Despre aprecieri / voturi pentru un mesaj din forums

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Despre aprecieri / voturi pentru un mesaj din forums




de chatelot16 » 10/02/16, 20:34

Edit: subiect împărțit de la agricultura / grădinărit-mai-mult-bio-en-seed-live-fara-oboseala-t13846.html pentru a discuta sistemul de votare a mesajelor (pictograme degetul mare în partea dreaptă jos a fiecărui mesaj)

Christophe a scris:Doar un dezavantaj: LIKE (mâna albă în partea dreaptă jos a fiecărui mesaj) sunt greu folosite din ceea ce văd în acest moment: cu siguranță că mâna „albă” pe un fundal gri nu este suficient de vizibilă. Voi lucra la acest lucru ... Aici vă pun unul pentru acest mesaj. :D


așa este un fund de capră ... aici avem picioarele pe pământ și știm că nu pentru că mulți greșesc au dreptate ... deci numărul de like nu este un criteriu de calitate

Visez la ceva de genul confirmării în loc de like și că îi înregistrează pe cei care au confirmat

Deci, un mesaj care este confirmat nu are doar numărul de confirmare, vedem și lista celor care au confirmat, ceea ce dă greutatea celor care confirmă: mai bine decât un număr asemănător anonim

este off topic în grădinărit, dar știi cum să o muți!
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Grădinăritul mai mult decât organic în semănatul direct, fără oboseală?




de Christophe » 10/02/16, 20:46

chatelot16 a scris:Visez la ceva de genul confirmării în loc de like și că îi înregistrează pe cei care au confirmat

Deci, un mesaj care este confirmat nu are doar numărul de confirmare, vedem și lista celor care au confirmat, ceea ce dă greutatea celor care confirmă: mai bine decât un număr asemănător anonim

este off topic în grădinărit, dar știi cum să o muți!


Uh, nu înțeleg bine: ați dori ca mesajele să nu fie publicate (cu excepția membrilor care merită să poată vota) înainte de un anumit număr de voturi ??

ps: place asta forum nu sunt anonime, listarea apare în profilul fiecărui utilizator ...

Lista de "plăceri"
Vizualizați o listă a tuturor "plăcilor" partajate și primite.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Grădinăritul mai mult decât organic în semănatul direct, fără oboseală?




de chatelot16 » 10/02/16, 20:58

Nu vorbesc despre reducerea difuzării mesajelor, ar fi trist

Vorbesc că un mesaj poate fi confirmat ... și că putem face clic pe confirmarea de x ori pentru a afla cine a confirmat

Tocmai am dat clic pe profilul tău: asta face lista celor care ți-au plăcut, în acest sens nu văd rostul ... Aș găsi mai interesant să știu cine a plăcut un mesaj. de asemenea posibil

Cred că aceste povești similare ar trebui mutate la un subiect despre ... Ei bine, este și cultură, dar nu și cultură de grădină
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Grădinăritul mai mult decât organic în semănatul direct, fără oboseală?




de Christophe » 10/02/16, 21:28

Am împărțit subiectul, așa că îl putem discuta mai calm aici ...

chatelot16 a scris:Tocmai am dat clic pe profilul tău: asta face lista celor care ți-au plăcut, în acest sens nu văd rostul ... Aș găsi mai interesant să știu cine a plăcut un mesaj. de asemenea posibil


Cele 2 simțuri își folosesc nu-i așa? Pot vedea lista de like-uri pe care le-am dat ȘI le-am primit ...

Faceți câteva teste cu contul dvs. ... (aprecierile sunt reversibile)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749

Re: Despre aprecieri / voturi pentru un mesaj de la forums




de sen-no-sen » 10/02/16, 21:35

:P Cum să „îmi place” forum în întregime?
1 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Despre aprecieri / voturi pentru un mesaj de la forums




de Christophe » 10/02/16, 21:38

Trebuie să faceți clic pe LIKE pe fiecare mesaj lol :D

Ne vedem peste 3 ani! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Despre aprecieri / voturi pentru un mesaj de la forums




de chatelot16 » 10/02/16, 22:02

vedem lista de like-uri date și primite pentru fiecare membru, dar nu mă interesează ... un membru nu are o calitate în funcție de like-urile primite ... un membru poate scrie un mesaj serios confirmat de d „alt membru și scrieți prostii într-un alt domeniu: fiecare mesaj poate avea o valoare complet diferită

pentru mine nu membrul a cărui confirmare trebuie să fie listată, ci mesajul

dar fii atent, nu-mi doresc acest lucru forum o dezvoltare de like sau confirmare: acesta nu este scopul acestei forum ... doar vorbește politicos și cititorul va rezolva

Mă gândesc la principiul numărării confirmărilor și listării autorului lor pentru un forum democratic, înlocuitor pentru reuniuni, adunări generale sau parlament din ce în ce mai ineficient, ceea ce îmi dă impresia că a forum bine organizat ar fi mai bine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Despre aprecieri / voturi pentru un mesaj de la forums




de Christophe » 10/02/16, 22:06

Există un contor pe fiecare mesaj: este degetul mare în dreapta jos ...

După da în această versiune nu există nicio clasificare a celor mai bune mesaje (dar poate veni într-o actualizare) ...

Și dacă unul dintre mesajele tale este „apreciat”, atunci acesta apare în lista de pe profilul tău idem în cealaltă direcție, dacă îți place un mesaj ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Despre aprecieri / voturi pentru un mesaj de la forums




de chatelot16 » 10/02/16, 22:33

Nu caut o clasare a celui mai bun mesaj, ci doar posibilitatea de a vedea lista membrilor cărora le-a plăcut un mesaj
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Despre aprecieri / voturi pentru un mesaj de la forums




de Christophe » 10/02/16, 22:59

Ok ... Mi se pare mai interesant clasamentul celor mai bune postări, nu-i așa?

În ambele cazuri, poate fi o evoluție a extensiei ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 237