Routeyou.com: un loc de drumeție excelent (pe jos, pe bicicletă, pe motocicletă)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Routeyou.com: un loc de drumeție excelent (pe jos, pe bicicletă, pe motocicletă)




de Christophe » 13/07/12, 17:00

Iată un site foarte bun pentru a găsi natura sau bicicleta, motociclete sau chiar plimbări cu mașina: http://www.routeyou.com

Trebuie să măriți destul de tare pentru a începe să vedeți rutele ... Puteți crea plimbările dvs. și există chiar și o funcție de export pentru GPS!

Toate acestea gratuit, desigur (și fără înregistrare)!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180




de plasmanu » 13/07/12, 17:18

Foarte frumos.
Tocmai am testat cele mai mari 2 arsouilles pe o motocicletă în cheile Ardèchei: nu sunt acolo :şoc:
Este rezervat persoanelor din interior : Mrgreen: în VFR750 echipat cu demon sport de Dunlop și 4in1 DEVIL : Cheesy:
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 13/07/12, 17:56

Ah ah ah!

Este marcat excursii / plimbări nu arsouilles! Nu, dar!

Apoi, mai întâi, un vfr750 nu avansează pe drumurile mici șerpuitoare (am una despre care știu despre ce vorbesc :D) : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180




de plasmanu » 13/07/12, 18:06

Nu sunt de acord, motorul este îngust, este V4.
Față de un S bandiț de 1200, îl ridicați, altfel iese dispus peste tot și prea greu pe frâne.
Față de un varadero de 1000XLV prea mare ampatament pe care îl trage cu cuplul său.
Un 1000CBR prea greu și o frână prea agresivă.
Un 650bandit prea ascuțit, îl alegi cu cuplul tău.
În mod evident, trebuie să ieșiți din coturile despărțitorului.
VFR are centrul de greutate în mijlocul bicicletei (mulțumită V4) în comparație cu un clasic cu 4 cilindri (pe față), acesta joacă mult mai ales la frânarea mare.

Există triplă de stradă și triplă de viteză care mi-a pus-o : Mrgreen:
Raport impresionant putere-cuplu, în special la turații reduse.
Viitoarea mea mașină : Mrgreen:
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
Avatar de l'Utilisateur
jlt22
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 414
Înregistrare: 04/04/09, 13:37
Locul de amplasare: Guingamp 69 ani




de jlt22 » 13/07/12, 18:17

2 alte site-uri pentru a vedea, puteți prelua și descărca excursii pe GPS-ul dvs., le puteți oferi, de asemenea; pe tracegps, aveți și un convertor pentru GPS diferite

http://www.tracegps.com/

http://www.visorando.com/

Există, de asemenea, convertorul ITN, un instrument interesant:

http://www.benichou-software.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=4&lang=fr

În micul meu colț, îmi pregătesc micile drumeții cu un vechi software IGN de ​​drumeție.
Pot apoi să le convertesc pentru gps-ul meu și chiar să le afișez pe Google Earth
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 229