Vă rugăm să creați un avatar!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79317
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11040

Vă rugăm să creați un avatar!




de Christophe » 06/02/16, 23:50

Pe vechi forum, Făcusem că pentru cei care nu aveau un avatar, nu se afișează nimic. Nu aș face aceeași manipulare aici.

Există 4 metode pentru a-ți alege avatarurile (link extern, gravatar, galerii interne și încărcare cu redimensionare și încadrare, te rog) ceea ce îți lasă o mulțime de alegeri :)

Acest lucru va fi mai ușor de utilizat decât orice semn de întrebare pentru membrii care nu au unul.

Mulțumesc, îți vor lua doar 5 minute (ceva mai mult dacă trebuie să cauți o idee dar hei ...)

Acesta este motivul pentru care mi-am schimbat semnătura (temporar)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Vă rugăm să creați un avatar!




de chatelot16 » 07/02/16, 00:30

Voi pune unul pentru a vă mulțumi, pentru a evita multiplele puncte de întrebare

dar în principiu nu-mi place să impun un avatar, să facilitez accesul la oameni noi, să nu-i fac pe oameni să creadă că este esențial să ai o imagine frumoasă ... ceea ce contează este că cei noi pot participa și aduce ceea ce aduc

pe stilul we_universal ai făcut ceea ce era necesar pentru ca avatarul să nu fie esențial, de ce să nu o faci și pe celelalte stiluri?

și ca să nu mori idiot ce ai făcut în privința asta pe stilul noi_universal? este complicat? sau nu este disponibil pentru toate stilurile?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vă rugăm să creați un avatar!




de Obamot » 07/02/16, 00:32

Și bein l-am eliminat, îmi place semnul întrebării ca avatar: na!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79317
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11040

Re: Vă rugăm să creați un avatar!




de Christophe » 07/02/16, 00:33

Nu, nu este complicat ... dar în web 2.0 deloc participativ ... punerea unui avatar este doar un pic mai ușor de utilizat ... Asta-i tot!

Mă înșel?

În plus, cu un avatar, îi recunoașteți pe participanți mai repede (atâta timp cât nu se schimbă prea des, evident ... tocmai am schimbat-o pe a mea, care nu a mai fost schimbată de la er ... 2006?)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79317
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11040

Re: Vă rugăm să creați un avatar!




de Christophe » 07/02/16, 00:34

Obamot a scris:Și bein l-am eliminat, îmi place semnul întrebării ca avatar: na!


Nu vă faceți griji, dar nu luați același punct ca și ceilalți : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Vă rugăm să creați un avatar!




de chatelot16 » 07/02/16, 01:07

E-ul tău ca avatar care te-ar putea face să te gândești la econologie ... mie îmi amintește de euro ... un pic ca și cum cineva ar pune $ în avatar

Deci, atenție ... un avatar poate fi văzut în diferite moduri

Am preferat vechiul tău avatar ... îl cunoșteam!

faviconul site-ului econologiei îl știam și noi: un favicon trebuie să fie mai simplu decât un avatar ... un favicon mărit pentru a face un avatar este la fel de simplist ca și semnul întrebării
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79317
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11040

Re: Vă rugăm să creați un avatar!




de Christophe » 07/02/16, 01:34

Ok cabana

Dar bin, tocmai acest avatar / imagine este la originea faviconului curent!

Da, arată ca € ... dar hei, o mulțime de E arată ca € ... lol

Ok, voi găsi ceva mai frumos!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Vă rugăm să creați un avatar!




de chatelot16 » 13/02/16, 19:38

Văd că te-ai întors la vechiul tău avatar! cea pe care o știam!

Am pus una ... tot focul toată flacăra ... experiență pe arzătorul de napolitane

Am făcut o grămadă de poze și este foarte distractiv formele ciudate pe care le poate lua o flacără! o fantomă adevărată!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79317
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11040

Re: Vă rugăm să creați un avatar!




de Christophe » 14/02/16, 14:43

chatelot16 a scris:Am făcut o grămadă de poze și este foarte distractiv formele ciudate pe care le poate lua o flacără! o fantomă adevărată!


Da, focul este ca apa curgătoare: imaginea generală este întotdeauna aceeași, dar imaginea exactă nu este niciodată aceeași ...

Poate de aceea minții umane îi place să privească o plajă sau un foc frumos!

În ambele cazuri se calmează ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6514
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Vă rugăm să creați un avatar!




de Macro » 18/02/16, 11:18

O vreau pe asta ...
tumblr_mcvp0xYQXR1rc7o3ro1_500.png
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Remundo și oaspeții 244