Forum numai în citire în seara asta

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Forum numai în citire în seara asta




de Christophe » 08/11/15, 13:29

O schimbare de server este planificată (cu excepția timpului de ultim moment) pentru această seară.

Deci voi pune forum numai în citire pentru câteva ore de la 18:XNUMX în această seară pentru a evita pierderea mesajelor noi.

După ce ați făcut acest lucru, un mesaj va fi adăugat în partea de sus a vechiului server. De îndată ce nu veți mai vedea acest mesaj, veți fi pe noul server.

Noaptea va fi lungă :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 08/11/15, 15:11

- ai planificat sandvișuri (pentru a bea știu că da trebuie doar să-ți amintești trucul pentru a deschide sticlele) : Cheesy: solduri ..
- furnizați și o cutie de vopsea pentru atingerea ferestrelor în caz de zgârieturi : Mrgreen:
- un pulover bun ...

Tot ce rămâne este să te rogi:

Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 08/11/15, 16:01

Ar trebui să fiu bine ... ei bine, cu degetele încrucișate ... niciodată ferit de cochilie!

Ei bine, de fapt, setarea numai în citire trebuie făcută forum de forum (este lung), nu există nicio opțiune globală (cu excepția dezactivării complete a forums) așa cum am crezut.

Deci, de îndată ce vedeți postarea în partea de sus, vă rugăm să nu mai postați, deoarece nu va fi importată.

H-2
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 09/11/15, 01:29

Dacă vedeți acest mesaj înseamnă că sunteți conectat la noul server ... prin urmare, puteți continua să participați normal :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 09/11/15, 05:40

Imagine

Mwouahahah, există mai mult decât așteptat care a dispărut, dar în general forum este încă acolo!

Victorie! 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 09/11/15, 10:38

Da, aproximativ zece mesaje se vor pierde ...
Avertizasem dar hei ...

Ping-o încă pe cea veche forum azi dimineață ... răspândirea este mai lungă decât era de așteptat ...

Din moment ce fac migrarea DNS, mă întreb dacă nu există un pic de haos acolo !!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 09/11/15, 16:18

Asta nu-i nimic, l-am observat pentru că poemul lui Hic din firul lui Cuicui nu mai este acolo și într-adevăr te avertizase.

În afară de ceea ce era planificat, părea o scrisoare prin poștă. Deci, nu te îngrijorează ...

8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 09/11/15, 16:33

Da se pare că a mers destul de bine ... Am pus un mesaj pe vechiul server pentru a copia / lipi mesajele „pierdute” ...

Un alt lucru: magazinul a fost, în același timp, actualizat ...
https://www.econologie.com/shop/

În caz contrar, în ceea ce privește performanța, noul server pare mai rapid pe lateral forums...a confirma...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 09/11/15, 17:06

OK.

Eu în special, am fost prost! forum deschis; Citesc și tac, răspund ...

Mai devreme, îmi copiez / lipesc cele două sau trei mesaje într-un document OpenOffice ... Aș putea să le reconstruiesc mai târziu ...

Poate le puteți spune altor obraznici ca mine, cum, dacă nu ne-am salva mesajele, am putea accesa vechiul server pentru a le prelua ???


Anterior, l-am avut pe cel vechi. Cu mesajele postate între timp ...

Acolo îl am pe cel nou. Fără mesajele „între timp” ...

Dar nu aș putea să trec de la unul la altul!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 09/11/15, 17:47

Bună didi, mă bucur că ai salvat deja câteva mesaje ...

Nu este posibil să ne întoarcem la vechiul server ... deși propagarea este, așa cum am spus mai sus, destul de haotică!

Adică este posibil să fi fost pe noul server câteva ore ... apoi să ne întoarcem la vechiul timp de câteva ore! Este puțin să nu înțelegi nimic ... dar este în bunăvoința serverelor ISP-ului tău ...

Pe scurt, este „magia” webului ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 301