Ștergerea contului din forum (din cauza lui Obamot)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
aerialcastor
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 865
Înregistrare: 10/05/09, 16:39
x 21

Ștergerea contului din forum (din cauza lui Obamot)




de aerialcastor » 08/01/21, 10:38

Vreau să-mi șterg contul.
Nu am găsit opțiunea în meniuri.
Poate cineva să-mi spună cum să fac asta?


Motivul este că nu vreau să fiu asociat cu ceea ce devine Econologie: o platformă pentru un populist dezinhibat (Obamot), care nu ezită să înființeze știri false ca adevăruri, să înșele și să mintă despre cifre și chiar să facă false documente oficiale pentru promovarea ideilor sale. Ca să nu mai vorbim de vizibilitatea acordată celor mai răi comploteri de pe YouTube.
1 x
Salvați un copac, mâncați un castor.
Este inutil să reușești în viață, ceea ce este nevoie să pierzi moartea.
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Ștergerea contului Econology




de Macro » 08/01/21, 10:43

În mod logic, nu vă puteți șterge contul. Puteți cere administratorului să o facă ... Nu știu dacă un text îl obligă să o facă (dar în opinia mea da) ștergerea contului dvs. și tot ce ați postat durează 1 mn (în orice caz pe altul forum acesta este timpul necesar pentru a elimina un robot și poluarea acestuia) ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
aerialcastor
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 865
Înregistrare: 10/05/09, 16:39
x 21

Re: Ștergerea contului Econology




de aerialcastor » 08/01/21, 10:47

Voi vedea cu Christophe dacă nu găsesc altă soluție.
0 x
Salvați un copac, mâncați un castor.

Este inutil să reușești în viață, ceea ce este nevoie să pierzi moartea.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Ștergerea contului Econology




de Christophe » 08/01/21, 10:47

Dacă denunțarea necunoscutului științific și a metodelor ticăloase (studiul Pfizer este) este populism pentru tine, nu sunt de acord și cred că te înșeli pe baza problemei ... dar voi lupta până la moarte, astfel încât să aveți dreptul să o spuneți
: Wink:

Există încă o mulțime de lucruri bune ... pentru restul ...

Dar da pe formular, există metode pe formularul folosit de unii care trebuie revizuite!

Avem grijă ... vezi cele 2 linkuri : Arrowd:
2 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Ștergerea contului Econology




de Christophe » 08/01/21, 10:50

Poți citi :

bistro / listare-de-troll-of-forum-t16381.html
bistro / anti-troll-method-l-ab-c-test-c-est-parti-t16681.html

Și puteți, de asemenea, să denunțați public aceste metode, mai degrabă decât să denunțați întregul firum ... în cazul în care anunțați că am fost de partea și opinia dvs. ...

În rest, trebuie doar să nu mai veniți, putem să vă dezactivăm contul sau chiar să îl ștergem, dar mesajele vechi postate nu vor fi pentru a nu face anumite discuții de neînțeles ...

Covid îi înnebunește chiar și pe cei care nu sunt bolnavi ...
1 x
aerialcastor
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 865
Înregistrare: 10/05/09, 16:39
x 21

Re: Ștergeți contul din forum




de aerialcastor » 08/01/21, 11:10

Este adevărat că îi condamnă pe toți forum din cauza comportamentului unui membru nu este foarte sincer. Îmi cer scuze în special pentru tot ce ține de grădina de legume a leneșului.

Dar Obamot este atât de omniprezent, pe aproape toate firele, încât este un pic personificarea lui forum. Și oferă o imagine a unui forum parțial, pregătit pentru toate manipulările, care nu acceptă argumente și care hărțuiesc acești adversari. Un pic ca „Nu vom conceda niciodată” al lui Trump.
Nu mă interesează. Și nu am timp.



Chiar vreau să-mi șterg contul. Nu contează dacă vechile mele mesaje rămân.


Mulțumesc și mult succes pentru viitor.
1 x
Salvați un copac, mâncați un castor.

Este inutil să reușești în viață, ceea ce este nevoie să pierzi moartea.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Ștergeți contul din forum




de Christophe » 08/01/21, 11:23

Înțeleg chiar dacă consider că decizia este radicală: pur și simplu vin din ce în ce mai mult ... problema este că managementul covid al crizei încurajează comportamentul paranoic sau conspirativ ... denunță faptele științifice omise de factorii de decizie. reversul conspirației ... este chiar și anti conspirație ...

Ai văzut bistro / ce este-how-to-obamot-t12250.html ??? Datează ... Obamot este uneori un caz de manual ... școala de psihiatrie evident!
0 x
aerialcastor
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 865
Înregistrare: 10/05/09, 16:39
x 21

Re: Ștergeți contul din forum




de aerialcastor » 08/01/21, 11:35

Cunosc cu precizie cazul Obamot.


S-ar putea să vi se pară că exagerați, dar ceea ce văd este o derivă Qanon.
Pentru a lua un alt exemplu, când citiți fișierul forum, ați ajuns la concluzia că sucul de morcovi reînnoiește brațele amputate.

A rămâne este legat.

Oricum, nu interven niciodată. Nimeni nu va observa plecarea mea.
0 x
Salvați un copac, mâncați un castor.

Este inutil să reușești în viață, ceea ce este nevoie să pierzi moartea.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Ștergeți contul din forum




de Remundo » 08/01/21, 11:37

Sunt de acord cu analizele lui Christophe și îmi permit să adaug o remarcă.

Nu ar trebui să acordăm prea multă importanță discuțiilor unui forum. Se pierd rapid în uitarea digitală.

În acest moment, suntem „hipersensibili”, dar acest lucru nu este rațional, este necesar să luăm toate acestea cu retrospectivă și ponderare.
2 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Ștergeți contul din forum




de Remundo » 08/01/21, 11:39

a scris:A rămâne înseamnă a sprijini.

Nu cred.

Nu venim aici să „susținem”, ci să împărtășim.

în ceea ce privește anumite subiecte, există atât de multe controverse încât "the Forum"nu are nicio poziție oficială.

dar toată lumea are dreptul să rămână, să meargă, să citească discret sau să participe ... activ. Toate acestea independent.
1 x
Imagine

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 303