Deriva comportamentală ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2

Deriva comportamentală ...




de tăietor de lemne » 28/06/06, 17:51

http://www.moteurnature.com/actu/uneact ... ws_id=1248

Acolo râd ... : Lol:

Chiar dacă riscă să moară cu un subiect extrem de controversat ca acesta, sunt de acord ... : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 28/06/06, 18:55

"(...) apoi mă întreb despre un sentiment de" superioritate "care ar aduce șoferii 4x4 (...)"

Este un studiu bun : Cheesy:
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 28/06/06, 20:48

" * Studiul a fost realizat la Londra. Și nu există date care să afirme că șoferii parizieni de 4x4 se comportă analog omologilor lor englezi."

pfffffffff! arf arf arf!

Am avut deja această idee: de fiecare dată când vedem un șofer 4x4 jucând-o, ar trebui să-l privim râzând. Radical pentru cei care au nevoie de o mașină mare pentru a „simți”.
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 28/06/06, 21:02

bonjour
Acum 10 ani, că a fost apogeul 4x4, marea modă, a venit să înlocuiască JEEP, instrument convenabil pentru a merge în pădure sau la vânătoare, apoi a devenit un aspect mai luxos de siguranță pentru rulare în zăpadă și în în cazul unui accident mai mare ect .. dar este într-o regresie clară, va face același ciclu acasă.
Când sentimentul de meciuri cu un 4x4 ar face să zâmbească mulți oameni aici, meciurile sunt mai degrabă Corvette și, așa cum spune zvonul Quebequois, spune că este un capac mic Corvette.
Nu știu dacă această trecere de cenzură?

André
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 28/06/06, 21:15

Andre a scris:Nu știu dacă această trecere de cenzură?


Nu de la mine pentru că asta rezumă exact fundul gândurilor mele ... dar nu îndrăznesc să o spun cu voce tare pentru că sunt o fata și atunci îmi vor reproșa din nou ... nana nah nah....
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 28/06/06, 21:22

Christine a scris:Nu de la mine pentru că asta rezumă exact fundul gândurilor mele ... dar nu îndrăznesc să o spun cu voce tare pentru că sunt o fata și atunci îmi vor reproșa din nou ... nana nah nah....



Am o motocicletă foarte mică! Nu-i asa ?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 28/06/06, 21:24

Econologie a scris:
Christine a scris:Nu de la mine pentru că asta rezumă exact fundul gândurilor mele ... dar nu îndrăznesc să o spun cu voce tare pentru că sunt o fata și atunci îmi vor reproșa din nou ... nana nah nah....



Am o motocicletă foarte mică! Nu-i asa ?


acasă îi spunem bile pe roți : Cheesy:
@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 29/06/06, 13:14

Nu știu dacă doar partea 4x4 se află la originea incivilității și a nesăbuinței șoferilor sau a prețului mașinii.

Avem o zicală în familia mea: „Cu cât mașina este mai scumpă, cu atât trebuie să respecti mai puțin codul autostrăzii”.

Ar fi fost interesant să vedem ce au dat aceleași statistici asupra sedanelor mari de „lux”.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 29/06/06, 16:20

Bună Targol
Observația pe care am făcut-o în Quebec și puțin diferită
Nu șoferii de mașini scumpe conduc prost, în general cei mai în vârstă care conduc Cadillac, Buick, Chrysler sau minunne de lux conduc încet și se opresc la fiecare colț de stradă.
De fiecare dată am observat un șofer nerăbdător, entuziasmat, care slalomea fără să folosească vreodată indicatoarele (foarte puțini atomizatori știu că acest lucru există pe mașini (știe mai bine butoanele radio) aceste încălzitoare nu respectă altele de pe plăcuța de înmatriculare începe cu un F
s-ar putea gândi la F ca Nebun!
Mă explic pentru francezii bătrânului continent
F înseamnă mașină de companie sau mic meșteșugar care folosește un Mercedes sau un BMW sau altele, din care se scad taxele acestui vehicul în scopuri fiscale. (deci niciun respect pentru vehicul sau pentru cei din jur)
Există, de asemenea, întreaga generație de capace cu capul în jos, sunt tunere de eșapament roșii Honda, mag-uri, capotă profilată etc. și o cutie bună a lui Boom-boom, întregul portbagaj plin cu dimensiunea difuzorului superior trebuie să le lase asta, sunt abili la conducere)
St-Exupery a scris: eram cu toții copii, dar foarte puțini își amintesc.
Îmi amintesc cum conduceam la acea vârstă ... Nu îndrăznesc să le spun fiilor ...

André
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2

Deriva comportamentală ...




de denis » 29/06/06, 17:49

buna tuturor, asta nu ma surprinde, pasul "cel mai mare", celelalte "prabusesc", unele camioane fac la fel : Evil: Sunt un fost șofer de camion, dar mentalitățile s-au schimbat, și cele ale motocicliștilor :strigăt: , solidaritatea nu mai este!
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 154