O afacere jenantă pentru ministrul locuințelor

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

O afacere jenantă pentru ministrul locuințelor




de jean63 » 20/12/07, 00:25

Într-un moment în care vorbim mult despre cei fără adăpost și despre cum să-i adăpostim decent, un caz scos la iveală de „Canard enchainé” va face mult zgomot:

http://jt.france2.fr/20h/

faceți clic pe: „O afacere jenantă pentru ministrul Locuinței”

Acest domn care „fură” o cazare HLM de 190 m2 cu 1200 de euro/lună (valoare reală de închiriere = 3000 de euro) în centrul Parisului și o face de 12 ani, este directorul propriu de cabinet al ministrului Locuinței. : Evil:

...........Ai spus „scandal”............ : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
renaud67
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 638
Înregistrare: 26/12/05, 11:44
Locul de amplasare: marseille
x 8




de renaud67 » 20/12/07, 10:04

bonjour,
din alt punct de vedere pentru a putea pune 1200€ într-o locuință chiar și de 190 m2 trebuie să ai totuși un venit bun: ceea ce vreau să spun prin asta este că este surprinzător că o astfel de cazare beneficiază de o astfel de chirie indiferent de locatar.
În acest caz ar trebui a priori să mergem mai degrabă la primăria Parisului în... 1981
0 x
Absurditățile de ieri sunt adevărurile de astăzi și banalitățile de mâine.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 20/12/07, 10:57

renaud67 a scris:bonjour,
din alt punct de vedere pentru a putea pune 1200€ într-o locuință chiar și de 190 m2 trebuie să ai totuși un venit bun: ceea ce vreau să spun prin asta este că este surprinzător că o astfel de cazare beneficiază de o astfel de chirie indiferent de locatar.
În acest caz ar trebui a priori să mergem mai degrabă la primăria Parisului în... 1981

Da, a trecut din 1981!!! incredibil de 26 de ani. Este aceasta o altă poveste de privilegii făcută de Chirac?

Imaginează-ți ce a salvat; și noi îi spunem HLM!!! si mai mult, tipul indrazneste sa fie sef de cabinet la Ministerul Locuintei.

A demisionat în această dimineață:

http://www.orange.fr/bin/frame.cgi?u=ht ... mique.html

Și mai mult, pentru a se apăra, aruncă afară: „Nu sunt o excepție”.

Trăiască EGALITATE Franța. :şoc:
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
renaud67
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 638
Înregistrare: 26/12/05, 11:44
Locul de amplasare: marseille
x 8




de renaud67 » 20/12/07, 11:14

Nu încerc să-l dau vina, dar atenție, nu este administrat de biroul HML, ci de Primăria Parisului... așa că trebuie să știm cum își alocă locuința Primăria?
pentru mine este de aceeasi amploare cand in reforma institutiilor unii nu au vrut sa vada sfarsitul unor cumulari de mandate (nu mai stiu cine poate fi ministru si ales local: ca ce cand e ministru unul). nu strica nimic din moment ce avem timp să ne ocupăm de altceva : Cheesy: ...)
atunci când avem privilegii avem dificultăți să le dăm drumul (pensie la 55 de ani, mandate multiple etc.), și este adevărat că de la un anumit nivel de trai al persoanelor în cauză este mai mult sau mai puțin bine acceptat.
0 x
Absurditățile de ieri sunt adevărurile de astăzi și banalitățile de mâine.

(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'Utilisateur
renaud67
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 638
Înregistrare: 26/12/05, 11:44
Locul de amplasare: marseille
x 8




de renaud67 » 20/12/07, 11:56

Gata, a demisionat
: Cheesy: săracul se găsește așadar șomer... poate mă înșel... : Cheesy:
in orice caz sunt unii care trebuie sa fie in pantofii... vor fi o gramada de demisii pentru ca nu a fost singurul, multi functionari de rang inalt nu vor fi platiti nimic...
câteva puncte interesante despre care sper că canrd enchainé ne va ține la curent:
renunță la cazare,
ce se intampla cand un (ahut-)oficial isi da demisia...
va plăti restanțe...
0 x
Absurditățile de ieri sunt adevărurile de astăzi și banalitățile de mâine.

(Alessandro Marandotti)
jonule
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2404
Înregistrare: 15/03/05, 12:11




de jonule » 20/12/07, 16:57

in orice caz nu-si va lua ASSEDICUL! : Mrgreen:

dar .... cum va supravietui oricum, ar fi pus € deoparte?.?????.........mister ///// ........ .
0 x
Avatar de l'Utilisateur
renaud67
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 638
Înregistrare: 26/12/05, 11:44
Locul de amplasare: marseille
x 8




de renaud67 » 20/12/07, 17:37

: Cheesy:
deschide un abonament?
: Cheesy:
0 x
Absurditățile de ieri sunt adevărurile de astăzi și banalitățile de mâine.

(Alessandro Marandotti)
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 20/12/07, 17:54

Nu-ți face griji, el își va primi compensația!!! : Evil: , tocmai am observat ca pretul de inmatriculare merge de la 35€ la 47€, merge ca restul.... in curand vine revolutia? risca sa izbucneasca razboiul civil???
ni se va impune o groapă de gunoi deasupra surselor, care alimentează o regiune întreagă, tot canalul care se pune lent la loc, nu vom avea altă opțiune decât o uriașă stație de epurare a apelor uzate (la locul epurării prin lagună + stații). , mult mai economic!!)
Corupția, delapidarea, mita, sunt acolo, e o societate franceză din ce în ce mai putredă! Un jurnalist a spus aseară că presa rusă este mai liberă decât în ​​Franța! (în urma dezbaterilor despre tăcerea TF1 pe tema saga Sarko.)
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79326
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 20/12/07, 19:32

Oprește clișeele e ridicol!

Mai ales căsunt mii de oameni foarte înstăriți (majoritatea la Paris) care se află în prezent în aceeași situație ca și el!

Pentru comparația cu Rusia este mare, indiferent ce nu ar trebui să împingă oricum ... Cine este acest jurnalist din cei doi care îndrăznește să spună asta? Din câte știu eu, nu au existat 2 de jurnaliști uciși în Franța din 35 ...
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 20/12/07, 19:47

Nu eu sunt cel care o spune! , și poate tocmai pentru că nu există cenzură că există morți! Acești oameni nu vor mai vorbi!
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 316