Moderație și patabilitate ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Moderație și patabilitate ...

de Macro » 08/03/13, 16:01

Se presupune o eroare de moderare ...

Chiar frumos din partea ta să mă faci să trec pentru un hurluberlu ... Ce este mai mult fără drept de replică ...

Nu am greșit ..

În plus, toate postările ar fi putut fi mutate: în instrumentele de moderare există funcția „împărțiți subiectul” mutându-l, de exemplu în această secțiune am fi putut termina clarificarea lucrurilor ...

„Pisserii” cronici, cel puțin, aveau dreptul la linchage public înainte de a fi concediați, liniștiți și postarea de judecată finală blocată ...

Tratament preferențial față de al meu.
1 o simplă eroare de buton a modului: editați în loc de ofertă
2 Nu-mi recunosc observațiile și le raportez
3 Christophe mă roagă cu drag
4 Caut ceea ce s-ar fi putut întâmpla Găsesc cea mai probabilă cauză ... Rămân tot timpul schimbului calm și politicos ...
5 Mă trimit la sandbox ...

Fără a fi serios ... Îi lipsește foarte mult tactul ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3

de Alain G » 08/03/13, 16:25

Ce este asta
:şoc:
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3

de Alain G » 08/03/13, 16:35

Salut Macro!

Mod-urile par să aibă declanșatorul ușor!

Poate greșeala începătorului?

Moderația nu ar trebui să fie atât de ascuțită și drastică, care este complet invers, nu văd de ce facem acest lucru către Macro, care nu este în niciun caz un mesager de probleme și șterge totul nu este soluția sau unii oameni suferă a înțeles motivul moderației.

Cererea de moderare este în principal pentru a evita repetate atacuri HS și personale și pentru a nu tăia tot ceea ce nu este potrivit pentru mods!
: Evil:
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 08/03/13, 19:31

Calm Macro (nu v-am trimis la sandbox, am curățat subiectul unde a existat eroarea ... pentru că s-a uitat doar la noi și la noi) și Alain înainte de a plânge lup ...

Acest caz, este cu siguranță did67, numit recent moderator, care a confundat citatul butonului și a editat ... pe scurt, el nu își stăpânește încă bine „puterile”.

Asta e!
Dernière édition alin Christophe 08 / 03 / 13, 19: 36, editate 1 ori.
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2

de bidouille23 » 08/03/13, 19:34

Sper să nu existe niciun buton de distrugere automată;) ... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 08/03/13, 19:41

Încă nu l-am găsit ...

Bună Macro principalul lucru este că subiectul este acum lizibil și de înțeles și Remundo a făcut bine lucrurile pe care le găsesc: nou transport / încă-tax-the-diesel-t12328-60.html # p252636
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188

de Remundo » 08/03/13, 20:00

Salut Macro,

Am curățat subiectul la cererea lui Christophe, în plus, deoarece funcționează bine.

V-am editat postarea pentru a informa cititorii că nu sunteți adevăratul autor.

Am creat o arhivă "Sandbox " pentru a urmări, nu aș fi putut înregistra nimic deloc.

Toată lumea îți place ...

Fii Zen ... 8)
0 x
Imagine
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3

de Alain G » 09/03/13, 04:59

Bine că toată lumea este calmă!

Ce minunat!
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 09/03/13, 10:17

Nu pe lol ... Macro poate fi capul lui de porc în colțul lui ... : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

de Did67 » 09/03/13, 12:45

Cu privire la această eroare, care este pur și simplu o „eroare de manipulare” - încă nu știu ce am greșit din punct de vedere tehnic - am scris asta pe firul în cauză:



2) Ce s-a întâmplat:

- Am răspuns la macro fără să citez, luând câteva puncte (nu toate)

- Am postat

- Am observat că cineva a pus între timp un mesaj

- Reedit, pentru că dintr-o dată a fost de neînțeles, să adaug ceva de genul „Răspund la postarea macro de mai sus” (implicit nu celui care tocmai a postat între timp)

și se pare că, fără să vreau, am șters postarea macro!

3) În consecință, specific:

a) că nu era absolut intenția mea

b) postul macro a fost corect 100%; nu a atacat pe nimeni (și nu eu în special!)

c) pentru singurul element de „dovadă”, există faptul că postarea mea este absurdă fără cea a macro-ului din care ia din nou puncte - până la punctul în care mai sus fac o „dezvoltare” care este și mai suprarealistă a loviturii [ Crezusem că „cineva a șters postarea macro”], dar tot nu-mi citisem mp-ul în care christophe explică gafa mea!

4) Și, prin urmare:

a) îmi cer scuze pentru macro; Sper că mă va accepta și mă va crede

b) Nu știu dacă putem „recupera” această postare într-o „istorie” ???? Dacă da, desigur aș dori să fie livrat!

c) Vă reamintesc că, dacă sunt în favoarea unei moderări mai prezente, este vorba de „putrezirea firelor”, atitudini „insultante” sau chiar „repetare ca o idee pe care o transformăm în buclă până la epuizarea adversarului "- nu a fost nimic din toate acestea. Sau, de asemenea, de „ping pong” între doi indivizi fără interes pentru ceilalți ...

d) De asemenea, intenționez să „apelez la ordine” în mod sistematic înainte
"a tăia"...
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 221