Server FTP pentru fișiere econology!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Server FTP pentru fișiere econology!




de Christophe » 09/01/06, 16:02

Fosta mea gazdă tocmai a pus la dispoziția clienților un server FTP anonim și public. Prin urmare, este o presimțire a serverului FTP semi public pe care urmează să îl configurăm pentru membrii forum, istorie pe care o familiarizați cu utilizarea unui FTP

Puteți pune acolo toate fișierele pe care le doriți (atâta timp cât acestea rămân legale) fără limitare de dimensiune.

Folosiți un client FTP deoarece portul nu este 21, ci 20 din motive de securitate.

Informații despre conexiune:

Gazdă: Acest server nu mai funcționează
Port: 20
Autentificare: anonim

Pentru a nu deveni o mizerie fără nume, vă rugăm să introduceți fișierele în directorul / econologie (la rădăcină) pe care l-am creat în care veți crea un subdirector cu porecla dvs.

Atenție, odată crescut, nu veți putea șterge fișierele acestui FTP.
Dernière édition alin Christophe 07 / 11 / 08, 12: 24, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
iepure
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 823
Înregistrare: 22/07/05, 23:50
x 2




de iepure » 09/01/06, 20:18

Va fi posibil să ștergeți un fișier problematic?
Uneori devin puțin dezordonat și trebuie să reiau
Multe ori .

Cu toate acestea, va fi practic să aveți spațiu ca
ca să pui fișiere acolo. :P

Poate fi necesar să creați o pagină html care să conțină inventarul
fișiere la fiecare casă, acest lucru vă va permite să verificați dacă
serverul nu este ghemuit fără știrea unui membru al spațiului său.
În ceea ce privește securitatea, va fi necesar să se prevină crearea de
înregistrări de către o altă persoană decât o persoană demnă
de încredere .Warez-urile au o tendință nefericită de a se înmulți
dosarele înainte de a instala fișierele pe un server squate.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 09/01/06, 20:30

Nu, nu vom avea acces la fișiere.

Așadar, nu vă faceți nicio greșeală când faceți uper ... altfel toată lumea (vizitator econo + alte site-uri găzduite de gazdă) va avea acces la fișierele sau folderele dvs.

Pentru warrez, pe de altă parte, este foarte sigur, nu cred că vă faceți griji.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 09/01/06, 22:16

Mulțumesc, este minunat! :D
Înseamnă că îmi pot pune videoclipurile necomprimate pentru a avea o calitate mai bună fără să mănânc spațiu pe gazda mea. Deocamdată nu am nevoie, dar poate veni.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 09/01/06, 23:04

Uh necomprimat necomprimat este repede de spus ... oricum nu ar trebui să fie suprasolicitat și gândiți-vă la oameni care vă vor descărca videoclipurile mai târziu .... Pe de altă parte, fișierele de câteva zeci de MB nu sunt probleme.

Pe de altă parte, fii atent, așa cum am spus, este un FTP temporar (cu alte cuvinte: pe care nu îl controlez și care se poate închide peste noapte) în timp ce aștepți FTP-ul public real al economiei (pe care l-aș controla)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
iepure
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 823
Înregistrare: 22/07/05, 23:50
x 2




de iepure » 09/01/06, 23:13

Prin urmare, trebuie să păstrați o copie a fișierului trimis.
: Roll:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 09/01/06, 23:27

Absolut! Oricum, acesta este cazul tuturor copiilor la distanță!
0 x
dudu x2
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 54
Înregistrare: 23/11/05, 14:08
Locul de amplasare: 49600




de dudu x2 » 11/01/06, 16:05

aceasta este adresa ftp-ului pentru a privi fișierele?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 11/01/06, 17:42

Nu sunt prost ... Înțelegusem totul din mers :D :D :D
Este un ftp pentru a pune documente pe forum. Nu este să ne punem documentele online pentru site-ul nostru personal. Oricum filmez în Mpeg 4 și mă comprim pentru a face o mică editare video. Ultimul pe care l-am pus pe postarea mea este de 6 MB și calitatea nu este prea rea ​​chiar și atunci când fac un ecran complet. Nu aș îndrăzni să pun un videoclip de 700 MB pentru 30 de minute de imagini în MPEG.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 12/01/06, 12:22

Uitasem un punct important, să explic cum să folosesc un ftp celor care nu știu ...

1) puneți fișiere

Deci, acolo îl aveți, aveți nevoie de un program specific (numit Client FTP), iată unul 100% gratuit http://www.framasoft.net/article1011.html

Pentru a ști cum să îl folosești: http://www.framasoft.net/article1941.html sau direct: http://www.framasoft.net/IMG/pdf/FileZilla-2.pdf

2) recuperați fișierele

Pentru adresa de acces, aparent nu există (de aceea FTP-ul este pe portul 20 și nu 21) sau este posibil prin modificarea configurației browserului dvs., dar, sincer, nu deranjează.

Deci, pentru a recupera un fișier, trebuie să dați adresa și directorul acestui FTP public și să utilizați FileZilla în descărcare.

ps: nu va fi cazul cu FTP-ul serverului dedicat pe care urmează să-l configurăm, care îi va fi accesibil prin net.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 291