Top 100 Audimat [TV] Franța pentru 2010: deprimant ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Top 100 Audimat [TV] Franța pentru 2010: deprimant ...




de Christophe » 01/01/11, 12:37

„Spune-mi ce urmărești la televizor pe TF1, îți spun ce fel de tâmpit ești” (nu căuta autorul, tocmai am pus-o în evidență):

Top 100 de ratinguri franceze pentru 2010

Foarte deprimant ... și dureros pentru nivelul francezului mediu ...

:şoc: :şoc: :şoc:

Ce să spun dacă nu prea rău pentru Franța? Ne mirăm că oamenii devin idioți după aceea? Facem totul pentru a-i adormi și a-i decultiva ... pentru a-i pune ușor, manipula

Constat că nivelul mass-media belgiană TV este, fără supărare pentru unii, mai mare ...

Exemplu: ieri la fel de mult s-au deschis știrile despre FR2 și TF1 pe ... cumpărăturile pregătirii de Revelion ... infox mare !!! În RTBF Belgia subiectul a fost menționat doar după aproximativ 15 minute ...

ps: ultima coloană, pda, este cota de audiență națională. Dar nu prea înțeleg; în prime time, 100% din PDA, ceea ce face ca mai puțin de 30 de milioane de telespectatori să fie în total? Ar fi mai puțin de 1 francez din 2 care se uită la televizor la 20:30? Surprinzător ... dar ne permite să rămânem optimiști și să punem în perspectivă ceea ce tocmai am spus !! Observați cum variază PDA în funcție de program ...
Dernière édition alin Christophe 02 / 01 / 11, 11: 23, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 01/01/11, 14:47

Această observație teribilă confirmă acest lucru în urna de vot ... îngrijorător!
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

Re: Top 100 Audimat France pentru 2010: deprimant ...




de Did67 » 01/01/11, 14:51

Christophe a scris:
în prime time, 100% din PDA, ceea ce face ca mai puțin de 30 de milioane de telespectatori să fie în total? Ar fi mai puțin de 1 din 2 francezi care se uită la televizor la 20:30?



Sunt oameni care lucrează, copii (care își fac temele?), Cei care mai mănâncă fără TV ...

1 din 2 francezi care se uită la televizor nu este încă rău.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 01/01/11, 14:51

Nu știu cu adevărat ce vrei să spui prin „în urnă”: votul contra sau votul pentru idioți?

Pentru că dacă vorbești despre nivelul sumbru al anumitor politici, te urmez ... 200% ...

Dar așa cum se spune: un popor are liderii pe care îi merită ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 01/01/11, 14:55

Christophe a scris:Dar așa cum se spune: un popor are liderii pe care îi merită ...


Perfect!
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 01/01/11, 19:48

sen-no-sen a scris:
Christophe a scris:Dar așa cum se spune: un popor are liderii pe care îi merită ...


Perfect!


Prefer următoarele zicale create pentru această ocazie : Mrgreen: :

Un popor adormit / manipulat de societatea CONsumirii are liderii pe care îi merită, și anume pitici corupți fără credință sau lege.

„Un popor educat nu merită un lider rău”.

Am o îndoială, scriu „pitic” în Gogol. Primul răspuns care iese:

http://www.google.fr/search?q=nabot&ie= ... =firefox-a

: Mrgreen:
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 01/01/11, 20:53

Cel mai îngrozitor este că niciun documentar nu pare să intereseze mulțimile ... nici măcar „Cerere suplimentară” ni "Corespondent" nici vreo dezbatere ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 01/01/11, 21:10

Ei bine, mă uit la un documentar pe bursă și investesc chiar acum.

se numește „un fotoliu pentru doi” : Hopa:
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188




de Remundo » 01/01/11, 22:37

impresionează, de asemenea, hegemonia seriilor americane (Mentalist, Les Expert, Dr House ...)

Da, noi con. : Cheesy:
0 x
Imagine
Gebe
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 361
Înregistrare: 08/08/09, 20:02
x 65




de Gebe » 01/01/11, 22:56

Remundo a scris:impresionantă și hegemonia seriei americane (Mentalist, Les Expert, Dr. House ...)

Rhooo și să spun că nici măcar nu știam un nume pentru cel mai urmărit spectacol din Franța, cultura mea lipsea ... într-adevăr .... : Lol:
Am crezut pentru o clipă că sunt doar audierile TF1 ... dar nu, am recitit lista, toate canalele sunt combinate :strigăt: :strigăt: :strigăt:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr., Majestic-12 [Bot] și oaspeții 278