Impunitate pentru un criminal: motorină (combustibil)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles

Impunitate pentru un criminal: motorină (combustibil)




de Bibiphoque » 10/03/06, 11:17

hi,
Din întâmplare, am dat peste aceste fișiere:
http://fractales.inria.fr/~louchet/perso/diesel.html
Ce să te gândești la asta? :şoc:
@+
PS Îl voi repusta în altă parte, nu are loc aici
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 20/08/06, 22:06

bine, oricum, nu ne pasă dacă folosim benzină, motorină sau perlinpinat escampette, de fapt, conducem mai ales impozitele, că guvernele schimbă sistemul de impozitare și dacă trebuie să mergem cu sirop de arțar impozitat onest, o vom face!
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 20/08/06, 23:17

bonjour

benzopyrenes
În 1984, compania Calspan (Buffalo, Michigan) arătase că concentrația Benzopyrenes în producțiile motoarelor diesel de pasageri a fost de aproximativ 100 de ori mai mare decât la dizelele grele (și în concentrația neglijabilă a motoarelor pe benzină).


Doar o astfel de afirmație de 100 de ori mai mare, mă face să mă îndoiesc serios de această măsură,
După ce am dezasamblat multe motoare, nu văd diferența de design între un diesel mare și un diesel mic, ceea ce justifică o astfel de afirmație, care ar avea explicații ...
Din acest motiv, motoarele mari de linie oceanică nu resping aproape nimic! Nu ar trebui să fim luate pentru valize, nu am încheietura pe spate ...
Văzută sursa acestui raport, vedem înclinația autorului de a proteja piața americană a autoturismelor pe benzină (foarte puțin diesel auto) realizate nepopular printr-o reclamă bine organizată.
iar pe de altă parte, protejați camioanele mari cu motorină cu foarte puțină benzină sau, mai degrabă, nu agitați industria de camioane, dacă se enervează, paralizează întreaga economie!
Până atunci, numărați numărul de camioane pe drumuri pentru a vă face o idee despre amploarea acestui mijloc de transport.

Am văzut acest fel de publicitate negativă asupra aragazelor cu inducție care nu sunt vândute în America și care sunt foarte populare în Europa. motivul pentru care motivul este simplu, nu îl produc, preferă să-și vândă produsul, ei vând plăcile ceramice sau te ardeți la atingerea lor
Sunt pe subiect, dar trebuie doar să demonstrez că ei decid ce este bine și ce nu este bun.
Discredităm motorul diesel, a torpilat toate studiile și progresele tehnologice pe piața europeană, în detrimentul produsului lor .. dar cred că este prea târziu pentru ei, Toyota tocmai a vândut mai multe mașini decât GM.

André
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2

Impunitate pentru un criminal: motorină (combustibil)




de denis » 20/08/06, 23:31

e clar !!! totul se spune,
Am observat toate aceste detalii de multă vreme: mașini noi hdi afumate, fiți curate :şoc: , .Dieselul stive chiar și în coborâre etc .... motorina este așadar valabilă pentru călătoriile lungi pe autostradă c totul!
cu siguranță să nu te duci să-ți faci pâine sau să-i duci pe copii la școală!
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : sicetaitsimple și oaspeții 395