dificultăți de realizare și viață

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
toftof
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 45
Înregistrare: 21/05/05, 17:41

dificultăți de realizare și viață




de toftof » 08/12/05, 11:22

Buna christophe
Vă mulțumim din nou pentru site-ul dvs.
Descoper că am supus pentome acest calm puțin. Cu excepția câtorva subiecte foarte neobișnuite. Poate exista mai multă consultare decât participare?
Construiesc lucruri de mult timp pentru că îmi place creativitatea (chiar și când dorm).
Problema este următoarea, mă confrunt constant cu profesioniștii când vreau echipamente. de exemplu, mi-am construit casa de la A la Z în Allans, de exemplu cumpărând copacii în timpul furtunii din 2000 pentru a-i vedea acasă și a-i face cadru. Trebuia să lupt pentru că pădurarii mă împiedică să ieși din pădure de exemplu. În ciuda unui ziar oficial al ONF.
Pentru casa mea, încălzirea prin pardoseală mi-a cauzat mari probleme. Când am primit echipamentul, inginerul termic din zonă a dorit ca furnizorul meu să vină să ia echipamentul! Din fericire, deja plătit.
Astăzi încerc să montez energia geotermală de la sol cu ​​un schimbător care utilizează apă glicolată pentru a asigura montajul și întreținerea. Ei bine, nu pot găsi un furnizor direct de materiale. și inginerii de încălzire propun ca, cu gaz să ne lipească, un cost de întreținere pentru reîncărcare sau golire cu vid de aer.
Din păcate, nu mă pricep la electricitate, dar de ce nimeni nu sugerează montarea unui dinamo pe o mică turbină eoliană care ar încălzi mai multe rezervoare de apă și cu supapa mea cu trei căi voi lua acest încălzitor pentru încălzirea mea centrală cu producție de apă caldă menajeră? .
Sunt un bulimic de bucăți, dar rămân pe cont propriu, pentru că nu este posibil ca, cu populația actuală, să fim doar noi acolo pentru a ne distra să creăm? Doar eu îmi construiesc idei în cap în fiecare seară?
Vă voi scuti de necazurile pe care le creează agricultura, care este meseria mea și calvarul meu administrativ care mă pune în fața unui controlor incapabil care nu știe meseria și acest lucru ne permite să retragem puținul salariu care ne-a mai rămas pentru a-și justifica locurile. Pentru că agricultura mi-a arătat întotdeauna cât de fragilă era natura și era o bază de respectat și iubit, dar când merg în oraș sau ridic capul și observ numărul de avioane care consumă echivalentul un an de energie concentrată dintr-un oraș mare pentru oamenii care caută onoarea pe care o au în jurul casei lor, mă simt neajutorat și bătut în avans. Ce va rămâne celor doi copii ai mei cu vârsta de 1 și 5 ani în vârstă de peste XNUMX de ani?
Sunt cam lung, dar pentru o dată am 5 minute pentru mine ...
Încercați să utilizați acest mesaj pentru a crea răspunsuri concrete la site-ul dvs. si daca ai si 7 minute si ai idei pentru turbina eoliana sau centrala geotermala direct din fabrica, mi le poti da.
Multumesc ne vedem in curand
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Jean-Francois
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 27/11/04, 00:18
Locul de amplasare: Poitiers în Viena




de Jean-Francois » 09/12/05, 01:34

pentru dispozitivul dvs. de încălzire poate exista soluția aici - >>http://www.cyberbricoleur.com/?r=forum&qf=19

poate ai fost deja acolo

aici este voilou :P
0 x
me jeff născut cu o tijă într-o mână și un post de sudura în cealaltă :-)
... ______
... / ______ \
. (00 = H = 00)
.. IiI "" "" "" IiI .. Vraoummm !!!!!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 09/12/05, 11:10

Totof, îți voi răspunde puțin filosofic: cazul tău este cazul tuturor precursorilor și a celor care îndrăznesc să inoveze.

Dacă ați fi dorit o casă Kaufman & Board cu încălzire cu ulei rece ... etc ... nu ați fi întâmpinat toate aceste probleme.

Acest lucru vine din faptul că omului nu îi place prea mult schimbarea ... și preferă să se consolideze în aceste obiceiuri chiar dacă sunt rele.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Guidi
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 102
Înregistrare: 20/08/05, 16:53
Locul de amplasare: Belgique
x 3




de Guidi » 09/12/05, 18:04

Bună Toftof,
Când te citesc, simt că recitesc o parte din viața mea.
Singura frână a ideilor noastre este timpul și banii.
Dar hei, ne calmează puțin și ardoarea.
Uneori avem idei pe care alții le-au avut înaintea noastră.
De exemplu, am avut o idee pentru o turbină eoliană cu două butoaie de 200 de litri de ulei și aici am dat peste ea, aproape că am avut impresia că tipul mi-a furat ideea.
http://www.onpeutlefaire.com/fichestech ... rtical.php
Așa se face viața și eu sunt unul dintre cei care nu cred în întâmplare.
Trebuie să încercați să vă adunați forțele într-o idee și mai ales să nu atacați prea multe lucruri în același timp.
Este o plăcere să văd că nu suntem cazuri izolate
Mult succes și multă muncă.
Să mergem unde ne va duce vântul.
A +, Pat.
0 x
Patrick Guidi
www.pfgtechnologie.be
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 28/01/06, 00:00

Bună ziua toftof.
Cred că este deja bine să ai idei bune. Apoi și mai ales datorită acestui lucru forum cu siguranță veți putea să vă faceți prieteni care vă vor ajuta să vă atingeți dorințele.
Din păcate, nu toate ideile bune se comercializează sau se dezvoltă.
Trebuie doar să vezi concursul de spini. Plin de idei care cad în sfârșit în uitare. :strigăt:
0 x
rpsantina
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 175
Înregistrare: 17/12/04, 16:11
Locul de amplasare: 81 - South Tarn
x 10




de rpsantina » 28/01/06, 00:10

Oricum,

când ai un ghimpe bun, nu-l uiți mult timp

: Mrgreen:
0 x
RPS (South Tarn 81 Dpt)
I-Doar cei care nu fac nimic nu sunt niciodată greșiți
ii - Totul este posibil dacă petreceți puțin timp
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 28/01/06, 08:43

Sunt complet de acord cu micile tale citate din partea de jos a postărilor tale. Ar trebui să-i spun șefului meu asta.
Doar cei care nu fac nimic nu se înșeală niciodată.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2

Re: dificultăți de realizare și viață




de ZAC » 28/01/06, 15:59

Problema este următoarea, mă întâlnesc tot timpul cu profesioniștii

Bună totof

Mergeți și uitați de idioți : Evil: care gandeste doar pe termen scurt !!!

a+
ZAC :P
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
jp33
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 14/01/06, 09:55
Locul de amplasare: BORDEAUX




de jp33 » 28/01/06, 18:21

Bună ziua,

Din fericire, nu toți profesioniștii sunt ca cei pe care ai vrut să-i facă să funcționeze.
De exemplu, tocmai am întâlnit un fermier din 87 (Haute Vienne), pe care l-am contactat pentru ulei de rapiță și aflu că inginerul său de încălzire a jucat cu el arzătorul de combustibil al cazanului, astfel încât să funcționează cu ulei Nu-i rău, nu ???
Trebuie să-i cunosc, dar încă nu știu când.

Printre anturajul tău, anturajul și cunoștințele lor, vei ajunge întotdeauna pe cineva interesant cu proiectele și ideile tale.
Pariați mai mult pe tineri pentru că au o mușcătură mai mare.
Nu uitați de consultarea din Pre-Proiect, pentru a clarifica proiectul în partea sa tehnică, Aprobări, finanțe, forță de muncă Etc ...., acest lucru poate evita cheltuieli inutile și alte surprize neplăcute a stilului „a reface”.

NU CEDATI NICIODATA.....
Totuși, când lucrurile merg foarte prost, știind să facă atât de bine,
Când drumul pe care te plimbi pare să se termine în vârful unui deal,
Când fondurile sunt mici și datoriile sunt mari,
Ai vrea să zâmbești și trebuie să respiri,
Când îngrijorarea te împinge în jos
Odihnește-te dacă vrei ... dar nu renunța,
Viața este atât de ciudată cu răsucirile ei
după cum fiecare dintre noi a învățat într-o zi,
și mulți care au fost doborâți de eșec
ar fi putut reuși dacă ar fi perseverat ....
Nu renunțați, chiar dacă totul pare să meargă încet,
pentru că o altă suflare poate aduce succes.
Succesul este doar inversul eșecului
și nu poți ști niciodată cât de departe
este obiectivul, care poate fi foarte aproape
când ți se pare atât de îndepărtat.
De asemenea, continuați lupta la înălțimea luptei pentru că este
când ți se pare totul pierdut la care nu trebuie să renunți.

Traducere a 1 poezie engleză

PS For Info, sunt inginer de încălzire independent de 12 ani, (Întreținere și reparații Cazane / Arzătoare), dar nu instalator.
Am așteptat instalatorul, cu care am lucrat, timp de 2 ani pentru încălzirea mea.
În cele din urmă, am cumpărat stația Oxigene / Acetilene, m-am învățat să lipesc argint și am făcut toată instalația pe cont propriu.

Mult noroc!
@+
0 x
NU CEDATI NICIODATA .....

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 257