Un copac ... cancer?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Un copac ... cancer?




de Christophe » 21/01/06, 13:25

Primit ieri în cutia mea: https://www.econologie.com/forums/upload/arbre_a_cancer.pdf

În cele din urmă, este întotdeauna mai puțin urât decât soluțiile clasice ... dar este un prim pas spre ascundere ...
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 21/01/06, 15:14

mai degrabă mă face să râd

arf arf arf
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 21/01/06, 18:42

Top notch !!

„Arborele” lor țipă puțin în comparație cu ceilalți, dar altfel abordarea este interesantă. Cred că este destul de reușit, dacă nu perfect.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 21/01/06, 19:50

De ce nu pentru estetică? Dar, pentru pericol, este încă acolo!
Nu ar fi lipit aceste plantații în fața grădinițelor, sub pretextul că este distractiv!
Acest copac Tarzan nu pare să accepte nicio anexă de extensie ... Stil, cactus în pampă ..
Pe turnurile de apă, există una, o zi; 3 luni mai târziu sunt 3; și un an mai târziu, există 7 ... și 15 ani mai târziu, curba cancerului se recuperează ...
Principiul precauției, acum în vigoare, nu pare să zguduie încă primarii, administratorii de proprietăți ...
De ce, mai degrabă decât să contaminăm apa utilizatorilor, nu le așezăm la mare înălțime în toate satele, pe turele bisericilor, întreținute de comune.
După porumbeii purtători, porumbeii Herzian, săracii; suficient pentru a le dezorienta sau eradica ...
gegyx
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 22/01/06, 22:02

Sper că lucrurile lor sunt bine agățate, deoarece capcana de vânt trebuie să fie mult mai mare decât cu un catarg convențional (care este adesea tipat).

În plus, constat că diametrul de înrădăcinare este relativ mic în comparație cu înălțimea de 25 m a copacului fals ... Cu pârghie ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 22/01/06, 22:15

În zonă nu ar trebui să existe un clopotniță de biserică !! În general, ei îi camuflează.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 22/01/06, 23:03

esti sigur ce spui nlc ?? :şoc:
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 22/01/06, 23:08

Da, desigur 8)
0 x
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47




de zero » 06/03/06, 18:38

Mă înnebunește, chiar este orice.
Dar unde se va opri nebunia umană ...

Într-o zi vom vedea în știri, un copac a fost tăiat pe o școală provocând x morți și x răniți ...

Nici măcar nu le-a interzis lucrurile.

Este posibil să nu ni se arate fixările mecanice și frumoasele ramuri artificiale ...

De ce să-ți asumi riscuri acolo unde nu este necesar?

A castiga bani.

Cum ar putea un primar să accepte acest absurd?

Fără îndoială, cu o invitație la restaurant și un plic gros de bani.

Oamenii chiar nu au puterea sau sunt pur și simplu prea proști.
Optez pentru prima soluție.
Dar, în acest caz, este suficient de prost pentru a se lăsa manipulat ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 07/03/06, 01:02

asta nu este complicat, este pur și simplu rezultatul nebuniei telefonului mobil! toată lumea își dorește mobilul (în curând de la 5 ani și + de la leagăn) cu posibilitatea de recepție-transmisie în toate locurile în orice moment .........

Lasă cei care nu au telefon mobil și care nu s-au plâns niciodată pentru că „nu funcționează” să ridice degetul : Lol:

În ceea ce privește arborele sintetic, au înnebunit suficient la Bouygues pentru a ajunge să creadă că un copac uriaș de 300 de ani (cel puțin) ține minunea până la următoarea furtună cu vânturi de 150 km / h și poate mult mai puțin lăsat să cadă pe cartier :!:

Pentru calculele diferitelor rezistențe ale materialelor și clădirilor asociate, s-ar părea că, având în vedere evenimentele recente din Rusia, Polonia, Germania și în acest weekend în Franța, calculele rezistenței acoperișurilor la presiunea zăpezii au avut au fost realizate cel puțin, probabil din motive financiare. Îmi amintește de podul roman de la Vaison la Romaine, care a rezistat inundației uriașe, în timp ce orice altceva a fost luat.

Supra-dimensionarea vechilor a luat în considerare excesele naturale ale NATURII. Noi, „știm totul” din secolul XXI, nu am terminat de văzut clădirile moderne prăbușindu-se.

A priori acest copac al morții ar trebui să strivească într-o zi sau alta o casă și / sau trecători, aș prefera să trăiesc departe de ea .....
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 236