fierbinte in fata !!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
charendoma
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 16
Înregistrare: 19/12/05, 15:46
Locul de amplasare: gutui (scump)

fierbinte in fata !!




de charendoma » 25/12/05, 23:10

Umor local

Acțiunea are loc în Berry, pe partea flancului, în sudul departamentului Cher.

Un parizian vine în țara noastră frumoasă pentru a face o plimbare cu soția și copilul său, pentru a-și prezenta familia în regiunea noastră (cam ca o vizită la grădina zoologică). Călătorește pe un drum departamental, când deodată, un lucru ciudat îl depășește, într-un nor de praf. Nu obișnuia să fie dublat (v-am spus că este un parizian, deoarece există mai multe!), El apasă pe ciuperca marii sale 4x4, turbo diesel dublu injecție, triplu consum nou-nouț și prindeți „chestia”, iar acolo, stupoare !! Acesta este, țineți-vă, un „CHICKEN” !!.
Dar nu cel cu care este obișnuit să vadă în capitală, cu un fluier în buzunar și un caiet de tulpini în celălalt, nu acesta, este un pui adevărat, cu pene !.
Când este pe cale să-l depășească după câțiva kilometri de urmărire, puiul intră brusc într-o curte de fermă și merge drept sau, în general, merge puii într-un astfel de loc, pe „bila” de gunoi de grajd (grămada de gunoi de grajd) în mijlocul curții. După ce praful se instalează, turistul nostru încă nu se mai întoarce, vede așezat pe o bancă, fiind încălzit la soare, un bunic bătrân, care își face timp să trăiască liniștit în zilele binemeritatei sale pensionări (85) ani cred că da!).

Colegii noștri se apropie și întreabă
"Ai văzut?"
„În primul rând, ne salutăm băiatul meu când suntem politicoși și mai ales că suntem cu oamenii”, răspunde bătrânul care nu a fost impresionat.
"Uh ... salutule colegului meu bun, ai văzut asta?"
"Văzând asta ... ce?"
"bine pui care este"
"Păi ce pui?"
"Ai văzut cât de repede a intrat în curtea ta? M-a depășit pe drum și am avut toate problemele din lume să-l prind ca să-l văd intrând aici. E al tău?"
"bine da, este un pui, asta este tot"
Turistul intrigat, va arunca o privire mai atentă, iar acolo, rețepând, puiul se zgârie (așa cum fac toți puii), dar ține bine, cu 6 picioare, adică 6 (trei pe fiecare parte pentru bine imaginați-o).
Omul nostru se întoarce încurcat spre patriarh și îi spune:
"Pui bine, dar este un pui cu 6 picioare!"
„ha da” exclamă bătrânul cu un aer deziluzionat
„cum este posibil, cu siguranță, o eroare a naturii” spune omul nostru
În timp ce spune asta, el își dă seama că toți puii au 6 picioare !!
„Spune-mi!“ L-a întrebat pe bătrân.
"Toate acestea se datorează faptului că 6 dintre noi mâncăm acasă și a fost întotdeauna o luptă pentru coapsele de pui, așa că de când fiica mea mică a făcut câteva studii genetice, după mai multe selecții, ea a reușit să facă pui cu șase picioare, asta este tot. "
"Ha bon", a spus parizianul, mirosind deja afacerea bună cu vânzarea acestui tip de pui la Paris, dar el a fost luat brusc fără îndoială.
"Dar" a întrebat el înțeleptul bătrân "și pentru gust, nu există nicio diferență, amvonul este tot la fel de ferm și bun?"

„Ei bine, băiete, nu vă pot spune, pentru că am încercat deja de mai multe ori să prindem unul pe gust, dar nu am ajuns niciodată acolo!

javascript: emoticon (': lol:')
Râs

PS: parizianul descris aici nu are nicio legătură cu tine sau cu cineva cunoscut.
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 259