Sfaturi de la profesioniștii în încălzire: valabil sau nu?

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
dodo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 353
Înregistrare: 16/01/10, 22:47




de dodo » 10/11/10, 21:04

dedeleco a scris:
dar hei cu 10 cm de izolație nu pot spera la o bună izolație.

Case sau apartamente care se vând totuși foarte scumpe !!


da casele sunt scumpe, iar problema izolației nu se vede la cumpărare.
În cele din urmă, casele sunt mai scumpe decât construirea de noi.
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 11/11/10, 00:13

da casele sunt scumpe, iar problema izolației nu se vede la cumpărare.
În cele din urmă, casele sunt mai scumpe decât construirea de noi.


Data construcției oferă izolația casei în 95% din cazuri cu ochii închiși dacă ați întrebat înainte sau, dacă aveți vârsta suficientă, ați experimentat progresul în 50 de ani de la zero la 10cm și ați suferit greșelile din trecut !!!!!

Actualul nou de vânzare este, de asemenea, scump, totuși nu este suficient de izolat, în prezent pentru standardele viitoare care vor dezvălui din nou erori mari !!!
Progresul este nesfârșit !!!
Și prețurile.
0 x
dodo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 353
Înregistrare: 16/01/10, 22:47




de dodo » 06/03/11, 21:57

Iată proiectul meu care progresează foarte încet, îmi iau timpul având în vedere investiția de făcut.

Am decis să fac o termografie pentru a-mi confirma îndoielile și într-adevăr vedem defecțiuni la nivelul crawlerelor mele și între cadrul ferestrei și perete.

Am, de asemenea, o ofertă de la un arhitect, deoarece am avut și un al doilea proiect care urma să-mi reamenajeze primul etaj.

el sugerează să-mi izolez crawlerele în conformitate cu rt2012 și să nu izolez neapărat podeaua podului, potrivit lui, volumul nu este important, faptul că izolează crawlerele va reduce și mai mult acest volum și că pierderea nu ar fi semnificativă.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 257