Anunțuri Google: agenții de publicitate pe lista neagră (GDF, TOTAL ...)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Anunțuri Google: agenții de publicitate pe lista neagră (GDF, TOTAL ...)




de Christophe » 31/03/06, 17:25

Un vizitator mi-a spus de uimirea sa de a vedea UMP în anunțul google despre econologie ...

Nu eram conștient și mă întreb ce cuvânt cheie al site-ului a permis postarea unei reclame a UMP ...

Am blocat deja marile industrii poluante care caută să-și verzească imaginea: GDF, Total, EdF, Areva .... etc. etc.

Așa că scriu această postare pentru 2 lucruri:

1) Vă spun din nou că afișajul este automat și că nu eu sunt cei care definesc agenții de publicitate. Pe de altă parte, le pot lista neagră (le interzic afișarea)

2) Pentru a utiliza forum să-mi arate link-uri care nu au nimic de-a face cu econologie.com. Multumesc anticipat.
Dernière édition alin Christophe 16 / 02 / 13, 10: 13, editate 8 ori.
0 x
yahi
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 115
Înregistrare: 06/04/05, 19:48
Locul de amplasare: lângă Nantes (44)

MDR




de yahi » 31/03/06, 18:52

Este amuzant pentru că atunci când îți citesc postarea, chiar mai jos este aceasta în Google Ads:

Sarkozy președinte
Comitetul de sprijin pentru o Franță mai echitabilă.

Cod: Selectați toate

www.sarkozy-president.org

Olivier Tazé - Politică
Dezbateri și schimburi politice UMP, Tinerii Profesioniști, Cannes

Cod: Selectați toate

www.olivier-taze.com


Ei bine, asta te face să fii încă 2 pe lista neagră!

yahi
0 x
Când ni se va permite să nu mai folosim petrol?
Obiect gratuit!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 31/03/06, 19:01

În listă neagră!

mulțumesc :) Dacă sunt alții care fac sarcini .... nu ezitați! :P
Dernière édition alin Christophe 01 / 07 / 07, 23: 19, editate 3 ori.
0 x
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47




de zero » 31/03/06, 23:19

Este cu adevărat nebunesc faptul că politicienii se strecoară peste tot, de vreme ce am pus pe internet că am proiectat un motor cu aer cald, primesc e-mailuri care, într-adevăr, sunt îngrijorătoare.

De exemplu, ieri, am primit o invitație de a merge la un congres privind „democratizarea energiilor” la Paris, iar acest congres este organizat de Partidul Comunist Francez, vedeți asta.
Am impresia că suntem urmăriți și că nu ezităm să îi folosim pe cei care luptă pentru o cauză nobilă, pentru a colecta buletinele de vot.

Ce este groaznic este că am doar un BTS sărac, fără slujbă.
Am scris un e-mail la Ministerul Industriei, pentru a cere ajutor sau sfaturi în proiectul meu, este o epopee, lol
Deja pe site-ul lor, când vrem să ni se alăture, suntem limitați în număr de caractere.
Așadar, mă întreb de ce sunt limitat, ei îmi răspund prin e-mail, că trebuie să scriu mai puțin.
Pe scurt, nu mă las înfrânt, trimit întregul meu e-mail persoanei care mi-a răspuns, întrucât de când mi-au răspuns prin e-mail, eram mai limitat în caractere.
Încă primesc un răspuns și sunt trimis direct la anvar și la ademe, specificând că proiectul meu va fi costat și că, dacă nu ar fi competitiv în ceea ce privește energiile în serviciu, atunci ar fi refuzat.
Bine, renunț, nu putem concura cu EDF.
Aici ne aflăm.

Este jalnic, chiar jalnic, politicienii nu au idei, așa că vin să se ajute singuri. Și ultimul lucru este că într-adevăr nu dau naibii de ecologie, există doar aluatul care contează.
Plâns, într-adevăr lamentabil.
Cu salariul unui ministru, aș putea face un prototip.
Mouarf !!!! :P
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 01/04/06, 05:40

Salut Christopher

Mai degrabă decât pe listele negre; ar trebui să derulați o campanie, astfel încât să facem clic pe ea cu toții. Al lui îți aducea runde și al lui îi lăsa mai puțin ca să ne înrobească !!!!!!!!!!
@+
ZAC
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 01/04/06, 10:21

zac a scris:Salut Christopher

Mai degrabă decât pe listele negre; ar trebui să derulați o campanie, astfel încât să facem clic pe ea cu toții. Al lui îți aducea runde și al lui îi lăsa mai puțin ca să ne înrobească !!!!!!!!!!
@+
ZAC


Nu, pentru că 80% dintre vizitatori nu sunt obișnuiți ca tine și nu ar înțelege ... ar clasifica apoi acest site în site-urile „răscumpărate” sau „corupte” ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 01/04/06, 10:23

Paldeolien a scris:De exemplu, ieri, am primit o invitație de a merge la un congres privind „democratizarea energiilor” la Paris, iar acest congres este organizat de Partidul Comunist Francez, vedeți asta.
Am impresia că suntem urmăriți și că nu ezităm să îi folosim pe cei care luptă pentru o cauză nobilă, pentru a colecta buletinele de vot.


Am primit același lucru (pe hotmail și pe econo) ... trebuie să fim în aceeași „listă” ... : Cheesy:

Ai spus SPAM?
0 x
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47




de zero » 01/04/06, 12:22

Domnule, sunt halucinați, să spun că plătesc oamenii pentru asta, pfff
Mai bine ne ajută să ne dezvoltăm ideile.
Ha, publispam, când ne țineți !!!
Rețineți, am putea merge și să extragem niște bani pentru proiectele noastre, cu toți banii pe care partidele politice le deturnează, ar putea exista o modalitate de a face ceva, : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 01/04/06, 15:41

Econologie a scris:
Paldeolien a scris:De exemplu, ieri, am primit o invitație de a merge la un congres privind „democratizarea energiilor” la Paris, iar acest congres este organizat de Partidul Comunist Francez, vedeți asta.
Am impresia că suntem urmăriți și că nu ezităm să îi folosim pe cei care luptă pentru o cauză nobilă, pentru a colecta buletinele de vot.


Am primit același lucru (pe hotmail și pe econo) ... trebuie să fim în aceeași „listă” ... : Cheesy:

Ai spus SPAM?


salut
De asemenea, aveam dreptul; păcat că nu oferă biletul de avion : Evil:
@+
ZAC
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)

Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47




de zero » 01/04/06, 15:51

O idee, rapid, o idee.
Le promitem să voteze pentru ei și, pentru fiecare tur de scrutin, negociem un pachet pentru a aduce la viață invențiile noastre.

: Mrgreen:

E frumos sa visezi !!!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 244