Prezentarea unui tip de economist anonim

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Stipe
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 224
Înregistrare: 07/01/11, 14:36
Locul de amplasare: oise (60)

Prezentarea unui tip de economist anonim




de Stipe » 26/01/11, 11:20

bonjour,

Acum este momentul pentru mine să mă dezvălui puțin mai mult și să mă prezint, uneori, cunoașterea mai bună a interlocutorului tău îți permite să îl înțelegi mai bine și, deoarece sunt destul de interesat pentru moment de partea dezbaterii ideii de forum, poate ajuta:

Stipe (raportați liderului REM, Michael Stipe, deci nimic de-a face cu un diminutiv de „acest tip” așa că se citește „staïpe” : Lol: ) între 30 și 35 de ani, bărbat, căsătorit și tată.

La nivelul ideii de bază, să spunem Left Christian, destul de convins la începutul anului 2011 de interesul scăderii la început, apoi de a nu crește în mod special la a doua etapă.

La nivel profesional, să spunem că fac electronică într-un produs care nu este cunoscut inițial pentru economia sa.

În ceea ce privește acțiunile mele pe care le consider economiști:
1 / Încălzire setată la 18 în ziua 16 noaptea, timp de 4 ani.
2 / Piggyback, mai degrabă decât mașina pentru a merge la serviciu (80 km de mașină zilnică versus 60 km de tren + 25 de ciclism timp de 1 an și jumătate.
3 / Izolarea vechii mele colibe (în curs).
4 / Încercați să reduceți risipa de alimente prin achiziționarea de cutii de familie, mai degrabă decât individuale (borcan mare de brânză de vaci, mai degrabă decât iaurt, de exemplu), înlocuirea 1/2 litru de ciocolată cu lapte dimineața cu ceai etc.
5 / Reducerea numărului de dușuri de la 1 pe zi la 4 pe săptămână
6 / Apariția meselor fără carne în anumite zile.

În ceea ce privește progresul care trebuie realizat sau planificat:
1 / Scutecele pentru copii sunt (și nu vor fi) lavabile.
2 / instalarea unei sobe pe lemne în locul șemineului deschis (planificată).
3 / optimizarea sistemului meu de încălzire centrală a apei calde menajere astăzi folosind gaz (rezervor îngropat în grădină), (soluție încă de găsit, studiată și implementată).
4 / Scăderea reală a cantității de carne / produse lactate ingerate.
5 / Relocarea achizițiilor mele (reușind să fac fără supermarket în favoarea întreprinderilor mici, de exemplu ...),
6 / Înlocuirea gelului meu de duș cu un săpun gras (săpun tare, nu într-o sticlă).
7 / Reluarea detergenților cu o minge „magică” care nu permite utilizarea detergentului.
8 / Extindere la restul familiei (în curs, încet, dar în curs).
9 / Nu mai polua forums ?

Voila Îți mulțumesc lui Christophe pentru că m-ai întâmpinat pe acest lucru foarte frumos forum !
0 x
Aumicron
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 387
Înregistrare: 16/09/09, 16:43
Locul de amplasare: Bordeaux
x 1




de Aumicron » 26/01/11, 14:14

stipe a scris:destul de convins la începutul anului 2011 de interesul scăderii la început, apoi de o creștere specială la a doua etapă

Au premier temps de la valse
Toute seule tu souris déjà
Au premier temps de la valse
Sunt singur, dar te văd ...
0 x
Să ne certăm să facem.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 307