 03/06/10, 23:12

Obamot a scris:
chatelot16 a scris:noua pozitie a cadrului este mai putin proasta

acum pot vedea ultimul subiect și accesez butonul pentru a crea un subiect

dar acum funcția de căutare este ascunsă sub acest cadru ....

800x600 este cel mai confortabil de pe computerul meu pentru ceea ce trebuie să fac

Eu merg la rezoluție mai mare doar pentru site-urile proaste care necesită asta

Nu vreau ca econologie să devină un site prost!


Aceasta este eroare : Lol:


mă duci în filozofia grea pe care nu o stăpânesc

Tocmai am căutat ce înseamnă sofism... nu este deloc asta

eroarea este eroarea genului: tot ceea ce este rar este scump, un cal ieftin este rar, de aceea un cal ieftin este scump ...

lucrul meu pe care l-ai numit sofism este mai rău de atât și nu mă va surprinde că are un nume învățat, dar încă nu îl știu

mai mult decât atât, lovitura de cal ieftină este mai profundă de atât: este dovada că totul nu este logic: dacă toată lumea ar fi logic, calul ar fi vândut exact la prețul pieței: nu ar exista nici scump sau ieftin!

deci această poveste a calului nu este o eroare, ci o demonstrație prin absurd că logica nu controlează totul
0 x
Avatar de l'Utilisateur
coucou789456
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1019
Înregistrare: 22/08/08, 05:15
Locul de amplasare: Narbonne




de coucou789456 » 04/06/10, 00:05

bună seara

Poziția absolută și poziția fixă ​​vă permit să plasați o cutie în raport cu limitele zonei de afișare sau a containerului.

de fapt este o alegere pe care administratorul celui forum și alegând poziția absolută pentru cadrul său, acesta este plasat în dreapta, lângă marginea ecranului, indiferent de rezoluția aleasă. prin urmare, afișăm și mai rău dacă jucăm cu tasta [CTRL] și rotița mouse-ului pentru a mări sau a reduce dimensiunea textului.

este singurul cadru care se pozitioneaza in acest fel pe ecran si avem dreptate sa fim surprinsi de aceasta alegere deoarece este foarte diferit de toate celelalte cadre prezente pe ecran.

într-adevăr acest cadru poziționat absolut pe ecran este singurul, altfel pagina ar deveni rapid ilizibilă, în plus foarte potrivită pentru ecrane 16/9 sau 16/10.

in mod curios functia "div.skycrap" care l-a afisat in stanga este inca prezenta in codarea paginii si s-a adaugat o functie "div.skycrap2" care o plaseaza in dreapta dar in pozitie absoluta.

Nu ar fi nevoie de mult pentru a rezolva această problemă.

plasați-l orizontal, în partea de sus sau în partea de jos a ferestrei active, de data aceasta în poziție absolută, astfel încât să fie mereu prezent acolo, chiar și în timp ce derulați ecranul...

acestea sunt doar propuneri, rămâne să știu utilitatea reală a cadrului de când îl repet, vine în dublu exemplar cu acesta din partea de jos numită „funcții noi ale site-ului”.

jeff
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 04/06/10, 00:18

Nu am spus că este "A" eroare am spus că este "DE" sofism... Deci mergea în acea direcție...

chatelot16 a scris:
Obamot a scris:
chatelot16 a scris:noua pozitie a cadrului este mai putin proasta

acum pot vedea ultimul subiect și accesez butonul pentru a crea un subiect

dar acum funcția de căutare este ascunsă sub acest cadru ....

800x600 este cel mai confortabil de pe computerul meu pentru ceea ce trebuie să fac

Eu merg la rezoluție mai mare doar pentru site-urile proaste care necesită asta

Nu vreau ca econologie să devină un site prost!


Aceasta este eroare : Lol:


mă duci în filozofia grea pe care nu o stăpânesc

Tocmai am căutat ce înseamnă sofism... nu este deloc asta

eroarea este eroarea genului: tot ceea ce este rar este scump, un cal ieftin este rar, de aceea un cal ieftin este scump ...

lucrul meu pe care l-ai numit sofism este mai rău de atât și nu mă va surprinde că are un nume învățat, dar încă nu îl știu

mai mult decât atât, lovitura de cal ieftină este mai profundă de atât: este dovada că totul nu este logic: dacă toată lumea ar fi logic, calul ar fi vândut exact la prețul pieței: nu ar exista nici scump sau ieftin!

deci această poveste a calului nu este o eroare, ci o demonstrație prin absurd că logica nu controlează totul


Bein if look:

- site-urile de la c .. sunt cele care ne obligă să trecem la rezoluția superioară ...
— acest site ne obligă să trecem la o astfel de rezoluție...
- deci acest site este un site popular...

Prin urmare, ați dori, prin această figură a retoricii, să eludați valoarea ridicată a conținutului acestui site pe motiv că acesta ar fi accesibil doar la o rezoluție mai mare decât utilizați foarte puțin. Dar dacă schimbăm rezoluția, asta nu schimbă conținutul unui yota ...

Prin urmare, este un argument cu logică eronată, exact ceea ce definește eroarea.

Aceasta este interpretarea pe care suntem conduși să o facem atunci când vă citim: hai să mergem!
Dernière édition alin Obamot 04 / 06 / 10, 00: 29, editate 1 ori.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : JimmyBoss, Majestic-12 [Bot] și oaspeții 253