Pop-up video de pub-uri de ecran

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Pop-up video de pub-uri de ecran




de Adrien (ex-nico239) » 07/12/19, 00:13

Îmi spun săptămâni întregi că trebuie să-l notez.

Ecranul pubului care apare pe aproape toate paginile site-ului forum este NESUPORTABIL Imagine pe un computer și stăpânind bine pe un telefon.

Am înțeles că poate fi remunerativ, dar ce este plictisitor pentru utilizator Imagine

Pe computer trebuie să-ți petreci timpul închizându-l ...

La telefon dacă ai ghinionul să cobori în partea de jos a paginii, îl face să reapară și acolo aproape imposibil de eliminat, crucea nu mai răspunde.

Oricum, dacă am putea fi mulțumiți de ecranul din partea de jos a paginii și NU pop-up-ul ar fi mult mai bine.
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: afișează ecranul publicitar




de Christophe » 07/12/19, 02:11

Captura ecranului vă rog? anunțul fiind geolocat nu pot analiza totul ... și cum sunteți primul care a vorbit despre asta, trebuie să înțeleg de unde provine ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: afișează ecranul publicitar




de Adrien (ex-nico239) » 07/12/19, 10:29

Christophe a scris:Captura ecranului vă rog? anunțul fiind geolocat nu pot analiza totul ... și cum sunteți primul care a vorbit despre asta, trebuie să înțeleg de unde provine ...


hi

Iată-l

2019 12--07_102139.jpg
2019-12-07_102139.jpg (57.47 KB) Vizualizată de 3108 ori


Și de fiecare dată trebuie să dau clic pe cruce (OFTEN 2 TIMES) pentru a închide acest ecran.

Și aproape de fiecare dată când navighezi pe o NOUĂ pagină rebelă

Și dacă aveți ghinionul să coborați în partea de jos a paginii și, prin urmare, să afișați ecranul mare din partea de jos a paginii, apoi mergeți în pagina dvs. atunci în acest caz apare ecranul pop up, dar este imposibil să îl ștergeți chiar făcând clic pe cruce.

Și dacă ți se întâmplă la telefon, atunci ești mort.
Vă spuneți, voi aștepta până voi ajunge acasă pe computer pentru a vedea toate astea.
În caz contrar, trebuie să închideți pagina.
Reveniți la e-mailul dvs. de notificare
Faceți clic pe link
Reveniți la pagină
ȘI, în mod special, aveți grijă să nu coborâți niciodată în partea de jos a paginii, deoarece dacă apucați o bucată de ecran în partea de jos, pisica apare ecranul pop up și sunteți mort RE : Mrgreen:

O dată, de două ori termini că nu mai consulți forum cu telefonul mobil.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: afișează ecranul publicitar




de Christophe » 07/12/19, 12:47

Ok deja nu este o reclamă, este o selecție de videoclipuri „ecologice” ... uneori există un videoclip publicitar care merge (la fiecare afișaj 1/100 din ceea ce am observat) pentru a compensa și finanțează acest serviciu.

Majoritatea videoclipurilor sunt sincer interesante, deoarece se potrivesc bine cu temele forum și, în general, durează mai puțin de 3 minute.

O să văd cum să eliminați funcția de glisare (un pop up ia de obicei întregul ecran la mijloc)

ps: aceste videoclipuri sunt disponibile de mai bine de 1 lună și mă întrebam când va reacționa cineva : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: afișează ecranul publicitar




de Christophe » 07/12/19, 13:23

Cred că este bine, puteți confirma pe toate configurațiile dvs.?

ps: Am testat pe telefon și tabletă și nu am avut niciodată bug-ul de închidere (dar un sistem nu este celălalt) pentru că dacă l-aș fi avut, aș fi configurat ca acum de la început ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: afișează ecranul publicitar




de Adrien (ex-nico239) » 07/12/19, 14:29

Christophe a scris:Ok deja nu este o reclamă, este o selecție de videoclipuri „ecologice” ... uneori există un videoclip publicitar care merge (la fiecare afișaj 1/100 din ceea ce am observat) pentru a compensa și finanțează acest serviciu.

Majoritatea videoclipurilor sunt sincer interesante, deoarece se potrivesc bine cu temele forum și, în general, durează mai puțin de 3 minute.

O să văd cum să eliminați funcția de glisare (un pop up ia de obicei întregul ecran la mijloc)


Bine de curent alternativ pentru funcția „slide in”, din ce în ce mai frecventă pe site-urile care permite să nu mai vizitezi : Mrgreen:

Ei bine, pentru reacția întârziată, este uitat, de obicei, de fiecare dată Imagine și apoi într-o zi .... GÂNDESC despre asta. Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: afișează ecranul publicitar




de Adrien (ex-nico239) » 07/12/19, 14:31

Christophe a scris:Cred că este bine, puteți confirma pe toate configurațiile dvs.?

ps: Am testat pe telefon și tabletă și nu am avut niciodată bug-ul de închidere (dar un sistem nu este celălalt) pentru că dacă l-aș fi avut, aș fi configurat ca acum de la început ...


Deja pe PC coborând în jos nu prindem micul ecran atunci când urcăm ...

Pe Android nu am nimic deloc.

Nu am cerut atât de mult : Mrgreen:

Puteți părăsi ecranul în partea de jos a paginii.

Doar că diapozitivul nu apare și că nu este declanșat prin vizualizarea ecranului de subsol
Dernière édition alin Adrien (ex-nico239) 07 / 12 / 19, 14: 33, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: afișează videoclipuri publicitare pe ecran




de Christophe » 07/12/19, 14:33

Și pe telefon? În mod logic, nu mai există accesorizare automată ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: afișează videoclipuri publicitare pe ecran




de Adrien (ex-nico239) » 07/12/19, 14:34

Christophe a scris:Și pe telefon? În mod logic, nu mai există accesorizare automată ...


Am răspuns chiar mai sus.

Puteți reseta ecranul de subsol, care nu este deranjant.

Dar ștergeți diapozitivul în
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: afișează videoclipuri publicitare pe ecran




de Christophe » 07/12/19, 14:39

Ei bine, ar trebui să-l ai totuși ... Cu siguranță timpul de încărcare?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 266