Trimis special: OMG-uri, cucerind farfuriile noastre

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6

Trimis special: OMG-uri, cucerind farfuriile noastre




de bham » 20/04/07, 11:05

Raport excelent despre Trimisul special - France2 aseară în 19 intitulat: Investigație: „OMG-uri, cucerind plăcile noastre”. Un raport care îmi tremură coloana vertebrală și mă face să spun că ceea ce face Bové în comparație cu ceea ce ar trebui făcut ar fi frumos. Aveți grijă când urmăriți acest raport, deoarece vă doare inimaImagine
În ziua în care un tip aprins pune o bombă la sediul central al Monsanto, nu va trebui să vină să se plângă.
Acceptând aceste abuzuri, ale căror rezultate vor fi, fără îndoială, mult mai grave decât vaca nebună, liderii noștri pregătesc pentru noi o societate de resentimente și violență, deoarece legal aceste societăți blochează totul și cetățenii săraci care suntem, începând cu agricultorii „vor avea altă putere de a se apăra decât de a se exprima prin violență, este de a evita ca tipii ca Sarko să vrea să blocheze totul, să controleze totul.

Momentan videoclipul nu poate fi vizionat, dar reluați sâmbătă dimineața, 21/04, la ora 2:40. Trebuie sa vezi!
Acest raport cu 3 zile înainte de alegeri mă face să spun: VOTĂ BOVE!

Adăugare de Christophe: link de descărcare video
https://www.econologie.com/envoye-specia ... -3464.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 20/04/07, 16:26

Potrivit unui e-mail de la France2, reluarea ar avea loc mai degrabă la 1:50 dimineața sâmbătă dimineață.
Dacă cineva îl poate salva și posta pe net ar fi minunat.
0 x
os
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 54
Înregistrare: 11/11/05, 14:28
x 8




de os » 20/04/07, 16:56

Sper că ați semnat petiția pentru un moratoriu asupra OMG-urilor ...
Pentru cei care nu au făcut încă:

http://www.moratoireogm.fr/spip.php?art ... wmBDUK#sp1
0 x
Către a șasea dispariție a vieții pe Pământ?
goodeco
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 14/02/06, 06:54
Locul de amplasare: marseille

Re: Trimis special: OMG-uri, cucerind farfuriile noastre




de goodeco » 22/04/07, 00:55

bham a scris:Raport excelent despre Trimisul special - France2 aseară în 19 intitulat: Investigație: „OMG-uri, cucerind plăcile noastre”. Un raport care îmi tremură coloana vertebrală și mă face să spun că ceea ce face Bové în comparație cu ceea ce ar trebui făcut ar fi frumos. Aveți grijă când urmăriți acest raport, deoarece vă doare inimaImagine
În ziua în care un tip aprins pune o bombă la sediul central al Monsanto, nu va trebui să vină să se plângă.
Acceptând aceste abuzuri, ale căror rezultate vor fi, fără îndoială, mult mai grave decât vaca nebună, liderii noștri pregătesc pentru noi o societate de resentimente și violență, deoarece legal aceste societăți blochează totul și cetățenii săraci care suntem, începând cu agricultorii „vor avea altă putere de a se apăra decât de a se exprima prin violență, este de a evita ca tipii ca Sarko să vrea să blocheze totul, să controleze totul.

Momentan videoclipul nu poate fi vizionat, dar reluați sâmbătă dimineața, 21/04, la ora 2:40. Trebuie sa vezi!
Acest raport cu 3 zile înainte de alegeri mă face să spun: VOTĂ BOVE!


era bine în jurul orei 2:40. : Evil: mulțumesc france 2: șoc: am văzut doar jumătate din reluarea raportului și nu mă gândeam la acest tip de dictatură: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc:
Sper că va fi afișat pe cite de france 2 și cred că va încălzi tastaturile după aceea.
bham vă mulțumesc pentru informații și pentru mine este votul meu în primul tur înăsprit pentru BOVE.
0 x
În învățătura veșnică
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Trimis special: OMG-uri, cucerind farfuriile noastre




de bham » 22/04/07, 08:52

goodeco a scris:
era bine în jurul orei 2:40. : Evil: mulțumesc france 2: șoc: am văzut doar jumătate din reluarea raportului și nu mă gândeam la acest tip de dictatură: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc: :şoc:

Mă bucur că ai putut vedea asta și că ai apreciat-o.
0 x
Grenouille
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 18
Înregistrare: 24/02/07, 18:57
Locul de amplasare: Normandia




de Grenouille » 22/04/07, 10:40

Nu voi vorbi despre conținutul raportului, este teribil.

Forma de întrebare, ceea ce mă deranjează este trecerea la ora 21 pe Franța 2 cu trei zile înainte de alegerile prezidențiale, lupta împotriva OMG-urilor este tema principală a campaniei unuia dintre candidați.

Acest subiect ar fi putut merge bine înainte sau după. Dacă un subiect despre violența din suburbii ar fi apărut în acest moment, toată lumea ar fi țipat ...
0 x
Grenouille
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 22/04/07, 14:36

broasca a scris:Nu voi vorbi despre conținutul raportului, este teribil.

Forma de întrebare, ceea ce mă deranjează este trecerea la ora 21 pe Franța 2 cu trei zile înainte de alegerile prezidențiale a cărei luptă împotriva OMG-urilor este tema principală a campaniei unuia dintre candidați ...

Putem într-adevăr să ne îndoim de obiectivitatea canalului, dar trebuie spus că mai mulți candidați propun un moratoriu, inclusiv Bové despre care pareți să vorbiți. Și Besancenot merge chiar mai departe, deoarece vrea să le interzică. Așadar, a spune că acest raport este făcut pentru a promova candidatura lui Bové nu este pe deplin corect. Se pare că el este cel care a atras atenția publicului asupra acestei probleme cu OMG-uri, dar nu este singurul care dorește să le reglementeze sau chiar să le interzică.


broasca a scris: Dacă un subiect despre violența din suburbii ar fi apărut în acest moment, toată lumea ar fi țipat ...

Ei bine, dacă ați fi văzut spectacolul până la sfârșit, a existat o reluare a unui raport: Înapoi la: „Economia subterană”,
Prima emisiune din 1/13/10, despre traficul în suburbii sau modul în care traficanții de droguri (am văzut mai ales oameni de culoare, parcă întâmplător) câștigă 2005 € / lună. Din curiozitate, faceți o plimbare pe forum Trimis special și veți vedea cum majoritatea spectatorilor au judecat această reluare cu 3 zile înainte de alegeri: ca o chemare la vot Sarko sau Le Pen.
Deci, este adevărat, ar fi putut face rapoarte „neutre”, dar hei, se presupune că toată lumea are liberul arbitru.
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 23/04/07, 11:47

În ce lume trăim în care sănătatea copiilor noștri (prin hrana lor, conservarea mediului natural) vine după considerații egoiste de „lucrează mai mult pentru a câștiga mai mult”?
Mai multe din ce altundeva?

Dragi ecologiști, iată planul de viață care va deveni standard în următorii ani în Franța:
- Angajații vor lucra ca condamnați timp de 40 de ani la 50 de ore pe săptămână pentru a „câștiga mai mult”.
- Nu vor avea copii deoarece leziunile semnificative vor fi apărut pe sistemele de reproducere din cauza undelor electromagnetice (mobil, wifi, ...).
- Având în vedere programele nebunești, nici măcar nu vor putea profita din banii lor decât să schimbe 4x4 în fiecare an.
- Când se vor retrage, otrăviți de pesticide, OMG-uri și poluarea atmosferică, vor muri (nu fără a fi cheltuit anterior banii slabi câștigați pe droguri spre încântarea laboratoarelor) ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 23/04/07, 15:17

Targol a scris: În ce lume trăim în care sănătatea copiilor noștri (prin hrana lor, conservarea mediului natural) vine după considerații egoiste de „lucrează mai mult pentru a câștiga mai mult”?
Mai mult de ce în afară de asta? ..

+1

Dragă Targol, permiteți-mi să adaug câteva clarificări cuvintelor voastre:
Targol a scris: Dragi ecologiști, iată planul de viață care va deveni standard în următorii ani în Franța:
- Angajații vor lucra ca condamnați timp de 40 de ani la 50 de ore pe săptămână pentru a „câștiga mai mult”. Nan, mini 45 de ani, chiar 50.
- Nu vor avea copii deoarece leziunile semnificative vor fi apărut pe sistemele de reproducere din cauza undelor electromagnetice (mobil, wifi, ...). Puteți adăuga COV, compuși organici volatili, PVC, etc.
- Având în vedere programele nebunești, nici măcar nu vor putea profita din banii lor decât să schimbe 4x4 în fiecare an. Nu, dar vor putea tranzacționa.
- Când se vor retrage, otrăviți de pesticide, OMG-uri și poluarea atmosferică, vor muri (nu fără să fi cheltuit anterior banii slabi câștigați pe droguri spre încântarea laboratoarelor) ...Pentru că securitatea socială va fi privatizată între timp și chiar introdusă pe piața bursieră datorită, printre altele, binefăcătorului nostru principal Sarko. Va fi devenit asigurare de sănătate, dar privată, unde? în SUA desigur. Și astfel putem specula despre moartea persoanelor în vârstă legate de încălzirea globală pentru a face bani. Cu siguranță, trăim într-o lume minunată. Trăiască progresul, trăiește schimbarea!
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 23/04/07, 16:02

Este frumos, bham, văd că nu sunt singurul care văd viitorul în roz : Lol: (Sau :strigăt: , Nu prea mai stiu)
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 364