Participarea / participarea crește din nou

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Participarea / participarea crește din nou




de Obamot » 08/01/15, 21:07

Vești bune pentru începutul anului.

Să spunem, indicele de participare crește!

În statisticile absolute, forum a scăzut la 80,3 mesaje / zi cu puțin înainte de 11 decembrie 2014 (mesaje medii / zi de la forum exista)

Apoi în jurul datei de 11 decembrie, forum revenise la 80,9 mesaje / zi. Apoi, odată cu calmul sărbătorilor, se prăbușește ușor la 80,49 mesaje / zi până la 6 ianuarie.

Apoi, în urma evenimentelor tragice ale lui Charlie, participarea a crescut din nou la 80,51 mesaje pe zi.

Deci, din septembrie, participarea și-a oprit spirala descendentă de 3 ori și chiar a crescut de fiecare dată (chiar dacă tendința descendentă nu este complet inversată, arată că suntem în partea de jos a curbei Gaussiene.)

Deci, ar fi suficient să mai postați un pic mai mult, printre voi, ecologiști în următoarele zile, pentru a vedea dacă ceea ce se întâmplă este confirmat.

Eșantion din 28-10 2014 la 21.58.31

Imagine

Eșantion din 10-12 2014 la 04.13.33

Imagine

Eșantion din 06-01 2015

Nu este disponibil, dar eram la 80,49

Eșantion din 07-01 2015 creștere ușoară, dar semnificativă

Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 08/01/15, 23:14

Dimpotrivă, sunt departe de a fi un sondaj taliban. :se încrunta:

Mesajele postate reflectă activitatea care poate fi neglijabilă în comparație cu mesajele LUS.
Consider că un număr mare de cititori are mai mult sens decât un flux de mesaje ... :?

Este ușor să scrii să nu spui nimic, să vezi să trolești, ceea ce în cele din urmă devalorizează forum și interesul acesteia.

Pot trece cu ușurință pentru un sire trist și îl accept, pentru că prefer să aduc piatra mea la discuțiile în desfășurare decât să fac umor.
:?

Ceea ce contează cel mai mult pentru mine aici este nivelul bun al schimburilor și aspectul lor educațional, fără ca autorii să-și ia interlocutorii în jos.
Ce forum M-a adus foarte mult în căutările mele personale și mi-am deschis ochii în anumite zone.

Rămâne faptul că această activitate consumă foarte mult timp și că toți ne putem găsi confruntați cu alte nevoi decât să venim și să vorbim.
:|
Aceasta înseamnă că fluctuațiile statistice sunt de o importanță relativă și depind de prea mulți parametri greu de controlat.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 08/01/15, 23:25

Numărul pe care l-am notat este una dintre componentele „dure”.

Deoarece compară un stat aflat în declin permanent și endemic de aproape doi ani, și acest lucru direct cu participarea / participarea la perioada de glorie, când forum mergea în plină explozie.

Deci, este încă „semnificativ” dacă asta ai vrut să auzi.

Acum bine cu orice altceva ...

Chiar dacă una nu o împiedică pe cealaltă: mai multă participare și o calitate mai bună ...
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 09/01/15, 03:18

bonjour
citro a scris:Dimpotrivă, sunt departe de a fi un sondaj taliban. :se încrunta:

Mesajele postate reflectă activitatea care poate fi neglijabilă în comparație cu mesajele LUS.
Consider că un număr mare de cititori are mai mult sens decât un flux de mesaje ... :?

Este ușor să scrii să nu spui nimic, să vezi să trolești, ceea ce în cele din urmă devalorizează forum și interesul acesteia.

Pot trece cu ușurință pentru un sire trist și îl accept, pentru că prefer să aduc piatra mea la discuțiile în desfășurare decât să fac umor.
:?

Ceea ce contează cel mai mult pentru mine aici este nivelul bun al schimburilor și aspectul lor educațional, fără ca autorii să-și ia interlocutorii în jos.
Ce forum M-a adus foarte mult în căutările mele personale și mi-am deschis ochii în anumite zone.

Rămâne faptul că această activitate consumă foarte mult timp și că toți ne putem găsi confruntați cu alte nevoi decât să venim și să vorbim.
:|
Aceasta înseamnă că fluctuațiile statistice sunt de o importanță relativă și depind de prea mulți parametri greu de controlat.


+1
Întotdeauna recunoaștem astfel de răspunsuri relevante forumla început, unde a fost distractiv să schimb fără să fii judecat ..

André, care este foarte fericit să fie un vizitator ocazional
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 09/01/15, 03:51

Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 09/01/15, 11:16

Din nou în creștere! Scor astăzi 09-01 2015 până la 11.12.19:

Imagine

CQFD!!!

Ieri (ca reamintire):

Imagine

Nu putem spune că este datorită celor care nu postează Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 09/01/15, 17:56

Cine mai poate pretinde contrariul (scor pe 09-01 2015 la 17.52.40):

Imagine

2 modificări ale tendinței ascendente într-o zi ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 09/01/15, 21:58

Si sus! (În perioada 09-01 2015 - 21.55.26)

Imagine

Al 3-lea trend ascendent în aceeași zi ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 13/01/15, 23:54

Tendință de stabilizare susținută și ușor ascendentă (între începutul lunii decembrie și începutul lunii ianuarie):

Imagine

Deci, o inversare a trendului ascendent pe o perioadă notorie de câteva zile, nemaiauzită de câțiva ani!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 14/01/15, 00:35

Îți spunem mulțumesc Charlie

Ce urmărești asta de ani de zile?

Obamot mai puternic decât webmasterul!
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr. și oaspeții 214