Pisicile mele au dispărut !!!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059

Pisicile mele au dispărut !!!




de Christophe » 04/06/16, 14:23

Cei 4 pisoi ai pisicii mele care au născut acum 2 săptămâni văd bistro / miracolul-vieții-pe-scaunul-meu-de-livrare-păsărică-t14734.html au dispărut din casa de marcat în această dimineață !!

Alertă, pisoii mei lipsesc în această dimineață !! Cutia lor este goală!

Nu eram acasă ... Am analizat videoclipul în timelaps-uri pe care le realizez:

a) la ora 10:30, cel mai curajos dintre cei 4 pare să vrea să facă bagajele, aceasta este ultima fotografie pe care o am despre el:

pisoi1.jpg


b) nu pare să îngrijoreze prea mult mama care alăptează celelalte 3 la 10:50 a.m.

pisoi2.JPG


c) mama este totuși destul de absentă după alăptare, poate o caută pe cealaltă?

d) la 11:20 dimineața, Chateline ia primul din al 1-lea rămas:

pisoi3.JPG


e) se întoarce „la cuib” la 11:40 am, 11:50 am, 12:00 am (lăsând celelalte 2) și în cele din urmă decide să ia al 3-lea la 12:36 pm

pisoi4.JPG


f) ultima va fi lăsată singură aproape 1 oră: o ia la 13:20 (cu siguranță este suficient timp pentru a alăpta pe celelalte 3?)

cahtons5.JPG


g) la 13:50 am observat dispariția și am contactat FBI-ul :şoc:

Ei bine, lucrul bun este că nu cealaltă pisică a mea i-a luat ... Prin urmare, Chateline a fost cea care i-a mutat, probabil într-un loc mai mare (am vrut doar să schimb cutia astăzi pentru că I-am găsit că încep să fie strânși).

Așa că o voi urmări după-amiaza asta ... pentru moment, ea este înăuntru și nu pare prea îngrijorată, am făcut un tur rapid al casei (înăuntru) și nu am găsit încă nimic ... și eu voi asculta :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Christophe » 04/06/16, 15:16

Sfârșitul alertei, tocmai i-am găsit în fundul magaziei, nici măcar într-o cutie, doar pe pământ ... uf!

Nu prea știu ce s-a întâmplat, cert este că primul care a dispărut nu ar fi putut ajunge atât de departe de unul singur ... ei încă se târăsc ...

Am pus o cutie mai mare și am pus înapoi 1 dintre pisoi în ea, acum observ reacția mamei, îi va aduce pe ceilalți 3 înapoi în cutie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Christophe » 04/06/16, 18:18

Ei bine, ea nu i-a adus pe ceilalți 3 în cutie, ci a luat-o înapoi pe cea pe care am pus-o pentru a o pune înapoi în magazie ...

Concluzie: ceva aici împiedică ... lumina? Zgomotul? Pisoii au deschis ochii de câteva zile, s-ar putea să fie legat așa ...

Așa că i-am mutat cutia în șopron, vor fi mai liniștiți acolo ... acum trebuie să mă uit dacă nu îi scoate din cutie pentru a-i pune pe pământ ... atunci nu aș înțelege prea mult ... vreo idee, oameni buni?
0 x
Cervesia
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 25/06/12, 13:05
x 2

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Cervesia » 04/06/16, 18:32

trebuie să fi fost deranjați sau ea a perceput o amenințare venind seara lângă tine și liniștită mama
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Christophe » 04/06/16, 18:39

Ah da vorbind de amenințare, trebuie să spun că am „micul meu monstru” de 6 ani în acest weekend și este primul weekend de când au deschis ochii ... încă mai am nu a putut scoate bateriile :D
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Obamot » 04/06/16, 19:20

Canibalism puerperal?

Există și la câini și pisici (nu le doresc!)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Christophe » 04/06/16, 19:41

Dar nu Obamot, i-am găsit 1 oră mai târziu :) Trebuie să citești eh ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Obamot » 04/06/16, 21:09

Ei bine, iată un alt bug atunci, pentru că atunci când am scris mesajul, al tău afirmând că le-ai găsit, nu exista Imagine
(și nu este prima dată când se întâmplă asta ...) Încă nu sunt neuneu ... Imagine

Pe de altă parte, am îndoieli serioase: : Arrowd: : Lol:

Christophe a scris:Ah da vorbind de amenințare, trebuie să spun că am „micul meu monstru” de 6 ani în acest weekend și este primul weekend de când au deschis ochii ... încă mai am nu a putut scoate bateriile :D

mwouahahaha
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Flytox » 04/06/16, 23:11

Da, există pisoi care mișcă pisici fără avertisment ... din motive care ne pot eluda. Mufletul din fața noilor sale jucării cu blană poate fi puțin tulbure în ochii mamei Tom ... Pentru a o liniști pe mamă, trebuie să limităm îmbrățișările „străinilor” cel puțin în primele etape. : Mrgreen:
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Christophe » 05/06/16, 00:28

Da, Flytox este ceea ce s-a întâmplat vizibil ... ceea ce este amuzant este că a fost nevoie de aproximativ 2 ore pentru a face călătoria în timp ce alăptați pe cele 2 locuri, probabil ... eu în sfârșit așa cum spuneți detaliile ne pot scăpa, nu suntem pisici!

Obamot a scris:Ei bine, iată un alt bug atunci, pentru că atunci când am scris mesajul, al tău afirmând că le-ai găsit, nu exista Imagine
(și nu este prima dată când se întâmplă asta ...) Încă nu sunt neuneu ... Imagine


Uh, asta m-ar surprinde ... faceți o captură data viitoare când se va întâmpla ... : Cheesy:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 278