Econologie VERSIUNEA 2

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79125
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 04/07/04, 12:12

Ne face plăcere să vă informăm că versiunea 2 (mult așteptată;)) a econologiei este în sfârșit funcțională!

Nici o discuție mare: să trecem la fapte. În plus față de o lizibilitate mult mai mare, iată cele mai interesante îmbunătățiri:

Caracteristici noi: - Acces la informații: articole, documente, descărcări într-un mod clar și direct.
- Conținutul site-ului (stânga sus) dintr-o privire.
- Ascultați un post de radio francofon la alegere
- Un motor de căutare intern în partea dreaptă sus.
- Posibilitatea de a deveni membru gratuit pentru mai multe interacțiuni.
- Posibilitatea de a deveni membru EcoMember pentru cei care vor să ne sprijine.


Interactivitate, aveți posibilitatea de a: - posta știri
- comentează articole și documente
- trimite mesaje private către alți membri conectați
- răspundeți la sondajul actual
- semnează cartea de oaspeți (versiune nouă)
- abonați-vă la NewsLetter.
Evident, forum este încă funcțional și mai presus de toate nu s-a schimbat, nu este nevoie să vă înregistrați din nou.

Vă dorim tuturor o vizită foarte plăcută!

Încă am vrut să mulțumim: Christine, Cyril, Pierre, Olivier și Olive care ne-au oferit un ajutor prețios în dezvoltarea acestui nou site.
0 x
pape
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 20/06/04, 10:04




de pape » 04/07/04, 18:49

Bună Christophe,

Și să trăiască CMS, ne facilitează foarte mult sarcina de a gestiona site-urile de conținut !!!
Ceva de corectat, trebuie să aveți o imagine prea largă în vizual (sau un cadru care nu are o dimensiune relativă), deoarece nu văd întregul site în fereastra mea (în lățime). Meniul din dreapta este întrerupt.
În caz contrar, îmi voi lua timp să citesc conținutul, acum că este mai ușor de găsit :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79125
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 05/07/04, 21:30

da g am văzut că prezintă pb în 800x600 nu mișto :(

pe de altă parte, dacă v-ați înregistrat (deveniți membru în partea stângă jos) puteți alege să puneți meniul în stânga .... astfel încât să vă ușurați viața!
0 x
pape
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 20/06/04, 10:04




de pape » 05/07/04, 21:57

De asemenea, prezintă pb. Am un ecran dual, un 19 "în 1280x1024 și un 15" în 1024x780. Tocmai am testat pe 15 ", nu este bine, iar pe 19, fereastra mea IE este mai mare decât 1024 și încă nu funcționează.
Se afișează pe ecran complet pe 19, deci aveți nevoie de 1280 pentru a afișa site-ul.
Am editat sursa și găsesc 2 erori:






Text la care să ne gândim: -



aveți „” în loc de „în spatele gif-ului de fundal.
Acest lucru trebuie să blocheze lățimea relativă a fundalului dvs. și, în plus, nu înțeleg de ce lățimea = 100% apare de două ori în aceeași etichetă!
0 x
pape
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 20/06/04, 10:04




de pape » 05/07/04, 22:02

Tocmai m-am înscris! Nu mai am pb pe pagina înregistrată, deci ar trebui să fie doar pe pagina de invitați.
Pe de altă parte, pe această nouă pagină, linia „utilizatori online” nu poate fi citită (text alb).
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 10/07/04, 13:28

Whaouhh a trecut ceva timp de când am venit ultima oară și bine m-a șocat toată această schimbare! Este clar că acum site-ul este mult mai orientat spre „Comunitate” și aceasta este, cred, vocația sa.

Vă felicit pentru această schimbare, deoarece este ceea ce am susținut de la început.


Trăiască econologie.com V2
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 294