Tehnici secrete de control forums Internet

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7

Tehnici secrete de control forums Internet




de elefant » 05/08/12, 17:14

Pe Wikistrike, un text foarte lung, dar pe care vă invit pe toți să citiți și să meditați asupra controlului forums, dezinformarea și manipularea mișcărilor democratice de către „autorități”

Vă invit să citiți acest text (foarte lung, motiv pentru care nu îl reproduc aici), să meditați asupra lui, să îl distribuiți și mai ales să îl înregistrați pe propriile mașini.

http://www.wikistrike.com/article-les-t ... 17635.html

Fii atent, așadar, când forumArtiști puțin cunoscuți încearcă să deturneze dezbaterile. Nu ezitați să descoperiți subiecte.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
highfly-dependent
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 757
Înregistrare: 05/03/08, 12:07
Locul de amplasare: Pyrenees, 43 ani
x 7




de highfly-dependent » 05/08/12, 17:42

Absolut excelent! Multumesc pahiderm!
0 x
„Dumnezeu râde de cei care deplâng efectele cărora le prețuiesc cauzele” BOSSUET
"Pe vede ce noi crede„Dennis MEADOWS
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 05/08/12, 17:54

+1 si cred ca dimpotriva ca ar trebui copiat/lipit aici!

Pentru a fi legat de: https://www.econologie.com/forums/strategie- ... 10016.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 05/08/12, 17:57

Tehnica nr. 6 - „ACQUIREA CONTROLUL TOTAL” îmi amintește de Futura Science: există mai mulți membri care au dat o mulțime de răspunsuri interesante care au devenit moderatori și care din acel moment nu răspund prea mult, dar își petrec timpul pentru a modera tot ce nu le place ... rezultatul devine inutil să puneți o întrebare dacă nu mai există nicio șansă de a avea răspunsuri originale ... și secțiunea de tehnologie este pustie

le forum Science.net amuzant a avut aceeași problemă cu prea mulți moderatori noi și nu destui participanți
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 05/08/12, 18:46

Acest lucru este adevărat, dar nu trebuie să-l confundăm cu însăși natura oamenilor care, dincolo de orice dorință de a manipula, au propriile greșeli. Ambiția lor personală, adesea legată de un ego exagerat care le pătează acțiunea etc. Nu este nevoie să desenați o imagine.

highflyaddict a scris:Absolut excelent! Mulțumesc pachiderm !


Nu este acea derma chy : Cheesy:

Da mulțumesc !

PS: +10 pentru punerea întregului text în „Strategia de manipulare a oamenilor"(Cu indicarea sursei, desigur)
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

ideile pompate forums




de oli 80 » 05/08/12, 21:40

Buna seara, stiu ca asta nu are legatura direct cu subiectul, dar am observat ceva, cand dam o idee pe un forum, ca intamplator cateva luni mai tarziu in magazine am gasit produse bazate pe aceasta idee

exemplu, pe altul forum cineva a dat un sfat sa introduca un termometru in manerul unei tigai, ca intamplator anul urmator am vazut tigai intr-un magazin cu termometru integrat in maner fara sa mentionez marca

prin urmare, producătorii examinează tot felul de forums și utilizați informațiile pentru a crea echipamente conform sfaturile date pe forums, trecând prin toate zonele

ideile și sfaturile se găsesc mai des pe forums doar pe site-uri sau bloguri
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 05/08/12, 22:57

Acest lucru îmi amintește de anumiți apărători/troli nucleari în câteva postări. Rămân convins că o astfel de necruțăre/rea-credință nu poate fi controlată decât de la distanță. :strigăt:
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: idei pompate forums




de chatelot16 » 05/08/12, 23:30

oli 80 a scris:Buna seara, stiu ca asta nu are legatura direct cu subiectul, dar am observat ceva, cand dam o idee pe un forum, ca intamplator cateva luni mai tarziu in magazine am gasit produse bazate pe aceasta idee

exemplu, pe altul forum cineva a dat un sfat sa introduca un termometru in manerul unei tigai, ca intamplator anul urmator am vazut tigai intr-un magazin cu termometru integrat in maner fara sa mentionez marca

prin urmare, producătorii examinează tot felul de forums și utilizați informațiile pentru a crea echipamente conform sfaturile date pe forums, trecând prin toate zonele

ideile și sfaturile se găsesc mai des pe forums doar pe site-uri sau bloguri


când descrii o idee pe a forum E bine să fie citit! a-l face este cel mai bun lucru care s-ar putea întâmpla!

Mi s-a întâmplat să descriu idei pe care le credeam originale... ei bine, nu, fuseseră deja copiate telepatic cu 50 de ani înainte
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 06/08/12, 00:35

Da, cu atât mai bine. Dar păcat pentru proprietatea intelectuală...

Flytox a scris:Acest lucru îmi amintește de anumiți apărători/troli nucleari în câteva postări. Rămân convins că o astfel de necruțăre/rea-credință nu poate fi controlată decât de la distanță. :strigăt:

Cea mai bună dovadă a ceea ce spui este că atunci când cei la care te gândești și-au dat seama că au pierdut jocul, parcă din întâmplare nu s-au mai întors (după mai multe încercări de a-și lua o porecla nouă). În timp ce îmi amintesc că vârful lor de lance a fost deosebit de tenace!

E adevărat că Fukushima le-a răcit cu adevărat argumentele. Dar hei, nu ar trebui să generalizezi atât de mult.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180




de plasmanu » 06/08/12, 06:36

+1 pentru principiu.

Pentru oli80 cand descoperi o idee strecoara in creier si apoi in viata o vezi cu ochii pentru ca esti avertizat.
Altfel ai fi trecut fără să o observi. Deseori nu inventăm nimic. luăm o idee.

Pentru internet, încep mereu cu același principiu.
Daca am o problema sau o intrebare nu sunt primul si solutia exista dinainte.
Răspunsul este oferit de relevanța formulării întrebării: iar google se ocupă de restul.

Un utilizator de internet informat valorează doi : Mrgreen:
Pentru pro-sth.
Ei bine, toți suntem. Depinde fiecare să-și aleagă partea.
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 306