Trăiască telefoanele mobile !! (: o (((

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles

Trăiască telefoanele mobile !! (: o (((




de Bibiphoque » 27/03/06, 07:32

hi,
Iată un link interesant:
http://www.teslabel.be/lirradia.htm
Ce crezi?
@+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 27/03/06, 10:19

Cred că acest raport de 50 de minute îl rezumă bine:
https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=2497

(Un mic raport este întotdeauna mai plăcut de văzut decât citirea unui site ...)
0 x
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 27/03/06, 10:59

Bună, Christophe,
Da, sunt total de acord cu tine, este doar pentru că mă gândesc la oameni care se conectează de la munca lor sau, uneori, au instalat filtre .. :şoc: (Ca mine, fără noroc, fără „sunet și lumină”)
@ ++ : Mrgreen:
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Avatar de l'Utilisateur
bojourvous5094
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 212
Înregistrare: 20/03/05, 20:11
Locul de amplasare: LÉVIS, QUEBEC

Re: Trăiască telefoanele mobile !! (: o (((




de bojourvous5094 » 27/03/06, 23:30

Bibiphoque a scris:hi,
Iată un link interesant:
http://www.teslabel.be/lirradia.htm
Ce crezi?
@+

___________________

IRADIAREA HERTZIENNE = Celulară :!:


Personal, nu mă tem de acest tip de dispozitiv. Dar este adevărat că turnurile care transmit semnalul sunt mai expuse riscului ...

Voi lua un exemplu care mi se pare mult mai periculos ... Aici, în Quebec, avem mai multe linii hidroelectrice de înaltă tensiune ... Văd câteva case situate foarte aproape ... Trecând de-a lungul acestor linii auzim curentul care trosnește, De asemenea, crește odată cu umiditatea.
Ar trebui să interzicem toate construcțiile la sute de metri de aceste linii de transport ... Dar nu este cazul ... Am văzut cazuri în care vacile unui fermier, când au vrut să bea în hambar, au avut electrocutări…. Compania de electricitate a spus că nu este responsabilă pentru această situație ... Dar un expert a spus exact contrariul ... A încercat să instaleze sisteme de protecție, dar aceste probleme au persistat ...
Pământul transporta curentul și vacile aveau probleme ... ..

Avem în jurul nostru tot felul de dispozitive electrice care emit unde ... TV, radio, computere ... celulare ... telefoane fără fir ... Emisiile prin satelit ... Dar uneori poate exista o creștere a puterii în zonele în care sunt instalate echipamente industriale. sunt folosite ... Turnuri radio, turnuri TV, ....

În ceea ce privește efectele fiziologice descrise în document, poluarea poate face exact aceleași daune ... :şoc:
______________

simptome observate la personalul Ambasadei americane la Moscova: :!:

Acest sindrom include următoarele simptome:

forme de psoriazis și eczeme, afecțiuni ale pielii inflamatorii și alergice,

• tulburări neurologice legate de sistemul nervos periferic, printre care putem cita iritabilitate, criză nervoasă, pierderea poftei de mâncare, dificultăți de concentrare mentală, probleme de acomodare vizuală,
• tulburări ale ganglionilor limfatici, la bărbați,
• tulburări de reproducere (probleme în timpul sarcinii, complicații în timpul nașterii, tulburări puerperale),
• tumori benigne la bărbați și maligne la femei,
• Modificări hematologice (leucocite)
_________________

Cauzele acestor probleme pot fi multiple ...
:!:
Ce echipament de spionaj utilizează de fapt SUA la Moscova?
Cred că au niște dispozitive foarte puternice care nu se află în niciun registru ... : Lol: :P :!:
-----------------------
EXEMPLU:

Hong Kong, există 7,291,400 de telefoane mobile ...
Este un laborator frumos!
Vom vedea peste câțiva ani, dacă stresul sau telefonul mobil îi vor ucide mai întâi ... .. : Lol: : Idee:
0 x
Noi culegem ceea ce semănăm ...
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 28/03/06, 09:06

hi,
Dacă vom vedea acolo:
http://www.ortho.lsuhsc.edu/Faculty/Marino/CV.html
și că săpăm puțin, nu mai există nicio îndoială că poluarea electromagnetică are uneori influențe pozitive și alteori negative asupra viețuitoarelor. Ceea ce este criticat este lipsa de transparență și informații oneste în aceste domenii.
Și mai presus de toate, numeroasele indicii ale minciunilor, dacă nu dovezi formale cu privire la nocivitatea la niveluri de radiații mult mai mici decât ceea ce se pretinde în prezent. :şoc:
@+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 180