Ce să faci cu ABC2019

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.

Ce să faci cu ABC2019

Sondajul a expirat pe 08 / 03 / 21, 16: 22

Interzicerea definitivă
7
47%
Alungarea 2 săptămâni
1
7%
nu face nimic
7
47%
 
Numărul total de voturi: 15
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Ce să faci cu ABC2019

de eclectron » 06/02/21, 16:22

Ei bine, mă dedic, arde degetele unora, Ce ar trebui făcut cu ABC2019, totul este în titlu.
Depinde de tine...
Personal, consider că este în detrimentul bunei funcționări a forum, și chiar dăunătoare evoluției lumii.

Foarte activ, el circumscrie totul în viziunea sa îngustă și simplistă, forum nu respira, continuă să gândească la nivel zero și în conflict.

Am văzut totul, votez „cu siguranță afară”!

PS: Sunt surprins să ajung la astfel de extreme ...
3 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14963
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4362

Re: Ce să faci cu ABC2019

de GuyGadeboisTheBack » 06/02/21, 16:59

Imagine
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ce să faci cu ABC2019

de ABC2019 » 06/02/21, 17:21

Nu am nicio îndoială că JOGER-urile ar dori să mă tacă, deoarece nu pierd o ocazie de a le pune în fața contradicțiilor lor, este normal să nu-mi placă. Aș fi mai sensibil la criticile venite de la oameni care nu aparțin acestui grup, dar hei, aștept să văd ...

Dar nu m-aș mira dacă cei care votează împotriva mea sunt și cei care au o înclinație deosebit de puternică de a-și insulta adversarii în postările lor, în stilul „JOGER”, care ar trebui să poată fi verificat destul de ușor.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Ce să faci cu ABC2019

de Christophe » 06/02/21, 17:23

Poate așteptați până la sfârșitul experienței de testare AB-C pentru a lua o decizie ... cel care iubește atât de mult numerele și metodele riguroase ...

bistro / anti-troll-method-l-ab-c-test-c-est-parti-t16681.html

a) Sezonul 3 începe mâine seară ... candidați? : Mrgreen:

Personal cu ABC, Obamot s-a umflat săptămâna aceasta ... așa că l-aș vedea pentru un al doilea sezon! : Cheesy:

Nu tu ?

b) Voi publica cifrele după sezonul 3 ... dar așa cum am spus mai înainte, blocând un membru spun „prea entuziast”, creșteți participarea cu peste 30% la numărul de mesaje postate! Mai evident dacă deducem mesajele neîncărcate ale acestui membru! :şoc: :şoc: :şoc:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Ce să faci cu ABC2019

de Christophe » 06/02/21, 17:24

ABC2019 a scris:Nu am nicio îndoială că JOGER-urile ar dori să mă tacă, deoarece nu pierd o ocazie de a le pune în fața contradicțiilor lor, este normal să nu-mi placă. Aș fi mai sensibil la criticile venite de la oameni care nu aparțin acestui grup, dar hei, aștept să văd ...

Dar nu m-aș mira dacă cei care votează împotriva mea sunt și cei care au o înclinație deosebit de puternică de a-și insulta adversarii în postările lor, în stilul „JOGER”, care ar trebui să poată fi verificat destul de ușor.


Vă rog să ne reamintiți cine sunt JOGER-urile ... JOE Îmi amintesc G și R al meu cine este?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14963
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4362

Re: Ce să faci cu ABC2019

de GuyGadeboisTheBack » 06/02/21, 17:28

ABC2019 a scris:Dar nu aș fi surprins dacă cei care votează împotriva mea ...

Îți dau unul pentru a-mi înțelege bine poziția ... de vreme ce nu ai idee să acuzi „corect”:
Imagine
: Mrgreen:
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Ce să faci cu ABC2019

de Christophe » 06/02/21, 17:30

GuyGadeboisLeRetour a scris:
ABC2019 a scris:Dar nu aș fi surprins dacă cei care votează împotriva mea ...

Îți dau unul pentru a-mi înțelege bine poziția ... de vreme ce nu ai idee să acuzi „corect”:
Imagine
: Mrgreen:


Sunt ptdr acolo!

Imagine
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ce să faci cu ABC2019

de ABC2019 » 06/02/21, 17:32

Janic, Obamot, Guy, Electron, Reinoso

pentru a face statistici, le putem lua ultimele 50 de postări și le putem număra pe cele care nu includ termeni și insulte direct agresive față de interlocutorii lor și vă comparați cu ceilalți.

În caz contrar, dacă fac postări condamnabile, vă rog să-mi spuneți care și de ce, le voi ține cont.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14963
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4362

Re: Ce să faci cu ABC2019

de GuyGadeboisTheBack » 06/02/21, 17:46

ABC2019 a scris:Janic, Obamot, Guy, Electron, Reinoso

Imagine
Ps: Mergeți la „statistici” în altă parte ... : Mrgreen:
Dernière édition alin GuyGadeboisTheBack 06 / 02 / 21, 17: 50, editate 1 ori.
0 x
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Ce să faci cu ABC2019

de eclectron » 06/02/21, 17:49

ABC2019 a scris:Nu am nicio îndoială că JOGER-urile ar dori să mă tacă, deoarece nu pierd o ocazie de a le pune în fața contradicțiilor lor, este normal să nu-mi placă.

Personal nu mă puneți în fața contradicțiilor mele, ci în fața vederii voastre înguste care distorsionează orice problemă și nu auziți nimic are o lărgire a vederii, prin urmare da, care irită, deci insulte. Cel mai bun este că te duci să poluezi în altă parte.

Dovada viziunii tale înguste.
Un amplificator electronic amplifică puterea cu un factor de A.
Dacă puterea de intrare este zero, ieșirea, A x 0 = 0,
puterea de ieșire este zero, cu excepția zgomotului intrinsec al amplificatorului.

Acum plasați un generator de zgomot alb la intrarea amplificatorului A.
La ieșire aveți acest zgomot alb amplificat de un factor A.
Dacă nu ești de rea-credință, până atunci ar trebui să fii de acord.

Acum înlocuiți generatorul de zgomot alb de intrare cu un rezistor.
La ieșire aveți zgomotul alb al rezistenței de intrare, înmulțit cu un factor A.
Puterea de ieșire poate fi destul de exploatabilă, dacă A este suficient de mare.
Vă rugăm să rețineți că zgomotul alb are o putere medie zero (ceea ce este adevărat, la fel ca sectorul de 50Hz ...), dar o putere efectivă diferită de zero, la fel ca sectorul de 50Hz, după cum știe toată lumea.

Deci, cum îndrăznești să argumentezi că un rezistor nu este un generator de energie de zgomot alb?
Dacă ar fi cazul, la ieșirea amplificatorului A, ar exista zero și nu o putere efectivă utilă.

Încă viziunea ta îngustă asupra termodinamicii
Da, în cuvântul „fluctuații termice”, există cel puțin două temperaturi, astfel încât rezistența nu contrazice termo în niciun fel, acționând ca un generator, deoarece în timp există într-adevăr o variație a temperaturii (mică și rapidă)

Și am putea înmulți acest tip de exemple ad infinitum, unde va fi nevoie de 1000 de postări pentru ca voi să fiți de acord în cele din urmă și apoi la 1001 în cele din urmă să nu fiți de acord și am plecat ......... ....

Așadar, dacă mă chemați să fac față contradicțiilor mele, faptul de a mă opune la prostii în bar, sunt de acord cu voi.
Numai că m-am săturat de prostii tăi din bar.
Dernière édition alin eclectron 06 / 02 / 21, 17: 58, editate 2 ori.
2 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 298