Elemente web Google: Știri pe forums? (parerile tale)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Elemente web Google: Știri pe forums? (parerile tale)




de Christophe » 25/02/11, 17:55

În prezent studiez posibilitatea și interesul pentru dvs. și pentru vizitatori de a integra direct știrile din știrile Google http://news.google.fr/ pe forums.

Există mai multe lucruri de definit:

a) locația cadrului de știri și anume că există doar 2 formate posibile pentru moment, ceea ce limitează puternic alegerile:

- un banner mare de 728 px, care poate fi integrat în partea superioară a site-ului (sub titlul subiectelor?)
- un pătrat de 300x250 px integrabil la subiecte

Versiune banner:

Imagine

b) Din păcate, cuvintele cheie sunt fixe și trebuie definite ÎNAINTE (Google nu scanează pagina automat pentru a adapta știrile la context, așa cum se întâmplă cu adsense).

Deci, trebuie să definim cuvinte cheie relevante.

Tocmai am făcut un test de integrare cu pătratul și cuvintele cheie „Energie ecologică”, este vizibil doar pentru vizitatori (sau pentru membrii care nu sunt găzduiți).

Imagine

Dacă în calitate de membru doriți să-l vedeți, trebuie doar să vă deconectați și va apărea după primul mesaj pe fiecare subiect.

Există o rotație de 8 știri care sunt reîmprospătate la fiecare X minute (nu se găsesc încă X cred că depinde de reîmprospătarea știrilor Google) ...

Bannerul sub titlul subiectului vizibil pentru toți ar fi preferința mea (dar poate crește vizibilitatea subiectelor ... trebuie testat) ...

În caz contrar, există alte instrumente Google care pot fi integrate pe site-uri: http://www.google.com/webelements dacă vedeți unele care vă plac, spuneți-le și le discutăm aici ...

Și dacă doriți alte caracteristici, spuneți-mi și vedem ce este posibil.

Aici astept parerile voastre pentru a vedea daca este relevant! Mulțumesc !
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Philippe Schutt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1611
Înregistrare: 25/12/05, 18:03
Locul de amplasare: Alsacia
x 33




de Philippe Schutt » 25/02/11, 18:22

Bannerul mare mi se pare mai puțin intruziv, mai ales dacă este plasat deasupra titlului subiectului.
Cu ecranele 16: 9, o coloană de anunțuri din dreapta nu ar interfera cu lizibilitatea mesajelor
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 25/02/11, 18:28

Ok pentru banner, cred la fel.

Pe de altă parte, nu este posibil să puneți unul sau altul în dreapta sau în stânga, deoarece acest lucru ar încălca vizibilitatea mesajelor pentru prea mulți vizitatori.

Deja cu cadrul „Fișiere noi”, a provocat o mică controversă în rândul unor obișnuiți. Ar fi posibil dacă Google ar avea un format îngust de o sută de px lățime, dar nu este posibil în acest moment.

Multumesc pentru feedback.
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 25/02/11, 18:45

Hei! Sunt în centrul atenției! : Mrgreen:


Nicio problemă pentru mine, oricum este realitatea rețelei de azi!

Pentru bannerul lateral, nu văd o problemă în Firefox cu care poți redimensiona pur și simplu apăsând tasta „Control” și folosind rotița mouse-ului!
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 25/02/11, 23:02

Uh, nu este publicitate comercială în sensul corect, ci doar un serviciu de informații suplimentare pentru vizitatori forums.

Bine din ceea ce am văzut reîmprospătarea este destul de lentă, cel puțin cu cele 2 cuvinte cheie ale testului ... :? A existat un singur adaos de la inserare ... :|
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 25/02/11, 23:07

Nu este mai lent pentru mine cu ultima mea mică bombă pentru PC, dar cred că cei cu PC-uri mai vechi vor vedea o încetinire!


În plus, site-ul dvs. este foarte rapid chiar și aici, în Canada!
Dernière édition alin Alain G 25 / 02 / 11, 23: 30, editate 1 ori.
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 25/02/11, 23:15

Nu Alain, vorbeam despre știrile Google răcoritoare, care nu încarcă pagini de pe forum.

Adică postarea de știri noi.

Pentru viteza site-ului, este pentru că punem mijloacele 8)
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 25/02/11, 23:34

BINE!


Am avut ocazia mai devreme să experimentez adăugarea și nici nu am văzut nicio încetinire când am făcut clic pe derularea paginilor! 8)

Asigurați-vă că știrile trec prin America de Nord! : Cheesy:
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 28/02/11, 14:22

Un pic de luni sus!

Am pus bannerul pentru toți?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 28/02/11, 17:14

Voila ca nici o părere, am decis pentru tine și am pus bannerul știrilor google între ultimele mesaje noi și conținutul forums.

Vizibil pentru toți: membri și non-membri.

Plec așa 48 de ore ... sau mai mult în timp ce aștept reacțiile tale ...(Simt că va țipa printre unii obișnuiți ...)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 182