Dar ce face Ademe?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79287
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11024

Dar ce face Ademe?




de Christophe » 02/02/06, 16:03

Tastând „sfaturi de economisire a energiei” în google, îl întâlnim:

http://www.google.fr/search?hl=fr&q=con ... cher&meta=

Mulțumesc Google, unde este Ademe, subvenția pentru econologie.com?
: Mrgreen:
0 x
rpsantina
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 178
Înregistrare: 17/12/04, 16:11
Locul de amplasare: 81 - South Tarn
x 10




de rpsantina » 02/02/06, 20:33

Ben Ademe,
este într-adevăr Agenția pentru Managementul Mediului și Energiei.

Nu există un concept de conservare a mediului, dar în esență controlul energiei, deci mai presus de toate, nu al economiei ...

Să mergi bine,
Ademe nu ar trebui să susțină vehicule mai puțin puternice și, la fel, mai puțin lacome care nu vor permite recoltarea coamei reprezentate de radare ...

Cine deține energia deține puterea, după aceea ... asta este o altă poveste, dar nu mai este cea a Omului
0 x
RPS (South Tarn 81 Dpt)
I-Doar cei care nu fac nimic nu sunt niciodată greșiți
ii - Totul este posibil dacă petreceți puțin timp
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79287
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11024




de Christophe » 02/02/06, 20:38

Suntem de acord ... trebuie să luăm termenul de măiestrie în sensul controlului și nu al reducerii / controlului consumului ... pe de altă parte, ea a lansat totodată campania „Să o facem repede, se încălzește. .. "...

Pe de altă parte, în ceea ce privește mediul înconjurător, nu sunt de acord, ea efectuează studii excelente despre aproape toate efectele asupra mediului ale activităților umane ... de la gestionarea deșeurilor la poluarea solului ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 02/02/06, 20:59

Sunt de acord cu tine Chris, te găsesc greu cu ADEME în general.

Bine, este încă o administrație grea, care este cu siguranță foarte scumpă, dar care încă face economie.

Sfaturi și trucuri, ajutor pentru încălzirea solară, ajutor pentru energia eoliană etc.

Dar hei, are defectul inițial de a fi o structură de stat care face parte din complot etc etc ;-) ....


În caz contrar Christophe, felicitări pentru clasamentul dvs. pe Google !!!: D
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 03/02/06, 09:01

nonoLeRobot a scris:Sunt de acord cu tine Chris, te găsesc greu cu ADEME în general.

Bine, este încă o administrație grea, care este cu siguranță foarte scumpă, dar care încă face economie.


+1
Sunt de acord cu Nono! ADEME nu este grozav, dar avem doar asta și avem de-a face cu asta (asta a înțeles Hulot). Prin ele trec toate subvențiile pentru instalațiile în locuințe private și acestea sunt cele care supraveghează programele regionale și partea franceză a programelor europene ...

Nu este un adversar să „valorifice” energia sau „să aibă putere” ... este un pic de teorie a conspirației. Este mai degrabă o administrație nu chiar eficientă, dar a fost făcută la început ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 03/02/06, 09:53

nonoLeRobot Sunt de acord cu tine Chris, te găsesc greu cu ADEME în general.

Trebuie să oprești tâmpenii! OK ei fac lucruri interesante! Dar hei, dă-mi un sfert din bugetul lor și vom vedea diferențele în exploatarea posibilităților !!!
Trebuie să nu ne mai luăm pentru oi, vacă de lapte !!! : Evil:
Dacă așteptăm să-i vedem pe cei care au puterea să acționeze, avem timp să vedem cât de multe generații mor cum poate duce pământul !!!
Nu-mi place propoziția „Dar ce face ademul”! de parcă ar fi fost ei să ne salveze! sau să ne aducă ceea ce vrem cu toții, mi-a plăcut să văd o cutie sau cineva care să-i oprească mica afacere pentru că oamenii vor să meargă înainte! mare de pierdut,
Și mai rău Y face econology? aici atunci !!! :şoc:
În urma JT deTF1, un lider al ademei a trebuit să mă contacteze ... Încă aștept! (Ce economie grozavă !!! :se încrunta: )
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79287
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11024




de Christophe » 03/02/06, 12:43

Rulian a scris:Nu este un adversar să „valorifice” energia sau „să aibă putere” ... este un pic de teorie a conspirației. Este mai degrabă o administrație nu chiar eficientă, dar a fost făcută la început ...



1) Santina este deja cea care a dat drumul ... Vorbesc doar despre XP-ul meu personal cu ei, ceea ce nu este în avantajul lor (și nu al meu de fapt ...)

2) Când văd comportamentul tipului de la Ademe la videoclipul 6clones, mai este suficient pentru a apăra teoria conspirației ... Pentru cei care nu au văzut încă videoclipul, este aici: https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=2490
0 x
rpsantina
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 178
Înregistrare: 17/12/04, 16:11
Locul de amplasare: 81 - South Tarn
x 10




de rpsantina » 03/02/06, 16:27

oops ... Îmi pare rău că nu am crezut că va merge atât de departe.

Explic,

este adevărat că ADEME face o treabă bună în puncte care sunt:
1- observații ale influenței anumitor activități umane.
2- furnizarea unui anumit dispozitiv care să permită controlul energiei.

Unde doare fundul, este:
misiunile ADEME corespund cu ceea ce se așteaptă?
Răspuns: se pare că nu, acolo am alunecat.

A se alatura asgard os tyr, este timpul să preluăm sarcina, deoarece statul (bunăstarea) ° și instituțiile sale nu mai au mijloacele de a rezolva problemele pentru noi.
0 x
RPS (South Tarn 81 Dpt)

I-Doar cei care nu fac nimic nu sunt niciodată greșiți

ii - Totul este posibil dacă petreceți puțin timp
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79287
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11024




de Christophe » 03/02/06, 17:10

rpsantina a scris:A se alatura asgard os tyr, este timpul să preluăm sarcina, deoarece statul (bunăstarea) ° și instituțiile sale nu mai au mijloacele de a rezolva problemele pentru noi.



Aștept asta de ani de zile! Ia măsuri ! (sătul de virtual!)

Deci acesta este planul? (s-ar putea să nu fie foarte înțelept să îl puneți în public de fapt ... așa că vă rog un mesaj privat)

BAAAANZAI!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 03/02/06, 19:39

Afișaj mai puțin !!! Sunt pentru!
Lăsați accesul la informații, OK, dar în funcție de implicarea personală!
Și pentru publicul larg, testele și rezultatele și tot ceea ce am reușit să validăm când sunt terminate ... nu înainte! altfel ne vom descuraja cu toții să plecăm în toate direcțiile, în timp ce dacă moderăm varza și măgarul, am putea avea ceva serios !!! 8)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 162